REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Ewa Rola)

  REKLAMA

  Mali sportowcy z przedszkola nr 55 przy ul. Cybisa zwyciężyli w V Igrzyskach Przedszkolaków o Laur Burmistrza Dzielnicy Ursynów, które rozegrano w Arenie Ursynów. Był znicz olimpijski, przysięga na wierność ideałom Pierre'a de Coubertina i ogromne emocje sportowe!

  Zawody sportowe lda przedszkolaków organizowane są na Ursynowie od pięciu lat z inicjatywy przedszkola nr 55 im. Polskich Podróżników. Co roku rywalizuje w nich kilkanaście placówek.

  - Celem Igrzysk jest propagowanie wśród najmłodszych idei sportu, aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz czerpania radości w dążeniu do celu poprzez zespołową współpracę - mówi Jakub Fiałek z ursynowskiego ratusza.

  Podczas uroczystej inauguracji przybliżona została historia starożytnych Igrzysk Olimpijskich. Po zapaleniu znicza olimpijskiego, co uczynił burmistrz Robert Kempa wraz z radną Ewą Cygańską, ruszyły rywalizacje sportowe. 

  Rozegrano 6 konkurencji sportowych: „Rzut piłką do bramki”, „Bieg z przeszkodami”, „Slalom z piłką”, „Pływanie na kocykach”, „Skok w dal z miejsca”, „Zaprzęg rydwanów”. Emocji nie brakowało już od pierwszych konkurencji, a startujące dzieci swoim zaangażowaniem nie odbiegały od zawodowców uprawiających sporty wyczynowe.

   W trzecim dniu sportowych zmagań, w rundzie finałowej zobaczyliśmy dzieci z Przedszkola nr 352,  Przedszkola nr 282, Przedszkola nr 351 im. Wandy Chotomskiej, Przedszkola nr 55 im. „Polskich Podróżników”, Przedszkola nr 400 oraz Przedszkola nr 385. Ostatnie zawody były zacięte i wyrównane, konieczna była dogrywka pomiędzy dwoma przedszkolami. 

  Ostatecznie pierwsze miejsce zajęło Przedszkole nr 55 im. Polskich Podróżników przy Cybisa, drugie - drużyna z Przedszkola nr 351 im. Wandy Chotomskiej przy Warchałowskiego, a trzecie miejsce na podium przypadło   Przedszkolu nr 352 przy Teligi.

  Dla każdego przedszkola dzielnica ufundowała statuetki z okazji 40-lecia Ursynowa oraz pamiątkowy puchar za największe zaangażowanie na tegorocznych Igrzyskach. Otrzymało go Przedszkole nr 385.

  ZOBACZ FOTORELACJĘ Z IGRZYSK PRZEDSZKOLAKÓW:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1333 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018