REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 marca 2021, 08:48 komentarzy 3

  (SK)

  Na stacjach dostępne są już rowery, jak twierdzi operator, wszystkie sprawne i gruntownie naprawione. Rowery miejskie Veturilo ruszają dziś w trasę. Na Ursynowie zniknęła jedna stacja, a inna została przeniesiona.

  Na 1 marca czekają z utęsknieniem miłośnicy miejskich rowerów. - Lubię podjeżdżać Veturilo do pracy i z powrotem. Uważam to za znakomity środek transportu, zwłaszcza w pandemii - mówi Marlena, ursynowianka z Kabat.

  Start systemu wcale nie był pewny. Miasto po porażce z wyborem docelowego operatora miejskich rowerów na kolejne lata, musiało wybrać operatora przejściowego tylko na 2021 rok. Wstrzymany został rozwój systemu. A przypomnijmy, wg planów, w tym roku miały już ruszać nowe stacje oraz pojawić się zupełnie nowe rowery. 

  ZDM: Wszystkie rowery sprawdzone i naprawione

  - Trochę się obawiam stanu technicznego rowerów, mają one swoje lata, w poprzednim sezonie bardzo często trafiały się zepsute i rozklekotane. Ciekawe, jak będzie teraz? - zastanawia się Marlena.

  Zarząd Dróg Miejskich twierdzi, że wszystkie jednoślady przeszły niezbędne naprawy i testy w trakcie przerwy międzysezonowej.

  - Łącznie sprawdziliśmy dokładnie 4725 rowerów, czyli wszystkie rowery, które wyjadą na miasto oraz 165 rowerów zapasowych. W uzasadnionych przypadkach nakazywaliśmy operatorowi ponowny serwis wybranych rowerów - informuje miejska jednostka.

  Tegoroczne Veturilo składać się będzie z 4560 rowerów, w tym 100 ze wspomaganiem elektrycznym oraz 60 rowerków dziecięcych, gotowych do wypożyczenia w 316 stacjach (300 z rowerami tradycyjnymi, 10 ze wspomaganiem elektrycznym, 6 z rowerami dziecięcymi). Liczba wypożyczalni, choć wciąż znaczna, jest mniejsza niż przed rokiem.

  Na Ursynowie zniknęła finansowana przez urząd dzielnicy stacja u zbiegu alei Komisji Edukacji Narodowej i ul. Przy Bażantarni, naprzeciwko parku. O stację tę zabiegali mieszkańcy i radni, udało się ją postawić w 2019 roku. Z kolei z okolic przystanku "Pięciolinii" przy ul. Romera zniknęła kolejna całkiem popularna stacja. Została ona przeniesiona w rejon Ciszewskiego przy Nowoursynowskiej, naprzeciwko obiektów SGGW.

  Nowe stacje Veturilo w naszej dzielnicy mają się pojawić najwcześniej w przyszłym roku, gdy znany powinien być docelowy operator systemu na latach 2022-2027. Dzielnica chciałaby je postawić wzdłuż ul. Puławskiej, w rejonie skrzyżowania Cnamonowej i Ciszewskiego oraz w rejonie skrzyżowania Płaskowickiej i alei KEN.

  Co z pieniędzmi na kontach?

  Niedawno firma Nextbike Polska - poprzedni i obecny operator - wysyłała do użytkowników maile z rozwiązaniem umowy. Formalnie bowiem, za aplikacje i rozliczenia od tego roku odpowiada bezpośrednio miasto. Kilka dni temu do rowerzystów trafiły kolejne informacje, w których przedstawiono trzy opcje zamknięcia i rozliczenia kont Veturilo.

  W pierwszej opcji użytkownicy przechodzą na konto dedykowane specjalnie dla Warszawskiego Roweru Publicznego, czyli umowa zawierana jest bezpośrednio z ratuszem. Jak zapewnia Nextbike, wszystkie środki znajdujące się na obecnym koncie zostaną w całości przeniesione na nowe. W takiej opcji rowerzyści korzystają nadal z aplikacji Veturilo do wypożyczania rowerów miejskich, ale tylko w stolicy.

  Wybierając drugą możliwość, użytkownicy przeniosą się do globalnego konta Nextbike, które jest kompatybilne ze wszystkimi 39 systemami Nextbike w Polsce, w tym Veturilo. Mogą z niego korzystać w ponad 200 miastach w 25 krajach na świecie. Korzystanie z rowerów miejskich i aplikacji Veturilo pozostaje bez zmian. Można też korzystać z aplikacji Nextbike. Wszystkie pieniądze znajdujące się na obecnym koncie zostaną w całości przeniesione na nowe konto.

  Jeśli jednak użytkownicy zdecydują, że nie chcą korzystać z rowerów miejskich pozostaje wybór zamknięcia konta użytkownika. Aby to zrobić, należy kliknąć na stronie w opcję "Zwrot środków" i wypełnić formularz. Zwrot nie dotyczy środków bonusowych, np. za akcję Zgłoś Rower.

  Zmian można dokonać w kilku prostych krokach na stronie: zdecyduj.veturilo.waw.pl, a także po zalogowaniu się w aplikacji.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~veturilowicz 3 miesiąc temu

   Zgadza sie Wujkiem Wladkiem, jakim trzeba być b3ilem żeby skasować jedną z najpopularniejszych stacji na Ursynowie (pieciolinii/cybisa) gdzie w godzinach porannych zazwyczaj dzień w dzień brakowało rowerów (stacja była jakieś czas temu powiększana) i przenieść ją pod akademiki sggw gdzie raczej już tak popularna nie będzie gdyż jest p(l)andemia i studentów tam jak na lekarstwo. Teraz w myśl aby żyło się lepiej dotychczasowi użytkownicy z rejonu cybisa/pięciolinii będą musieli tracić czas na "spacery" do metra Ursynów lub na Poleczki (swoją drogą usytuowanie tej stacji też jest idiotyczne - moim zdaniem powinna być przy przystanku autobusowym na puławskiej albo przy statoilu albo vis a vis komendy). O ciągłych problemach z działaniem systemu (aplikacja i ekrany na stacjach) to już nie chce mi się pisać.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojte37 2 miesiąc temuocena: 50% 

   Szkoda, że ograniczają ilość stacji, ale dobrze, że ruszają! :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wujek Wladek 1 miesiąc temuocena: 0% 

   Zabranie stacji z Pieciolinii to jeb.. granda! Sprawdzala sie tu doskonale. Teraz najblizsza stacja to albo metro Stoklosy, albo Pileckiego/Pulawska. Tegie glowy dumaly, dumaly i jak zwykle wydalily z siebie: XXX. Co to za palant sie tego czepil?! Stacje przeniesli hen pod SGGW. No tam to juz tlumnie bedzie nawiedzana, na pewno byla to dobra zmiana. Ech, cycki opadaja :/

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3753 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021