REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 listopada 2022, 12:40 komentarzy 1

  (kadr z serialu "Zmiennicy", prod. TVP)

  Uwielbiany przez ursynowian cykl spotkań z twórcami seriali powraca! Były "Alternatywy 4", więc pora na "Zmienników". Już w tę niedzielę w Ursynowskim Centrum Kultury spotkamy się z Ewą Błaszczyk, odtwórczynią roli Kasi - kobiety, która przebiera się za mężczyznę, by zostać taksówkarzem.

  Niedawno minęła 35. rocznica premiery serialu "Zmiennicy" w reżyserii Stanisława Barei, jego ostatniej produkcji. Twórca tej komedii tak lubił Ursynów, że część zdjęć kręcono również w naszej okolicy. Które sceny? O tym przeczytacie w naszym artykule poświęconym rocznicy premiery.

  Na początek: Ewa Błaszczyk

  Z okazji rocznicy do serialu powraca Ursynowskie Centrum Kultury "Alternatywy". W niedzielę rusza cykl spotkań z aktorami serialu. Część z nich gościła już na Ursynowie na spotkaniach poświęconych serialowi "Alternatywy 4" - był Kazimierz Kaczor, który grał w "Zmiennikach" strażaka, czy Krystyna Tkacz znana z roli Ciapulkowej.

  - Poprzedni cykl o "Alternatywy 4" był strzałem w dziesiątkę, a mając w nazwie "Alternatywy" czujemy się zobowiązani do pielęgnowania pamięci o Stanisławie Barei i jego filmach. Dlatego startujemy z cyklem o "Zmiennikach" - mówi Marek Kałużyński, wicedyrektor UCK.

  Spotkania poprowadzi Rafał Dajbor, autor książek "Jak u Barei", znawca polskich seriali. W niedzielę, 6 listopada porozmawia z Ewą Błaszczyk - serialową Kasią Piórecką.

  Przypomnijmy, w „Zmiennikach” aktorka wcieliła się w młodą dziewczynę z warszawskiego blokowiska, która po nieprzyjemnym incydencie w przedsiębiorstwie „Bory Tucholskie”, rzuca starą pracę i zatrudnia się jako kierowca miejskiej taksówki. Żeby otrzymać tę posadę, przebiera się za mężczyznę i na potrzeby nowej profesji zostaje Marianem. Prawdziwej tożsamości nie zdradza nikomu. Nawet swojemu zmiennikowi, Jackowi, granemu przez Mieczysława Hryniewicza. Obserwacja życia zza szyb żółtego Fiata 125p – kolor „safari”, numer boczny 1313 – wygląda czasem śmiesznie, czasem strasznie, a zazwyczaj – tragikomicznie.

  35. rocznica serialu "Zmiennicy"

  Zaraz po spotkaniu wyświetlone zostaną dwa pierwsze odcinki serialu "Zmiennicy", w których będzie doszukać się scen kręconych na Ursynowie.

  A kolejne spotkania w ramach cyklu „Jak u Barei. Zmiennicy” odbywać się będą co miesiąc. Lista gości jeszcze jest ustalana. W ostatniej produkcji Stanisława Barei obok Ewy Błaszczyk występowali m.in. Mieczysław Hryniewicz, Kazimierz Kaczor, Adam Ferency, Stanisława Celińska i Piotr Pręgowski. Kto wie, może właśnie ci aktorzy pojawią się w UCK?

  Spotkanie "Jak u Barei. Zmiennicy" wraz z projekcją 1 i 2 odcinka serialu - już w niedzielę, 6 listopada o godz. 16 w sali teatralno-koncertowej UCK "Alternatywy" przy ul. Gandhi 9 (stacja metra Imielin). Bilety można kupić na recepcji UCK lub online na stronie internetowej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Oborniak 1 2 miesiące temu

   "Zmiennicy" to głównie jednak dzisiejszy Mokotów, w tamtych czasach obejmujący także Ursynów.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.6252 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023