REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 listopada 2020, 16:33 komentarzy 3

  (KW)

  Stare, zużyte, ale cały czas popularne i lubiane. Miały być nowe, a może nie być nawet tych starych. Rowery Veturilo wypożyczymy dziś po raz ostatni w tym roku.

  W poniedziałek, 30 listopada, kończy się sezon Veturilo. Mimo niskich temperatur, stacje miejskich rowerów świecą pustkami, gdyż użytkownicy cały korzystają z ekologicznego transportu. Z powodu koronawirusa sezon w tym roku był skrócony. Rozpoczął się nie 1 marca, jak zakładano, a dopiero w maju. Chociaż pandemia zmniejszyła liczbę chętnych na rowery miejskie, to niektórzy cenią sobie ten środek transportu i mają swoje sposoby na bezpieczeństwo.

  Korzystam z Veturilo prawie codziennie. Bardzo mi pomogło w czasie pandemii - mówi użytkująca z rowerów miejskich rowerzystka. - Zakładam rękawiczki - odpowiada inna użytkowniczka, na pytanie czy nie boi się złapać wirusa, korzystając z publicznych rowerów.

  Czas na wymianę

  Rowery Veturilo są na tyle eksploatowane, że - zdaniem użytkowników - przydałaby się ich wymiana na nowe. Zespute hamulce, zerwany łańcuch, problem z wypożyczeniem lub oddaniem. Poza tym zacinająca się aplikacja, czy dziwne blokady kont bankowych. To bolączki systemu miejskiego roweru publicznego. Jednym przeszkadza to bardziej, innym mniej.

  - Ja mam taki rytuał, zanim w ogóle wypożyczę rower. Sprawdzam, czy łańcuch nie spadł, czy działa hamulec, czy opony są napompowane i w ogóle czy coś nie odpada. Jak wsiadam to sprawdzam przerzutki - dzieli się swoim rytuałem pani Ania. - Czasami rower się zatnie na stacji, ale dzwonię i przyjeżdża serwis - mówi użytkowniczka. - Ostatnio zaciął mi się i musiałam go pchać - dodaje inna.

  Może warszawiacy doczekaliby się nowych rowerów, ale najpierw trzeba rozwiązać problem, kto je dostarczy i zajmie się obsługą nowego systemu.

  Zarząd Dróg Miejskich planował zakup nowego systemu i sprzętu, ale na drodze stanęła pandemia. W związku z tym, miasto chce wyłonić tymczasowego operatora. Jedyną firmą, która się zgłosiła, jest - obsługujący Veturilo do tej pory - Nextbike. Miasta nie stać na jej ofertę, która opiewa na 14,3 mln złotych. O tym, czy miasto przyjmie propozycję i dorzuci brakujące 800 tys. złotych, zadecydują warszawscy radni na sesji 10 grudnia. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Michal 3 5 miesięcy temuocena: 0% 

   Tylko chuliganie z tego korzystają. Pożyczają i terroryzują pieszych na chodnikach jak by było mało dróg rowerowych. Kiedyś krzyczeli na pieszych, że chodzą po ich drogach. Kiedy piesi przypominają im o ścieżkach są dziwnie obojętni, a od pieszych oczekiwali aby nie przeszkadzali im jeździć po drogach dla nich.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hokus pokus 2 5 miesięcy temuocena: 91% 

   500+ i druk pieniadza to i ceny uslug w gore. Inflacja, psze panstwa. Ale prawdziwa, a nie CPI.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kk 1 5 miesięcy temuocena: 33% 

   Wirus przenosi się przez siodełko. Nie wolno siadać.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3609 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021