REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  w kolejce po 500+

  w kolejce po 500+ (KT)

  REKLAMA

  Pierwsi mieszkańcy pojawili się dziś w urzędzie dzielnicy, by złożyć wnioski o świadczenia z programu 500+. Kolejka jest spora, formularze nowe, więc bywa nerwowo. 

  Z programu Rodzina 500+ na Ursynowie korzysta około 11 tysięcy rodzin. Wnioski o wypłatę świadczenia od października można składać od dzisiaj. Pojawiły się nowe formularze, które spowalniają proces ich przyjmowania. Ale urząd wydaje się gotowy na przyjęcie większej liczby interesantów. 

  - Formularz jest nowy. Pamiętajmy, że to wymaga oswojenia urzędnika i interesanta - trzeba się przyzwyczaić. Nie mieliśmy dużo czasu na miejscu, żeby się zapoznać z wnioskami, więc dzieje się to na bieżąco - mówi Marcin Czempiński, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w ursynowskim ratuszu.

  Interesantów obsługiwało dziś ok. 10 pracowników urzędu - działały 4 stanowiska i wyspa informacyjna, przy której udzielano wskazówek i porad.

  Choć mieszkańcy przyznają, że wszystko szło raczej sprawnie, to nie obyło się bez nerwowych momentów. Chwilami kolejka rosła do kilkunastu osób, tradycyjnie - chwilowo zepsuł się system kolejkowy. Wyświetlacz stanął - ludzie zaczęli protestować, bo pominięto ich numerki.

  - Co to ma znaczyć?! Siedzimy tu tyle czasu i teraz jeszcze przepadają kolejki? Przecież to jest niepoważne - z oburzeniem komentowała kobieta z grupki czekających na złożenie wniosku.

  Urzędnicy poradzili sobie z awaryjnym sprzętem i po chwili kolejka ruszyła. Mieszkańcy narzekają jednak na biurokrację.

  - Strasznie to jest pokomplikowane. Wnioski, sekcje, działy, z góry na dół, coś się psuje, można dostać zawrotu głowy - ocenia Magda, mieszkanka.

  Większość była jednak zadowolona z poziomu obsługi. - W moim przypadku pieniądze z 500+ zawsze są przeznaczone na to samo, czyli rehabilitację dziecka. Mam chorego synka - opowiada Anna.

  Urzędnicy apelują o niezwlekanie ze składaniem wniosków o przedłużenie świadczenia 500+. Czekanie do końca września będzie wiązało się z nieotrzymaniem pieniędzy w październiku. 

  - Jeżeli ktoś chce dostać świadczenie do końca października, musi złożyć wniosek do końca sierpnia - wyjaśnia naczelnik Marcin Czempiński.

  Urzędnicy przewidują, że do ratusza zgłosi się osobiście ok. 30% wnioskodawców - reszta załatwi sprawę drogą elektroniczną. Według prognoz najwięcej osób przyjdzie do urzędu w pierwszych dniach sierpnia i pod koniec miesiąca - po powrotach z urlopu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ursyn 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Brawa dla nowego naczelnika. Wreszcie odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. Nie to co poprzednik.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~interesantka 4 7 miesięcy temu

   Dzisiaj rano też był problem z wydawaniem numerków, jedno urządzenie nie działało. Bardzo miła pani w obsłudze poradziła sobie sprawnie z wnioskiem. Ludzi przybywało więc kolejka rosła. Rano wnioski przyjmowały tylko 2 panie

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 3 7 miesięcy temu

   To byl Wloski strajk

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bea 2 7 miesięcy temu

   Brawa dla Pana, ktory dzisiaj od rana przyjmowal wnioski, bylam pelna podziwu, mimo niekomfortowych warunkow , ktore pracodawca mu stworzyl, Pan byl opanowany i pomocny dla wszystkich, bardzo cierpliwy, Dziekuje,

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~:) 1 7 miesięcy temu

   bo to był SuperPan

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1306 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018