REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 lutego 2021, 16:48 komentarzy 9

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Miasto zdecydowało, jak od wiosny będzie wyglądał przejściowy system rowerów Veturilo. W całej Warszawie pozostanie 300 z ponad 390 stacji. Na Ursynowie zniknie jedna, bardzo popularna stacja, na Kabatach.

  Miejski system rowerowy również dotknęła pandemia oraz związany z nią kryzys gospodarczy. Wiosną stołeczny ratusz uruchomi tylko 300 z ponad 390 stacji.

  - W tym sezonie wyjątkowo realizujemy wariant pomostowy, który wymaga pewnych oszczędności i ograniczeń. Na szczęście w stolicy udało się utrzymać ciągłość funkcjonowania roweru publicznego, który stanowi ważne ogniwo systemu transportowego. Nie obejdzie się jednak bez pewnych zmian - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

  O co chodzi z wariantem pomostowym? Miasto ogłosiło przetarg na operatora w kolejnych latach. Planowano uruchomienie ponad 500 stacji w nowej formie wraz z rowerami elektrycznymi. Do konkursu zgłosiła się tylko jedna firma, która w dodatku zażądała dużo wyższej kwoty niż zaplanowano w budżecie. Z tego powodu zdecydowano się wybrać operatora tylko na jeden rok, do czasu wykrystalizowania się sytuacji na rynku. Pandemia negatywnie wpłynęła na rozwój systemów rowerowych w całej Europie.

  Tymczasowym operatorem została firma Nextbike, która odpowiadała za rowery miejskie w poprzednich latach i stworzyła w przeszłości cały system na zamówienie miasta. Minusem rocznego kontraktu jest brak rozwoju. Z niektórych stacji wręcz zrezygnowano, niektóre zmienią lokalizację.

  Zmiany w stacjach na Ursynowie

  Oszczędności i tymczasowość dotknęły stację położoną przy ul. Romera na wysokości ul. Pięciolinii. ZDM postanowił przenieść ją w pobliże skrzyżowania ul. Ciszewskiego i Nowoursynowskiej, niedaleko SGGW, której studenci bardzo chętnie korzystają z Veturilo.

  - Przy stacjach, z których korzystają studenci - np. przy metrze Ursynów czy przy SGGW - dochodziło do sytuacji, że operator musiał w ciągu dnia dorzucać lub zabierać rowery - słyszymy w ratuszu.

  Od marca zniknie zupełnie jedna z nowych stacji, która pojawiła w 2019 roku - ta naprzeciwko parku Przy Bażantarni, przy ścieżce rowerowej w alei Komisji Edukacji Narodowej. Ursynowianie często z niej korzystali. Udało się ją wywalczyć po długich bojach. Decyzję o jej sfinansowaniu podjął urząd dzielnicy. I właśnie takie "dzielnicowe" stacje mają wiosną zniknąć z systemu w całej Warszawie. Dotyczy to aż 31 stołecznych stacji. Najwięcej z nich zniknie z Bielan - aż osiem.

  Ponadto przeniesione zostały najmniej popularne stacje w Śródmieściu, część z nich zostanie odchudzona, tzn. będzie na nich mniej rowerów. 

  Start nowego sezonu Veturilo zaplanowany jest tradycyjnie na 1 marca.

  Dzielnica w przyszłości chce sfinansować nowe stacje - kilka na Zielonym Ursynowie, jedną przy bloku al. KEN 57 (skrzyżowanie z Płaskowickiej) oraz przy Ciszewskiego w rejonie Cynamonowej przy KEN Center. Plany te będą mogły się ziścić dopiero po wyborze nowego operatora systemu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 43

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Męczysław 9 miesiąc temu

   Mam własne rowery. Kiedyś czasem korzystałem z vędurilo, ale tak jak na Natolinie rano łatwo było coś wypożyczyć, to po pracy na Mordorze trochę gorzej.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PZ 8 miesiąc temuocena: 83% 

   Szkoda stacji, ale dobrze, że system w ogóle ruszy. Nie stać mnie niestety na własny rower (zawsze są pilniejsze wydatki), więc Veturilo to dla mnie jedyna opcja.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sandra 7 miesiąc temuocena: 20% 

   Ktoś w ogóle tym jeździ? Normalni ludzie jeżdżą samochodem, żeby nie umrzeć na tego wirusa z telewizji co mówią ;-)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Siet 6 miesiąc temuocena: 27% 

   I bardzo dobrze. Przeciez to dziadostwo upadło, rynek zweryfikował

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawdziwy_patriota 5 miesiąc temuocena: 72% 

   Nie sądzę by nextbike (czy jakakolwiek inna firma) zlikwidował losowo wybrane stacje wyłącznie według własnego widzimisię. Domyślam się, że decyzję poprzedziła analiza danych wewnętrznych i postanowiono zlikwidować te najmniej popularne. Operator na bieżąco widzi, które stacje są najczęściej wykorzystywane i do których trzeba podstawiać rowery. Jakoś chwytliwe tytuły typu "ZLIKWIDUJĄ POPULARNĄ STACJE I ODMROŻĄ SOBIE USZY NA ZŁOŚĆ HALOURSYNÓW!" do mnie nie przemawiają. Jakoś tym razem zaufam operatorowi, że wie co robi.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~basista 4 miesiąc temuocena: 36% 

   A kto pisał, że robią to na złość? Haloursynow informuje o zmianach, co portal ma do tego? Ty chyba nie rozumiesz po co są informacje w mediach .

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawdziwy_patriota 3 miesiąc temuocena: 80% 

   @basista Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Meritum mojej wypowiedzi jest, że stacja wcale nie jest tak popularna jak twierdzi haloursynów skoro zostaje zamknięta. Stąd tytuł "Veturilo na diecie [WYKRZYKNIK] Na Ursynowie zlikwidują POPULARNĄ stację rowerów" to niestety nie informacja medialna a zwykły clickbait. Zwyczajnie naśmiewam się z tego sensacyjnego tonu, który jest całkowicie zbędny. Skoro haloursynów wie lepiej niż operator, że ta konkretna stacja jest popularna to z przekąsem domniemuję, że robią to na złość portalowi. Lekka siara, Panie basista. Nie chce Pan chyba potwierdzać żartów o basistach prawda?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wirtuoz 2 miesiąc temuocena: 73% 

   Usuwanie stacji na Romera to absurd - w okolicy szkoła, przedszkole, OPS, dwa oddziały Ursynoteki, niedaleko komisariat policji. Chyba mniej uczęszczana jest nieodległa stacja na skrzyżowaniu Pileckiego i Puławskiej. Czy ZDM konsultował swoje palny z dzielnicami, czy znowu po pańsku sam zdecydował z pozycji centrum Warszawy?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jacek 1 miesiąc temuocena: 77% 

   Stacja na Ciszewskiego, od strony osiedla i kosztem chodnika, to pomyłka! Powinna stanąć po stronie SGGW lub na Nowoursynowskiej, a nie po stronie osiedla mieszkaniowego!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4305 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021