REKLAMAA1 SanGiovanni 01.09.2022 - 31.10.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 czerwca 2022, 11:55 komentarzy 5

  (nadesłane)

  Rowery na ścież… sieci energetyczne? Taki oto widok ukazał się jednemu z mieszkańców, który zauważył Veturilo zawieszone na przyulicznym słupie. Już nie raz operatorowi miejskich bicykli zdarzały się podobne przypadki. Jednak za każdym razem jest to problem i dodatkowy koszt.

  Ursynów to pod wieloma względami wyjątkowa dzielnica. Wyjątkowa jest tutejsza przyroda. Wyjątkowi są mieszkańcy. I wyjątkowe są widoki… roweru zawieszonego na słupie energetycznym. Właśnie taką inwencją twórczą popisał się wandal, który zostawił bicykl przy skrzyżowaniu ulic Nowoursynowskiej i Kokosowej.

  - Dziwne anomalie na Ursynowie ostatnio - komentuje pan Adam, który podesłał nam zdjęcie nietypowego znaleziska. 

  fot. nadesłane

  Rower - jak zapewnia rzecznik firmy Nextbike, operatora Veturilo - został już ściągnięty. Najprawdopodobniej wrócił już na stołeczne ścieżki i ulice. 

  Jakie były najdziwniejsze miejsca, w których znajdowano miejskie rowery? - Łatwiej byłoby powiedzieć, gdzie ich nie znajdowaliśmy. Pamiętam sytuację, co prawda z Łodzi, jak ktoś ustawił rower na dachu targowiska Górniak w 2016 roku - mówi Cezary Dudek.

  "Wodne" rowery Veturilo

  Ale i w stolicy nie brakuje takich skrajnych sytuacji. Jednoślady najczęściej lądują na drzewach, w krzakach i zaroślach, gdzie nikt nie chodzi. Zdarza się również, że wandale mylą miejskie bicykle z rowerami… wodnymi. Potem trzeba je wyławiać z Wisły.

  - Zazwyczaj odnajdujemy je, kiedy spadnie poziom rzeki. To też nie jest dla nas przyjemne, jak rower gdzieś wystaje z wody - zauważa rzecznik Nextbike.

  Są rowery z poprzecinanymi ramami i oddane na złom. Nie brakuje też przypadków wyrywania bicykli z blokad na stacji i kradzieży.

  - W każdym sezonie z każdym rowerem coś się stanie. W Warszawie jest 5,5 tys. bicykli, więc możemy tu mówić o dziesiątkach tysięcy złotych - mówi Cezary Dudek.

  Za dużo tych wandalizmów

  Zeszły sezon był najgorszy pod względem liczby niszczonych rowerów. Firma zaobserwowała znaczący wzrost przypadków wandalizmu. Ursynów jednak jest w tej kwestii dosyć "grzeczny". Wpływ na to ma między innymi mniejsza liczba stacji. W stolicy najsłabiej wypada natomiast Praga. 

  - Stanowczo za często dochodzi do takich sytuacji. Codziennie mają takie miejsce. Nie tylko w Warszawie. Jest to jednak nasza największa sieć, więc i skala jest większa. Veturilo służy mieszkańcom stolicy od tylu lat i ten wandalizm naprawdę dziwi - ubolewa rzecznik Nextbike.

  Firma stara się jednak przeciwdziałać wandalom. Prowadzi kampanie informacyjne, współpracuje także ze służbami.

  - W tym roku padły wyroki skazujące za zniszczenie rowerów. Są to najczęściej kary grzywny, ale wiem też o przypadku, gdzie skazano kogoś na prace społeczne. Jeśli uda się już złapać wandala, to ta kara rzeczywiście go spotyka - mówi Cezary Dudek.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 20
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Beton nie 5 3 miesiące temuocena: 100% 

   Ślepi sąsiedzi nic nie widzą nic nie zgłoszą

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby
  • ~Pol 4 3 miesiące temuocena: 100% 

   Buractwo. Dziedziczny syf zamiast mózgu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby
  • ~Hej 3 3 miesiące temuocena: 100% 

   Zgodnie z lansem dzielnicowych szefów - kultura Alternatywna.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby
  • ~Marcin 2 3 miesiące temuocena: 80% 

   Wandalizm czy instalacja artystyczna? A to jest przy Kokosowej/ Nowoursynowskiej i ten słup jest stary, betonowy, ohydny i jakieś druty z niego wiszą. Może by ten słup na ładny pojedynczy wymienić, to nic się powiesić nie da.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby
  • ~cik 1 3 miesiące temuocena: 56% 

   A dlaczego słup jest zlokalizowany w chodniku stwarzając zagrożenie. Na przykład dla niewidomych czy dzieci na rowerach?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4392 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022