Przez kilka najbliższych dni metro będzie jeździło także w nocy, a autobusy nocne będą kursowały wg weekendowego rozkładu jazdy. Między innymi takie zmiany na długi weekend wprowadza Zarząd Transportu Miejskiego.
Już dzisiaj (środa, 19 czerwca) w związku z zakończeniem roku szkolnego, zostaną wprowadzone udogodnienia w funkcjonowaniu wieczornej i nocnej komunikacji miejskiej. Z pewnością ułatwi to rozpoczęcie wakacji w dobrym nastroju.
W czwartek, 20 czerwca w Boże Ciało komunikacja miejska będzie kursowała według świątecznego rozkładu jazdy. W piątek, 21 czerwca dla autobusów i tramwajów będą obowiązywały sobotnie rozkłady jazdy, ale wybrane linie będą częściej podjeżdżały na przystanki.
Ostatniego dnia roku szkolnego zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji ułatwiające poruszanie się po mieście wieczorem i w nocy. Linie nocne będą kursowały według weekendowego rozkładu jazdy. Dla metra będzie obowiązywał piątkowy rozkład jazdy z uruchomieniem kursów nocnych.
Dodatkowo wyjadą autobusy linii 385 (Pl. Konstytucji – Trasa Łazienkowska – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Gdyńskie – Pl. Wilsona), którą można dojechać m.in. nad Wisłę.
W święto Bożego Ciała autobusy, tramwaje i pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej będą kursowały według świątecznego rozkładu jazdy. Kursowanie linii 126 i 800 zostanie zawieszone. Linia 385 będzie podjeżdżała na przystanki zgodnie z rozkładem niedzielnym. Dla autobusów linii nocnych będzie obowiązywał rozkład weekendowy. Metro będzie kursowało według niedzielnego rozkładu jazdy wraz z kursami nocnymi.
Jednocześnie czwartek, 20 czerwca będzie pierwszym dniem zwiększenia liczby autobusów dojeżdżających nad Jezioro Zegrzyńskie. Od 20 do 23 czerwca linie 705 (Metro Marymont – Rynia) i 735 (Metro Marymont – Zegrze Płd.) będą zapewniały łącznie trzy kursy na godzinę. Usprawnienie dojazdu nad Jezioro Zegrzyńskie w weekendy zostanie utrzymane do końca wakacji.
Dla autobusów i tramwajów będą obowiązywały sobotnie rozkłady jazdy, przy czym zostaną wprowadzone liczne usprawnienia.
Zostaną uruchomione linie: 317, 326, 331, 340, 345, 397, 401, 402, 409, E-1 i E-9. Częściej będą kursowały autobusy linii: 105 (na trasie Os. Górczewska – Rondo Daszyńskiego),122, 132, 138, 145, 150, 155, 160, 162, 167, 186, 189, 190 (na trasie CH Marki – Metro Ratusz Arsenał), 217, 504, 507, 509, 511, 512, 517 (na trasie Ursus Niedźwiadek – Centrum),520, 523, 527, 709, 710, 719, 723 i 739.
Dla autobusów linii 385 będzie obowiązywał sobotni rozkład jazdy. Linie nocne wyjadą na ulice zgodnie z rozkładem weekendowym. Metro będzie kursowało według piątkowego rozkładu jazdy (czyli także w nocy). Do obsługi linii 187 i 501 zostaną skierowane dłuższe autobusy. Linia 300 nie będzie kursowała.
Tramwaje wybranych linii będą częściej podjeżdżały na przystanki: 2 w kursach podstawowych co 7,5 min, a w kursach dodatkowych z Tarchomina Kościelnego co 7,5 min przed południem i co 15 min po południu; 17, 24 i 26 co 7,5 min, a 31 co 5 min. Zostanie uruchomione kursowanie linii 41 z częstotliwością 10-15 min.
Pociągi SKM będą podjeżdżały na stacje zgodnie z rozkładem jazdy dnia świątecznego.
22 czerwca nie będzie kursowała linia 385. Najbliższa sobota będzie pierwszym dniem kursowania kolejnych Warszawskich Linii Turystycznych – autobusowej linii 100 i tramwajowej „teTki” obsługiwanych zabytkowym taborem.
„Setka” będzie rozpoczynała kursy na placu Zamkowym, Podwalem i Wybrzeżem Gdyńskim dojedzie do mostu Śląsko-Dąbrowskiego, później Wybrzeżem Szczecińskim do mostu Józefa Poniatowskiego, z powrotem na lewy brzeg, Alejami Ujazdowskimi, przez plac Unii Lubelskiej do Koszykowej, dalej Towarową, Grzybowską, aleją Jana Pawła II i Senatorską do placu Zamkowego.
Tramwaje linii T będą wyruszały placu G. Narutowicza, mostem Józefa Poniatowskiego dojeżdżały na Pragę i wracały na Ochotę mostem Śląsko-Dąbrowskim.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz