REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 kwietnia 2022, 09:34

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Mimo że dostęp do internetu jest praktycznie wszędzie, to niestety nie w każdym miejscu mamy dostęp do treści i rozrywki, która nas interesuje. Powody są różne. Zazwyczaj wynika to z ograniczeń technicznych, kulturowych bądź politycznych. 

  W dobie globalizacji, gdy podróżujemy zarówno w celach zawodowych, jak i wypoczynkowych stanowi to dość duży problem. Jednak jest na to sposób, wystarczy szybkie pobieranie VPN. Dzięki dobremu połączeniu VPN, z łatwością możemy sobie poradzić z ograniczeniami wynikającymi z naszej lokalizacji.

  Ominięcie geoblokady przy pomocy VPN

  Aby mieć dostęp do swoich ulubionych seriali, filmów, gier lub portali rozrywkowych wystarczy zmienić internetową lokalizację. To właśnie z jego pomocą możemy zmienić naszą rzeczywistą lokalizację, na taką jakiej potrzebujemy.

  Dzięki wirtualnej sieci prywatnej (w skrócie VPN) można zmienić swój adres IP na dowolny. Wszystko dlatego, że VPN działa jak pośrednik pomiędzy naszym komputerem a internetem. Serwer VPN, z którego będziemy korzystać, zmienia adres IP, oraz dodatkowo szyfruje połączenie. Dzięki temu będziemy anonimowi, a nasze bezpieczeństwo w sieci będzie na bardzo wysokim poziomie.

  Pełna oferta serwisów VoD tylko z VPN

  W zależności od tego, gdzie przebywamy oferta serwisów VoD, będzie się różnić. Wiedzą to doskonale użytkownicy popularnego na całym świecie Netflixa. Jego oferta jest różna w różnych państwach. Aby na wyjeździe móc oglądać swoje ulubione seriale należy korzystać z szyfrowanego połączenia VPN. W ten sposób w kilka sekund ominiemy istniejące geoblokady.

  Problem dotyczy również cieszącej się dużej zainteresowaniem platformą Disney+, która obecnie nie jest dostępne w Polsce. Dzięki zmianie lokalizacji można oglądać oryginalne produkcje Disneya, bez konieczności czekania aż serwis będzie dostępny w naszym kraju.

  Granie w niedostępne gry 

  Doskonałym przykładem zastosowania VPN-a w grach są chińscy gracze i popularna gra survivalowa – Rust. Facepunch – deweloper gry – nie posiada serwerów gry na terenie Chin, przez co lokalni gracze muszą szukać rozgrywki za granicą. 

  Wybór mają dość ograniczony, bo najbliższe serwery znajdujące się w USA i Australii oferują chińskim graczom dość wysoki ping, który nie pozwoli na komfortową rozgrywkę. Z pomocą przychodzi VPN, który pozwala na maskowanie adresu IP, a podczas gry na serwerze gwarantuje grywalny ping.

  Rozrywka w kasynie

  Restrykcyjne prawo dotyczące hazardu online spowodowało, że dostępność kasyn online i konkretnych dostawców gier została znacznie obniżona. Gracz łączący się z terytorium, które prawnie objęte jest restrykcją w danym kasynie, napotyka barierę nie do przejścia. Platforma w takiej sytuacji po prostu nie pozwoli połączyć się z witryną. Choć gracz bezpośrednio może skorzystać z kasyna, to z przyczyn geograficznych po prostu na taką witrynę wejść nie może. 

  W takiej sytuacji przydatne może okazać się tunelowanie, które zapewnia VPN. Zmieniając w ustawieniach naszą aktualną lokalizację na lokalizację, która prawnie ma pełny dostęp do danego kasyna online, jesteśmy w stanie ominąć blokadę. Uruchamiając VPN i zyskując adres IP akceptowanego przez dane kasyno kraju, uzyskamy dostęp do platformy i jej wszystkich funkcjonalności.

  Ominięcie cenzury dzięki VPN

  Przebywając w niektórych państwach, trzeba liczyć się z cenzurą programów lub treści. Niestety to, co u nas jest normalne i dozwolone, tam może być zabronione. Tak jest w przypadku usług Google oraz Facebook w Chinach. Jeżeli zatem planujemy wyjazd właśnie do tego kraju dobrze pomyśleć wcześniej o usłudze VPN. 

  Dzięki zmianie adresu IP przy pomocy VPN będziemy mogli kontaktować się za pomocą mediów społecznościowych ze swoimi bliskimi i światem. Niektóre osoby nie wyobrażają sobie odcięcia od Instagrama, Twittera oraz popularnej skrzynki odbiorczej e-mail Gmail. Właśnie dla takich osób VPN będzie najlepszym rozwiązaniem.

  Podsumowanie

  Zmiana adresu IP dzięki usłudze VPN bywa czasem potrzebna. W niektórych przypadkach jest wręcz konieczna. Dlatego biorąc pod uwagę korzyści, jakie daje nam ominięcie geoblokad oraz większe bezpieczeństwo w internecie, warto zastanowić się nad wirtualną siecią prywatną.

   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.5938 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022