REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Zerówka, klasy pierwsze, a może nawet drugie. W budynku dawnego gimnazjum przy ul. Na Uboczu we wrześniu pojawi się oddział podstawówki. Szkoła szykuje się na przyjęcie najmłodszych. 

  Przy ul. Na Uboczu 9 najpierw była podstawówka. Chodziły do niej dzieci z okolicznych bloków. Miały krótką i bezpieczną drogę i nie musiały przechodzić przez jezdnię. Zmieniło się to w 1999 roku kiedy wprowadzono gimnazja. Dzieci m.in z ulic: Na uboczu, Meander i Braci Wagów straciły swoją podstawówkę. Zaczęły chodzić do szkoły nr 336 przy ul. Małcużyńskiego. A to już oznaczało przeprawę przez ul. Belgradzką.

  Teraz kiedy reforma szkolnictwa została odwrócona, część rodziców, chce by najmłodsi uczniowie mogli się uczyć w budynku dawnego gimnazjum.

  - To bardzo ważne, żeby dzieci w tym wieku miały blisko do szkoły i mogły do niej bezpiecznie same dojść. Mogą być pierwsze i drugie klasy w dwóch lokalizacjach, zarówno Na Uboczu jak i na Małcużyńskiego. Nie chcemy utrudniać życia innym - mówi pani Małgorzata, matka pierwszoklasisty, która walczy o to, by jej syn mógł chodzić do szkoły na Uboczu. 

  SP 336 postanowiła sprawdzić co myślą o tym rodzice. W jednej z klas pierwszych podstawówki przeprowadzono ankietę, której wynik wskazywał, że nie są oni zainteresowani przeniesieniem swojego dziecka do budynku przy ul. Na Uboczu 9. Rodzice mają pretensje do szkoły, że pytano tylko w klasie, gdzie większość dzieci mieszka blisko ul. Małcużyńskiego.

  Jak dowiedzieliśmy się w ratuszu, wyniki ankiety nie będą miały wpływu na decyzje urzędników, bo te już zapadły.

  - Od nowego roku szkolnego, chcemy w budynku dawngo gimnazjum utworzyć "zerówki" i klasy pierwsze, chcemy też adaptować pomieszczenia dla klas drugich, a w kolejnym dla czwartych. Czekamy na pieniądze ze stołecznego biura edukacji na przystosowanie pomieszczeń dla małych dzieci - mówi burmistrz Robert Kempa. 

  To wstęp do rozdzielenia placówek. Dzielnica chce jak najszybciej przygotować przy Na Uboczu sześć klas lekcyjnych, które będą wizytówką szkoły i przyciągną nowych uczniów. Potrzebny jest też remont stołówki, przebudowa placu zabaw, zrobienie drogii ewakuacyjnej i przerobienie toalet, by mogły z nich korzystać kilkulatki.

  Koszt wszystkich prac to około 4 milionów złotych. Docelowo budynek przy Na Uboczu 9 stanie się odrębną podstawówką z własnym rejonem. Stanie się to najwcześniej w 2020 roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 46

  • 29
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Lerik 5 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Jestem za szkołą Na Uboczu! Niech dzieci z tej strony KEN, Belgradzkiej, Kazury, mają swoja podstawówkę. Jeżeli będą wracać same do domu - będzie bezpieczniej. Tak było przed laty! Na spotkaniu informacyjnym w lutym br. była informacja o zgłaszaniu przez rodziców przynoszących do sekretariatu szkoły dokumenty w wersji papierowej w czasie rekrutacji - o dopisek "Na Uboczu" lub "Małcużyńskiego". W razie wystarczającej ilości osób chętnych powstaną jeden, bądź dwa oddziały. Jestem za! Popieram całym sercem, ale trzeba zrobić remont!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OverLord 4 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Co do ankiety i jej rezultatu: Na spotkaniu organizacyjnym/dniu otwartym w SP336 wiekszosc pytan rodzicow byla w lasnie w kontekscie utworzenia pierwszych klas Na Uboczu. Widac bylo ogromne zainteresowanie. Z tego co usluszalem to planuje sie uruchomienie dwoch klas pierwszych....w wyniku ogromnego zainteresowania zatrwazajacy jest brak jawnego systemu rekrutacji pomiedzy placowkami czy ustalonego nawet systemu informowania rodzicow gdzie ich dziecko zostanie przyjete. System ogolno miejski nie uwzglednia rozbicia na obydwie placowki.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 3 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Jestem jak najbardziej za tym pomysłem - nienawidzę tej ruchliwej ulicy gdzie niestety jeden się zatrzyma a drugi jedzie,tutaj dziecko może iść samo co jest bardzo bezpieczne i wygodne dla wielu pędzących dziś rodziców- do tego przepych w szatni na Małcużyńskiego też by zelżał

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~O. 2 5 miesięcy temu

   To moje gimnazjum! Uwielbialam je! A co sie tam znajduje teraz, skoro dopiero panuja zrobic podstawowke?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Budynek Na Uboczu 9 jest częścią SP336, mają tam zajęcia klasy 7, 8 oraz 3. gimnazjum. W tym roku odchodzą dwa roczniki (zarówno obecne klasy 8 jak i 3 gimnazjum), a przychodzi tylko jeden rocznik (obecne klasy 6 z budynku przy Małcużyńskiego) więc szkoła będzie świecić pustkami. Stąd pomysł odtworzenia podstawówki w pełnym wymiarze.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2597 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019