REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KT)

  REKLAMA

  W Arenie Ursynów rozpoczął się Wheelchair Rugby Metro Cup 2017. Drużyny z Polski, Danii, Szwecji, Francji i Niemiec twardo walczą o futbolówkę na wózkach. Finał międzynarodowego turnieju już dziś - między 15:40 a 17:20. Kibice, którzy chcą wspierać reprezentacje w boju, są mile widziani.

  Turniej rugby na wózkach organizuje Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych. Pierwsze mecze rozegrano w piątek, jednak największe emocje będą towarzyszyć sobotnim spotkaniom.

  Sami zawodnicy przyznają, że gra dla reprezentacji jest jednym z najważniejszych doświadczeń życia. Na parkiecie panują twarde warunki - mecze są siłowe, walka toczy się o każdy centymetr boiska. Wciąż słychać huk i zgrzyt zderzających się wózków a drużyny - co najciekawsze - są damsko-męskie.

  - Tak, gra się bez taryfy ulgowej, jest pot, czasem krew i łzy. Ta dyscyplina polega na bezpośrednim kontakcie i dużym wysiłku fizycznym - opowiada Henrik, reprezentant Szwecji.

  Rugby na wózkach to dyscyplina wyjątkowa i eklektyczna. Łączy w sobie elementy futbolu amerykańskiego, koszykówki i hokeja na lodzie. Na parkiet wyjeżdża 4 zawodników, którzy siłą i sprytem muszą przekroczyć linię bramkową, jednocześnie dbając o to, żeby przeciwnicy mieli z tym jak największy kłopot. Klasyczne reguły sportów zespołowych - zdobywaj punkty i uniemożliwiaj to rywalowi.

  Mecz składa się z 4 części, które trwają po 8 minut. Gracze są nieustępliwi, jednak nerwy muszą trzymać na wodzy, bo o faul jest łatwo. Kopanie, uderzanie i przytrzymywanie są niedopuszczalne a konsekwencje zachowań nieczystych są bolesne - gracz opuszcza parkiet na minutę. 

  Sobotnie spotkania zaczynają się już o godz. 09:00.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.0745 sekundy
  REKLAMA