REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 września 2019, 11:33

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Rozliczenia, kontakty z fiskusem oraz ZUS-em i często zmieniające się przepisy to zmora przedsiębiorców. Samodzielne poruszanie się w zawiłej rzeczywistości polskiego prawa zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych, dlatego zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność, jak i większe firmy często decydują się na skorzystanie z usług profesjonalnych biur rachunkowych. Właściwe decyzje podatkowe mogą bezpośrednio przełożyć się na zyski osiągane przez firmę. To jeden z najważniejszych powodów, dla których wybór odpowiedniej obsługi księgowej jest tak istotny.

  Czym zatem kierować się podczas podejmowania decyzji dotyczącej obsługi księgowej i na co zwrócić szczególną uwagę, aby jak najlepiej wykorzystać jej ofertę dla przedsiębiorstwa? Krótką listę najistotniejszych kwestii przedstawiamy poniżej.

  1. Podstawowy zakres usług biura rachunkowego

  Profesjonalne biuro rachunkowe może zapewnić nieocenioną pomoc przedsiębiorstwu. Księgowość, obsługa kadr i płac, doradztwo podatkowe, rejestracja działalności gospodarczej, sporządzanie zeznań rocznych to zaledwie część z szerokiego wachlarza oferowanych usług. 

  2. Kwalifikacje

  Odpowiednie kompetencje to podstawowa kwestia, jaką powinniśmy sprawdzić podczas poszukiwania właściwego biura rachunkowego. Warto jednak pamiętać o sprawdzeniu nie tylko zakresu działalności czy świadczonych usług, ale również posiadanych certyfikatów, szkoleń, kursów, a także licencji. 

  • Certyfikat Centrum Informacji Księgowej

  Wydawany jest przez organizację zajmującą się certyfikowaniem biur rachunkowych i księgowych. Przeprowadzane egzaminy weryfikują wiedzę i umiejętności biur pod kątem określonych kryteriów, wystawiając na tej podstawie dany certyfikat. 

  • Kursy i szkolenia

  Pracownicy biur księgowych powinni stale poszerzać swoje kompetencje, czego najlepszym i najłatwiej weryfikowalnym dowodem są odbyte przez nich kursy oraz szkolenia. 

  • Licencja Ministra Finansów

  Od sierpnia 2014 nie jest ona już wprawdzie obowiązkowa, ale warto sprawdzić, czy księgowy ją posiada, ponieważ jest to dokument wydawany przez Ministerstwo Finansów i potwierdza on kwalifikacje danego pracownika. 

  3. Doświadczenie

  Doświadczenie księgowych jest bardzo cenne zwłaszcza ze względu na znajomość specyfiki współpracy z lokalnymi oddziałami US i ZUS, a także dzięki rozeznaniu w sposobach postępowania w nietypowych oraz trudnych przypadkach. Biuro księgowe z wieloletnią praktyką w branży będzie najczęściej miało na swoim koncie bardzo różnorodne przypadki problemów swoich klientów. Dzięki bogatemu doświadczeniu księgowi będą w stanie doradzić w każdej sytuacji i wstawić się za klientem podczas kwestii spornych z urzędami. Doświadczeni specjaliści są także w stanie podpowiedzieć korzystne rozwiązania finansowe, co może bezpośrednio wpłynąć na wyniki finansowe przedsiębiorstwa. 

  4. Ubezpieczenie OC

  Dobre biuro księgowe powinno posiadać ubezpieczenie OC na swoją działalność. Ubezpieczenie tego typu skutecznie chroni klientów od odpowiedzialności finansowej za ewentualne błędy pracowników. Warto zatem zapytać zarówno o samo ubezpieczenie, jak również jego wysokość, ponieważ im jest ono wyższe, tym lepiej. Jeśli firma korzystająca z usług biura zatrudnia pracowników, dobrym pomysłem jest zweryfikowanie, czy polisa jest rozszerzona o ubezpieczenie kadr i płac. 

  5. Zakres usług księgowych

  Biura rachunkowe zazwyczaj oferują bardzo szeroki zakres usług, wśród których jest rachunkowość podatkowa, obsługa kadrowo-płacowa, a także rachunkowość finansowo-zarządcza. Dosyć często księgowi stają się osobistymi doradcami przedsiębiorców, którzy reprezentują firmy przed fiskusem i ZUS-em oraz pomagają w pozyskiwaniu różnego rodzaju dotacji. Coraz częściej biura rachunkowe w Warszawie zatrudniają również specjalistów z innych dziedzin, aby móc doradzać klientom z zakresu prawa bądź zasad HR. Usługi tego typu kierowane są szczególnie do przedsiębiorstw, które nie posiadają w swoich strukturach odpowiednich działów. 

  Zobacz pełną ofertę biura rachunkowego Golden Tax: https://www.goldentax.com.pl/oferta.html

  6. Specjalizacje

  Biura rachunkowe, oprócz szerokiej oferty usług, mogą również posiadać określone specjalizacje branżowe. Dzięki temu firmy mogą szukać specjalistów zajmujących się na przykład rozliczaniem firm transportowych, farmaceutycznych, jak również przedsiębiorstw skupiających się na usługach lub produkcji. Warto więc sprawdzić ofertę danego biura również pod tym kątem. 

  7. Nowoczesna komunikacja

  Wygodna i bezproblemowa komunikacja z biurem rachunkowym jest niezwykle ważna dla każdego przedsiębiorcy. Kanały takie, jak mail oraz telefon to absolutnie podstawowe formy współczesnej komunikacji, które powinny dotyczyć również biura księgowego. Dobrze jest znaleźć biura, które nie wymagają kontaktu osobistego i potrafią pracować na cyfrowych kopiach dokumentów. Dzięki takiemu rozwiązaniu oprócz samej wygody zyskujemy czas i wymierne oszczędności w postaci mniejszej ilości paliwa zużytego na dojazdy do biura rachunkowego. 

  8. Ceny usług księgowych

  Podczas wyboru odpowiedniego biura księgowego warto kierować się cenami usług, nie powinniśmy jednak zapominać o zachowaniu właściwej proporcji pomiędzy zakresem oferowanych usług w stosunku do ich ceny. Warto również sprawdzić, jak wyceniane są poszczególne, interesujące nas usługi, które w trakcie prowadzenia działalności mogą generować dodatkowe opłaty. 

  Sprawdź cennik usług księgowych: https://www.goldentax.com.pl/cennik.html

  Wybór profesjonalnego biura rachunkowego to niezwykle istotna kwestia dla każdego przedsiębiorstwa. Dzięki kompetentnej obsłudze księgowej firma może skupić się na swojej działalności, bez obaw o rozliczenia, terminy czy kontakty z fiskusem albo Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Wykwalifikowani księgowi powinni nadążać za zmieniającą się rzeczywistością biznesu. Biurem, któremu warto powierzyć finanse przedsiębiorstwa, jest Golden Tax, które oferuje szeroką gamę usług, w tym m.in. księgowość, obsługę kadr i płac, doradztwo podatkowe, rejestrację działalności gospodarczej, sporządzanie zeznań rocznych, a także wirtualny adres. Bogate doświadczenie specjalistyczne oraz Certyfikat Księgowy i wysokie ubezpieczenie OC to tylko nieliczne z wielu zalet Golden Tax.

  Artykuł załadowany: 0.2091 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020