REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 marca 2019, 08:41 komentarzy 3

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Moda na sztukę walki połączoną z tańcem przyszła do nas z Brazylii. Tam trenują wszyscy – niezależnie od wieku. Idąc tym tropem Stowarzyszenie Kultury Brazylijskiej - Capoeira Esporao postanowiło sprawdzić czy capoeirę pokochają także ursynowscy seniorzy. Okazało się, że tak i to ze wzajemnością!

  Rusza kolejna edycja gimnastyki w brazylijskich rytmach skierowanej do seniorów na Ursynowie. Dwa razy w tygodniu - we wtorki oraz czwartki - na Kabatach będą odbywały się zajęcia „Gimnastyka z elementami capoeiry” o godz. 10:00 i „Rytmy brazylijskie” o godz. 11:00.

  Pomysł na zaproponowanie mieszkańcom naszej dzielnicy takiej niecodziennej aktywności wziął się prosto z gorącej Brazylii. - Capoeira to nie tylko sztuka waliki, ale też muzyka i sposób na integrację. W Brazylii trenują już małe dzieci, ale też osoby starsze. Chcieliśmy zobaczyć czy sprawdzi się u naszych seniorów i sprawdziło się świetnie – mówi Marta Pawluczyk ze Stowarzyszenia Kultury Brazylijskiej - Capoeira Esporao.

  Podczas zajęć z elementami sztuki walki, brazylijscy instruktorzy pomagają uczestnikom w poprawieniu kondycji poprzez ćwiczenia zaczerpnięte z capoeiry. Z kolei „Rytmy brazylijskie” są okazją do zapoznania uczestników z tańcami wywodzącymi się z różnych części Brazylii.

  Na zajęcia, które trwają 60 min., może przyjść każdy – nie potrzebne jest żadne przygotowanie. Najlepiej zapisać się wcześniej telefonicznie (501 397 809) lub mailowo (capoeira.ursynow@gmail.com). Koszt pojedynczych ćwiczeń, dofinasowanych przez dzielnicę, to 5 zł płatne przed zajęciami.

  Pierwsze w tym sezonie spotkanie z brazylijskimi rytamami już we wtorek 2 kwietnia o godz. 10:00 w Szkole Tańca Loocas Dance Center (al. KEN 18, 5 piętro, metro Kabaty).

  A więcej o zajęciach sportowych dla seniorów i nie tylko na www.sport.ursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mr J 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Any exercise in old age keeps you strong and healthy for life no silly diseases like diabetes, avoidable heart disease. It keeps your body flexible as well.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Stare, ale jare!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rocco 1 ponad rok temuocena: 0% 

   SKANDAL!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3457 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020