REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (instagram/Piotr Jacoń)

  Dyskryminowani, niezrozumiani i wykluczeni ze społeczeństwa. Osoby LGBT nie mają łatwo - codziennie spotykają się z hejtem i nienawiścią. W Międzynarodowy Dzień Widoczności Osób Transpłciowych z mieszkańcami Ursynowa spotka się twórca książki "My, Trans", znany dziennikarz Piotr Jacoń oraz państwo Bakałowie wraz ze swoją transpłciową córką.

  Piotr Jacoń, znany przede wszystkim z programów informacyjnych telewizji TVN24, wyznał w ubiegłym roku, że ma transpłciowe dziecko. Na podstawie własnych doświadczeń i rozmów z rodzicami, napisał książkę "My, Trans". Jest jedną z pierwszych osób w Polsce, które wprost opisują, jak wygląda sytuacja osób LGBT z punktu widzenia rodzica.

  - W czasach pokoju o prawach osób LGBT mówiono w kategoriach przywilejów. W czasach wojny władza nie będzie chciała o tym słyszeć wcale, argumentując, że teraz są ważniejsze sprawy. Ale tym bardziej musimy o godności osób LGBT przypominać. Tym bardziej o nią walczyć. To jest nasza wojna - mówi dziennikarz.

  Spotkanie z autorem

  W książce "My, trans" znajdują się wywiady z osobami transpłciowymi, ich rodzicami, psychologami, prawnikami, aktywistami i... duchownymi. Bohaterowie książki w rozmowie z autorem odwołują się do swoich własnych doświadczeń i przedstawiają prawdziwe - często nieusłane różami - życie osób trans i ich rodzin.

  W związku z Międzynarodowym Dniem Widoczności Osób Transpłciowych w czwartek (31.03) o godz. 19 w Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy" odbędzie się spotkanie z autorem książki, państwem Renatą i Radosławem Bakałów oraz ich transpłciową córką Laurą. Spotkaniu będzie towarzyszyć wystawa prac osób transpłciowych.

  Bezpłatne wejściówki na spotkanie "Międzynarodowy Dzień Widoczności Osób Transpłciowych: My trans" można nabyć w recepcji "Alternatyw" i online na stronie biletyna.pl.

  Rodzice i nauczyciele dzieci transpłciowych oraz innych osób LGBT+ mogą liczyć na pomoc pierwszego w Warszawie latarnika, który pełni dyżury w UCK "Alternatywy" w każdy piątek od godz. 9 do 12. Spotkania prowadzi certyfikowana mediator szkolna Ewelina Negowetti ze Stowarzyszenia "My, Rodzice", Grupy "Transpłciowość w rodzinie", Fundacji Trans-Fuzja i związana z Kampanią Przeciw Homofobii.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Asia57 1 4 miesiące temuocena: 67% 

   Temat z poprzedniej epoki. Teraz ludzi interesuje czy we wrześniu będzie co jeść.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5124 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022