REKLAMAA1-TEFAL  01.01.2021 - 01.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 listopada 2020, 12:54 komentarzy 1
  36-latek na spacerze już nie z poszkodowaną, a z policjantem

  36-latek na spacerze już nie z poszkodowaną, a z policjantem (policja)

  Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani pod zarzutem oszustwa. 36-latek w porozumieniu z 51-latkiem uwiódł niczego niepodejrzewającą kobietę. Podstępnie zaciągnęli na nią kredyt w wysokości 43 tys. złotych.

  Dwaj mężczyźni mieli niecny plan na wzbogacenie się. Młodszy ze wspólników postanowił uwieść jakąś bogatą kobietę, a następnie wyciągnąć od niej pieniądze. A że na majętną panią trafić nie mógł, zmienił grupę docelową.

  - Postanowił wypróbować swoje umiejętności na kimś, kto jego zdaniem oczekiwałby ciekawej, osobistej relacji – mówi podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji.

  Podczas zbiórki dobroczynnej na Ursynowie 36-latek poznał 49-latkę. Romans kwitł, a oszust uznał, że to może być właśnie ta szansa. Podejrzany z początku dbał o kobietę, pomagał jej. Ona sama utrzymywała się renty, która nie wystarczała na wszystkie wydatki. 

  - Proces budowania relacji przebiegał w niezwykle zadowalającym dla podejrzanego tempie – relacjonuje podkom. Koniuszy.

  Gdy mężczyzna był już pewien, że może wykorzystać zakochaną, do akcji wkroczył 51-latek, który przedstawił się jako kolega amanta-oszusta i przedsiębiorca, który chętnie zatrudni pokrzywdzoną.

  - Jej sytuacja była impulsem do finalizacji planu. Mężczyźni postanowili wykorzystać kobietę do zaciągnięcia kredytu – dodaje podkom. Koniuszy.

  Podejrzani przekonali 49-latkę do podpisania koniecznych do jej rzekomego zatrudnienia dokumentów. Kobiecie nie przeszkadzało, że podpisuje umowy z bankiem, gdyż mężczyźni tłumaczyli jej, że chodzi o otwarcie nowych kont i przelanie firmowych pieniędzy.

  Wniosek o kredyt został przyjęty i kiedy na konto wpłynęło 43 tys. złotych, 51-latek pobrał pieniądze i zniknął. Zaraz po tym 36-latek zerwał też kontakt z poszkodowaną. Kobieta zrozumiała, że została oszukana, gdy otrzymała pocztą dokumenty kredytowe.

  - Kryminalni ustalili, kim byli podejrzani. Po zebraniu dowodów dokonali ich zatrzymania – podaje podkom. Koniuszy.

  Mężczyźni przyznali się do przestępstwa i obecnie znajdują się pod policyjnym dozorem. Obu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 35

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Papuga 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Skąd takie tumany się biorą? Czy to jakiś dziedziczny wrodzony defekt mózgu? A może wychowanie w patologicznym środowisku ich odmóżdża? Jak nie umieją oszukiwać, to może niech za jakąś prostszą robotę się wezmą. Ta jak widać przerosła ich intelektualne możliwości.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.376 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021