Zamknij

W jakich branżach sprawdzą się powiększone zbiorniki paliwa?

09:25, 25.03.2021 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 09:27, 25.03.2021
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Ilość zatankowanego paliwa przekłada się proporcjonalnie na długość jazdy. Jest to szczególnie istotne w przypadku samochodów ciężarowych i dostawczych, które są wykorzystywane w biznesie. Wyśrubowane do granic możliwości tabelki kursów sprawiają, że każde tankowanie po drodze stanowi opóźnienie. Może się to wiązać z utrudnieniami w dalszej trasie, a nawet karami finansowymi. Rozwiązaniem może być zamontowanie w aucie powiększonego zbiornika paliwa, który sprawdzi się nawet w najdłuższych trasach. Komu zaleca się takie rozwiązanie?

Korzyści wynikające z posiadania powiększonego zbiornika paliwa

Większy zbiornik paliwa to oszczędność czasu i pieniędzy. Oczywiście montaż kosztuje, jednak tańsza eksploatacja auta oraz większa efektywność kierowców szybko przynosi zyski. W jakich branżach sprawdzą się powiększone zbiorniki paliwa?

Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w transporcie osobowym, jak i towarowym. W przypadku przewozu osób postój przeznaczony na tankowanie może opóźnić cały przejazd, ponieważ pasażerowie w tym czasie mogą wyjść na papierosa, czy zakupy na stacji. Oczywiście część z nich będzie niezadowolona z przedłużającej się podróży, a poślizg wpłynie również na czas rozpoczęcia kolejnej trasy, ponieważ busy zazwyczaj pokonują kilka następujących po sobie przejazdów. 

W przypadku transportu towarowego posiadanie większej ilości paliwa w zbiorniku umożliwia łatwiejsze zaplanowanie trasy. Jest to szczególnie istotne, ponieważ kierowca musi stosować się do przepisów związanych z maksymalnym czasem jazdy, co sprawia, że trasa musi być tak zaplanowana, by mógł w odpowiednim miejscu zatrzymać się na postój. Kolejną kwestią jest rozładunek, który odbywa się po dotarciu do celu. Zazwyczaj jest on zarezerwowany na daną godzinę, a opóźniony przyjazd może sprawić, że wcześniej przyjechał inny samochód i to on jest już obsługiwany.

Oprócz aspektów związanych z czasem przejazdu ważna jest również oszczędność pieniędzy, którą umożliwiają powiększone zbiorniki paliwa. Producent zbiorników zapewnia pojemność nawet do 300 litrów, co sprawia, że tankowanie można wykonać na stacji, która oferuje najniższe ceny. W przypadku tak dużej ilości paliwa, nawet nieznaczna różnica w cenie daje duże oszczędności. Zróżnicowanie cen paliw można odczuć zarówno w przypadku transportu krajowego, jak i międzynarodowego. Powiększony zbiornik pozwala na odbycie zagranicznej podróży na jednym tankowaniu, które odbyło się w Polsce. Przykładowo różnica w cenie paliwa w Polsce i Niemczech może wynieść nawet 1zł/l, co znacznie wpływa na koszt całej operacji. 

Powiększone zbiorniki paliwa - bezpieczeństwo i legalizacja

Zazwyczaj największą obawą przed powiększeniem zbiorników paliwa w samochodzie jest kwestia bezpieczeństwa i legalności takiego rozwiązania. Odpowiedni producent zbiorników daje gwarancje właściwego wykonania i montażu zbiornika. Zbiorniki paliwa produkowane przez firmę Arhen posiadają odpowiednią homologację, która potwierdza ich legalność w całej Unii Europejskiej. Aluminiowy zbiornik paliwa wykonany jest z utwardzonego metalu o grubości 2,5 mm, co minimalizuję jego wagę. Mniejszy ciężar dodatkowego wyposażenia umożliwia większą ładowność samochodu. Zbiorniki paliwa produkowane w Starachowicach powstają wyłącznie z certyfikowanych materiałów, co wpływa na ich jakość i trwałość, a montaż nie wymaga ingerencji w oryginalne podwozie samochodu.

Zastosowanie powiększonych zbiorników paliwa bezpośrednio wpływa na efektywność działania firmy przewozowej oraz umożliwia zmniejszenie kosztów paliwa. Firmy zajmujące się transportem międzynarodowym mogą tankować na terenie Polski, a tym samym skorzystać z odliczenia podatku VAT. Oczywiście takie rozwiązanie jest w pełni legalne i bezpieczne w użytkowaniu, co potwierdza odpowiednia homologacja.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%