REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. promocyjne)

  Lokalizacja to jeden z najważniejszych aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę podczas szukania mieszkania, które chcemy kupić. To wszystko, co otacza budynek i może mieć na nas wpływ w mniejszym lub większym stopniu. Właśnie dlatego warto się zastanowić, jakie potrzeby powinna zapewniać okolica mieszkania i czego definitywnie w niej nie powinno się znajdować.

  Komunikacja – drogi i transport miejski

  Mieszkanie mieszkaniem, ale rano i wieczorem na całą rodzinę będzie czekać droga między miejscem zamieszkania a pracą czy szkołą. Warto zwrócić uwagę jak wygląda sytuacja na okolicznych drogach – jak dużo samochodów jeździ, czy często się korkuje.

  Trzeba także pomyśleć o komunikacji miejskiej – jak dużo linii autobusowych lub tramwajowych przejeżdża w pobliżu mieszkania i jak często.

  Jak wiadomo, punktualność jest bardzo ważna, jeśli chodzi o obowiązki. Właśnie dlatego musimy tak wybrać lokalizację mieszkania, by się nie spóźniać.

  Czas wolny i relaks – tereny zielone, rozrywka, sztuka

  Po ośmiu godzinach pracy zasługujemy na chwilę relaksu. Czy okolica mieszkania zapewni nam możliwości do tego? – warto sobie zadać to pytanie.

  W zależności od potrzeb i stylu życia, rozważmy czy w pobliżu znajdują się np. parki, kina, teatry, kluby, puby, muzea czy galerie sztuki. Ważne jest, by nie były zbyt daleko od miejsca naszego zamieszkania – nikomu nie będzie chciało się po stresującym dniu pracy jechać do innej dzielnicy, żeby przespacerować się po terenie zielonym czy potańczyć na parkiecie. A może to być zbawienne dla naszego samopoczucia.

  Sklepy i usługi

  Skończył się cukier, a ciasto już zaraz powinno znaleźć się w piekarniku? Dobrze by było, gdyby w pobliżu znajdował się sklep spożywczy.

  Właśnie dlatego należy unikać miejsc, gdzie brak choćby spożywczaka i podstawowych lokali usługowych, jak np. fryzjera. Ważne jest, by móc zaspokoić fundamentalne potrzeby w bardzo krótkim czasie. Właśnie dlatego choćby najmniejszy lokal powinien znajdować się w pobliżu, żeby nie musieć jechać szmat drogi po np. wcześniej wspomniany cukier.

  Bardzo dobrze rozwiązał to deweloper 19. Dzielnicy – mieszkań w Warszawie Woli, gdzie część parteru została przeznaczona dla lokali usługowych i sklepów, dzięki czemu mieszkańcy mają wszystko w zasięgu ręki.

  Bezpieczeństwo

  Szczególnie ważny aspekt, kiedy ma się dzieci, które nie zawsze biegają w miejscach, gdzie jest to dozwolone. Dlatego warto przemyśleć, czy kupowanie mieszkania w pobliżu porzuconego placu budowy czy torów kolejowych jest dobrym pomysłem, kiedy nasza pociecha jest rozrabiaką, który wejdzie wszędzie, gdzie da się wejść.

  Cisza i spokój

  Nawet imprezowicze lubią, kiedy jest cicho. Szczególnie rankiem po weekendzie. Właśnie dlatego warto się zastanowić, czy w pobliżu nie ma niczego, co mogłoby zakłócić pożądany brak dźwięków.

  Należy wystrzegać się ruchliwych ulic, torów kolejowych czy budynków przemysłowych, które mogą powodować duży hałas. Nie musi to przeszkadzać aż tak bardzo, jeśli znajduje się tylko w tej samej dzielnicy. Jednak kiedy mieszkanie znajduje się bardzo bliska źródła hałasu – lepiej znaleźć sobie inne mieszkanie.

  (mat. promocyjny)

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.1909 sekundy
  REKLAMA