REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-01----31-01-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Miałeś kiedyś drogi czytelniku kredyt albo pożyczkę i spłaciłeś je przed ostatecznym terminem przewidzianym w umowie? Nie rozliczono z Tobą wcześniejszej spłaty pożyczki albo kredytu? Dobrze trafiłeś! W naszym dzisiejszym artykule wyjaśnimy w jakich okolicznościach należy Ci się zwrot części poniesionych kosztów kredytu informuje nas Kancelaria EUROLEGE, która zajmuje się odzyskiwaniem środków z wcześniejszych spłat kredytów i pożyczek.

  Spłaciłem wcześniej umowę kredytu/pożyczki. Czy mogę coś odzyskać?

  Zgodnie z treścią obowiązujących aktualnie przepisów, w przypadku spłaty całości kredytu przed terminem określonym w umowie, całkowity koszt kredytu ulega obniżeniu o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, chociażby konsument poniósł je przed tą spłatą. Ujmując najprościej, jeśli spłaciłeś kredyt albo pożyczkę przed ostatecznym terminem spłaty, to możesz żądać zwrotu kosztów i odsetek ponad pożyczony kapitał. Wszystko oczywiście podlega proporcjonalnemu zmniejszeniu, w zależności od tego, kiedy taka spłata nastąpi. Jeżeli spłata następuje zaraz po udzieleniu kredytu albo pożyczki, to wówczas do zwrotu jest kwota większa. Jeśli później, to ulega ona stosownemu zmniejszeniu.

  Pamiętaj, że ustalenie, co konkretnie podlega zwrotowi, a co nie wymaga fachowej wiedzy. Zwrotowi podlegają nie tylko koszty prowizji, opłat czy ubezpieczenia. W skład takiego roszczenia wchodzą również ewentualnie wcześniej spłacone odsetki. Problem polega jednak na tym, że część instytucji kredytowych i pożyczkowych rozlicza odsetki przy wcześniejszej spłacie kredytu. Są jednak i takie, które tego nie robią. Wówczas należny zwrot prowizji bankowej wraz z pozostałymi opłatami bankowymi będzie w sumie dawał kwotę odpowiednio wyższą. 

  Konsolidacja kredytu. Odzyskaj swoje pieniądze!

  Jeśli dokonałeś konsolidacji kredytu albo pożyczki to również należy Ci się zwrot środków. Wszystko rzecz jasna zależy od tego, jak rozliczono kredyty konsolidowane. Dlatego nie zwlekaj, ponieważ takie roszczenia również ulegają przedawnieniu!

  Ile mogę dostać za zwrot prowizji?

  Każda ze spraw jest inna, dlatego jednoznaczna i ogólna ich wycena nie jest możliwa. Tak jak wspomnieliśmy wyżej, wszystko zależy od wielu czynników. Głównym jest to, co zostało albo nie zostało rozliczone przy wcześniejszej spłacie kredytu albo pożyczki. Kolejnym i nie mniej ważnym jest to, kiedy konsument dokonał spłaty kredytu/pożyczki. Na wstępnym etapie analizowania takiej sprawy zdarza się, że konkretna ocena nie jest możliwa. Konieczne jest nawiązanie korespondencji z bankiem albo firmą pożyczkową i wówczas możliwym staje się ustalenie należnej kwoty do zwrotu.

  Jakie są to sumy? Zasadniczo oscylują w granicach od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

  Jaki jest termin na zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę?

  Jak stanowią przepisy prawa, bank albo inna instytucja finansowa ma zaledwie 14 dni na zwrot nadpłaconych przez konsumenta prowizji, opłat, kosztów i odsetek ponad pożyczony kapitał. Termin 14 dni liczy się od dnia, w którym nastąpiła wcześniejsza spłata kredytu w całości albo w określonej części.

  Niestety banki i firmy pożyczkowe w większości nie stosują się do obowiązujących przepisów. Regularnie odmawiają konsumentom zwrotów należnych im pieniędzy z tytuły opłat i prowizji bankowych. Z tego powodu konsumenci zmuszeni są dochodzić swoich praw na drodze sądowej. Dopiero gdy sąd wyda nakaz zapłaty, to konsument uzyska możliwość wyegzekwowania od banku należnych mu pieniędzy.

  Gdzie udać się po pomoc w odzyskaniu prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu/pożyczki?

  Na rynku działa kilka firm, które zajmują się odzyskiwaniem zwrotów bankowych. Jedną z nich jest Kancelaria EUROLEGE, która od lat specjalizuje się w sprawach finansowych i bankowych. Warunki proponowane przez Kancelarię są przejrzyste. Każda z osób zgłaszających się może bez żadnych konsekwencji zgłosić swoją sprawę, a Kancelaria EUROLEGE dokona bezpłatnej analizy sprawy i przedstawi ofertę współpracy. Wszystko zdalnie i bez wychodzenia z domu.

  Jakie dokumenty trzeba posiadać? Wystarczy umowa kredytu albo pożyczki oraz zaświadczenie z banku lub firmy pożyczkowej o całkowitej spłacie kredytu/pożyczki. Na tej podstawie doświadczony prawnik bezpłatnie wyliczy, jaka kwota będzie możliwa do odzyskania z banku lub firmy pożyczkowej.

  Artykuł powstał we współpracy z Kancelarią Oddłużeniową EUROLEGE. Jeśli masz podobny problem zgłoś się do Kancelarii, aby uzyskać bezpłatną analizę sprawy. Możesz to zrobić na stronie: https://www.darmowyprawnik.eu/kontakt/ lub telefonicznie: 530 333 130.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.183 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020