REKLAMAA1-Galileusz--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 lutego 2019, 14:36 komentarzy 11
  Parking przy Rosoła idzie do remontu

  Parking przy Rosoła idzie do remontu (AŁ)

  Za tydzień dzielnica wznawia roboty drogowe przy ul. Rosoła. Nowa nitka jest gotowa od grudnia. Teraz czas na przebudowę parkingu przy blokach osiedla Kabaty oraz remont starej jezdni.

  Po prawie trzech miesiącach przerwy drogowcy wracają na ulicę Rosoła. Do dokończenia jest przede wszystkim przebudowa starej nitki ulicy, w kierunku Wąwozowej, oraz przebudowa parkingu po zachodniej stronie ulicy. Przypomnijmy, nową nitką w kierunku centrum kierowcy jeżdżą od 12 grudna ubiegłego roku. 

  Od tego momentu łatwiej wyjechać z Kabat w stronę centrum. Ulgę - po wielotygodniowych męczarniach - odczuli też mieszkańcy osiedlowych uliczek Zaruby i Dembego, przez które kierowcy robili sobie objazd na czas zamknięcia Rosoła. Mieszkańcy rano nie mogli wyjechać z garażu podziemnego i również stali w korkach.

  Inwestycja rusza na nowo

  Prace nad przebudową parkingu przy Rosoła oraz budową nowych miejsc postojowych po drugiej stronie ulicy ruszą dokładnie za tydzień, w czwartek 21 lutego.

  - W pierwszej kolejności zostaną przebudowane miejsca parkingowe po zachodniej stronie ulicy. W czasie przebudowy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się z tabliczką o możliwości odholowania parkujących pojazdów - informuje ursynowski ratusz.

  Jeszcze dzisiaj na miejscu mają się pojawić tablice informacyjne, uprzedzające mieszkańców o ruszających robotach. Przez 3-4 tygodnie na parkingu przy osiedlu Kabaty nie będzie można w ogóle parkować.

  - Wykonawca musi przebudować instalacje podziemne, dlatego nie będzie można zostawać aut na parkingu. Przepraszamy za to mieszkańców - mówi burmistrz Robert Kempa.

  W tej chwili na publicznym parkingu wzdłuż Rosoła pomiędzy Wąwozową a Jeżewskiego parkuje około 200 aut. Po remoncie kierowcy dostaną 186 ucywilizowanych miejsc. 

  Po zakończeniu prac na parkingu firma Falbruk weźmie się za remont starej nitki ulicy, prowadzącej w kierunku Wąwozowej. Prace rozpoczną się prawdopodobnie w marcu i zakończą się do końca kwietnia.

  - Tym razem nie będzie zamykania ruchu dla kierowców. Nowa nitka ulicy przejmie ruch w obu kierunkach - mówi burmistrz.

  Na skrzyżowaniu z Wąwozową nadal będzie działać sygnalizacja świetlna, ale jeden z sygnalizatorów zostanie przesunięty na czas remontu.

  Przypomnijmy, budowa ul. Rosoła oraz Relaksowej trwa od lata ubiegłego roku. Miała zostać zakończona do końca 2018 roku, ale wojewoda w trakcie prac, ze względów formalnych, uchylił pozwolenie na budowę i wstrzymał prace do 1 października, do czasu uzyskania nowych zezwoleń. Całkowity koszt inwestycji to ok. 20 mln złotych.

  ZOBACZ PROJEKT PRZEBUDOWY ROSOŁA (otworzy się duży plik pdf)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 73

  • 31
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 14
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 15
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mieszaniec na Rosoła 11 ponad rok temuocena: 0% 

   Roboty się zaczęły od wycinki drzew.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Franek 10 ponad rok temuocena: 50% 

   Nie wiem, kto policzył te (około) 200 samochodów, które tam parkuje, ale ja dziś naliczyłem (około) 280 miejsc parkingowych. Likwidacja (około) 14 (nieucywilizowanych) miejsc a likwidacja (około) 94 (nieucywilizowanych) miejsc to przecież żadna różnica...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazur 9 ponad rok temuocena: 100% 

   A kiedy cywilizacja parkingów wzdłuż ulicy Stryjeńskich po stronie zachodniej, tj. od strony Kazury? Z powodu budowy POW zlikwidowano (!) kilkaset miejsc wzdłuż ulicy Płaskowickiej. A już w przyszłym roku ruszy nowo budowany żłobek wewnątrz osiedla i zgodnie z obietnicami pana Burmistrza rodzice dowożący dzieci mają parkować właśnie na tym parkingu. Miejsce na powstanie kilkudziesięciu nowych miejsc wzdłuż budynku Kazury 4 też jest, potrzebna tylko decyzja, a może też Spółdzielnia wesprze finansowo powstanie nowych miejsc? Zachęcam do działania bo czasu zostało niewiele do otwarcia żłobka...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MartaD 8 ponad rok temuocena: 31% 

   Głosujcie na NIE dla przebudowy i likwidacji parkingów. Można to jeszcze zgłosić i wypełnić ankietę. Możemy zablokować ta budowę i zabranie nam parkingów! Inaczej nie będzie gdzie parkować.... Obudzcie się ludzie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AndrzejK 7 ponad rok temuocena: 33% 

   Zgadzam się z Martą w 100%....można by wyjść, zrobić jakąś pikietę czy coś. Do tego stawiajcie stare auta na parkingu, żeby nie mogli ruszyć z budową !

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaciara 6 ponad rok temuocena: 70% 

   Ciekawe, co na te kilka tygodni stanie się z około 200 autami...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Właściciel gruntu 5 ponad rok temuocena: 64% 

   Fajnie. Szkoda tylko ze miasto jak i spółdzielnia mieszkaniowa nie są właścicielami tego gruntu na którym maja być te nowe cudowne parkingi!! Od wielu lat się sądzimy o te tereny bo mamy dokumenty na to ze to nasze jest od 30lat mimo to niechcą nam ich zwrócić lub wypłacić odszkodowania!! Złodziejski kraj!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 4 ponad rok temuocena: 48% 

   Nareszcie. Zróbcie porządek z tym pierdolnikiem !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanislaw 3 ponad rok temuocena: 28% 

   najpierw trzeba wprowadzić strefe ruchu lub strefe zamieszkania,zeby wraki zabrac..

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 2 ponad rok temuocena: 45% 

   Budowa i cały kontekst powstania tej drogi to jest taka współczesna Polska w pigułce. Mrożek lepiej by tego nie wymyślił.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 1 ponad rok temuocena: 50% 

   Aj tam, aj tam, przecież to jest precyzyjnie zaplanowana operacja... jak wszystko w tej dzielnicy, przy współudziale kolejnych Brr Miszczów i krotochwilnego "wojewody: )

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3132 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020