REKLAMAA1 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Z pewnością wiele osób narzekających na problemy z cerą, takie jak trądzik, zaskórniki czy rozszerzone pory, poszukuje skutecznego rozwiązania, które pomoże im w walce z niedoskonałościami. Choć na rynku kosmetycznym istnieje bardzo dużo preparatów i kosmetyków przeznaczonych do tego celu, nie każdy z nich jest równie efektywny. Jeśli poszukujesz najlepszego rozwiązania na złagodzenie trądziku, być może zainteresuje Cię kwas salicylowy. Poznaj jego właściwości i wpływ na skórę.

  Kwas salicylowy – podstawowe informacje

  Kwas salicylowy to bardzo popularny składnik mający szerokie zastosowanie w kosmetologii, zarówno w zabiegach pielęgnacyjnych, jak i kosmetykach. Choć jego właściwości są znane od wielu lat, stosunkowo od niedawna stał się on bardzo popularny jako element pielęgnacji cery problematycznej. 

  Czym tak naprawdę jest kwas salicylowy? To związek chemiczny, którego źródłem jest wierzba biała, a także jedyny kwas BHA wykorzystywany w kosmetyce. Kwas salicylowy jest słabo rozpuszczalny w wodzie, ale bardzo dobrze rozpuszcza się w alkoholu etylowym oraz tłuszczach. Oprócz kosmetologii znajduje szerokie zastosowanie w medycynie oraz farmacji (wykorzystuje się go np. do produkcji aspiryny). Kwas salicylowy wykazuje działanie:

  • przeciwgorączkowe;
  • przeciwbólowe;
  • przeciwzapalne;
  • antyseptyczne;
  • dezynfekujące.

  Kwas salicylowy i jego wpływ na skórę

  Ze względu na działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne kwas salicylowy posiada szerokie zastosowanie w kosmetologii oraz kosmetykach pielęgnacyjnych, szczególnie w przypadku cery trądzikowej. Kwas salicylowy:

  • skutecznie oczyszcza i zwęża pory (posiada zdolność do przenikania przez warstwę łojową);
  • zmniejsza nadmierną produkcję sebum;
  • wspomaga proces gojenia zmian trądzikowych;
  • wykazuje działanie keratolityczne i złuszczające;
  • rozjaśnia przebarwienia, blizny, zmiany pigmentacyjne;
  • wpływa na gęstość skóry oraz zwiększa produkcję kolagenu;
  • zapobiega wrastaniu włosków oraz zapaleniu mieszków włosowych po depilacji lub goleniu;
  • reguluje odnowę komórkową skóry i poprawia jej koloryt;
  • sprawia, że inne substancje aktywne łatwiej wnikają w skórę.

  Kwas salicylowy – o tym warto pamiętać

  Choć kwas salicylowy wykazuje dobroczynne działanie na skórę i m.in. pomaga nam w jej oczyszczeniu i pozbyciu się niedoskonałości, warto pamiętać o kilku zasadach, jeśli chcemy wprowadzić go do swojej pielęgnacji. Stosując kwas salicylowy, należy pamiętać o odpowiedniej ochronie przeciw promieniom UV, gdyż zwiększa on wrażliwość skóry na ich działanie, czego efektem mogą być poparzenia skóry. Dlatego też kwas salicylowy najlepiej jest stosować na noc, a w ciągu dnia pamiętać o kremie z odpowiednio wysokim filtrem. 

  Wykorzystując kwas salicylowy, pamiętaj, aby trzymać się zaleceń producenta. To składnik aktywny, który nie powinien być stosowany w ilości większej niż proponowana. Zbyt częste używanie kwasu salicylowego w nadmiernych ilościach może pogorszyć stan Twojej skóry.

  Kwas hialuronowy – dodatkowa dawka nawilżenia

  Kolejnym, oprócz kwasu salicylowego, bardzo popularnym składnikiem kosmetyków pielęgnacyjnych jest kwas hialuronowy. Odpowiada przede wszystkim za odpowiednie nawilżenie naszej skóry i sprawdzi się bardzo dobrze nie tylko w przypadku cery suchej, ale i trądzikowej, która także potrzebuje odpowiedniej dawki nawilżenia.

  Kwas hialuronowy to naturalny składnik skóry. Niestety wraz z wiekiem jego ilość w naszym organizmie zaczyna się zmniejszać. Pierwsze objawy niedoboru kwasu hialuronowego stają się zauważalne około 25. roku życia. Skóra stopniowo staje się sucha, bardziej wiotka, podatna na działanie czynników zewnętrznych, dodatkowo zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki.

  Dostarczenie naszej skórze odpowiedniej dawki kwasu hialuronowego jest niezwykle istotne. Szacuje się, że może on zwiększać swoją objętość nawet 1000-krotnie, z czego jego jedna cząsteczka jest w stanie związać nawet 250 cząsteczek wody. 

  Kwas hialuronowy to świetne rozwiązanie w przypadku:

  • skóry odwodnionej, suchej, podrażnionej;
  • skóry z widocznymi oznakami starzenia;
  • skóry narażonej na działanie promieni słonecznych oraz innych czynników zewnętrznych;
  • pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu.

  Stosując regularnie kosmetyki z kwasem hialuronowym, szybko zauważysz zadowalające efekty.

  Artykuł załadowany: 0.2388 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021