REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 września 2020, 07:46 komentarzy 2
  Wyciszona stołówka w SP nr 336

  Wyciszona stołówka w SP nr 336 (Urząd Dzielnicy Ursynów)

  Trwa testowanie wyciszenia pomieszczeń w kolejnych dwóch ursynowskich szkołach. Po pierwszym tygodniu nauki można już ocenić, na ile udało się zmiejszyć poziom hałasu w podstawówkach przy ul. Hirszfelda i Małcużyńskiego. Jak zapewniają dyrekcje placówek efekt jest zaskakujący.

  Pomieszczenia Szkół Podstawowych nr 323 i 336 wyłożone zostały specjalnymi płytami dźwiękochłonnymi. W szkole przy Małcużyńskiego, gdzie uczy się około 600 uczniów, podczas wakacji wytłumiona została stołówka. Rezultat prac przerósł oczekiwania. Uczniowie oraz nauczyciele cieszą się, że wreszcie można w normalnych warunkach zjeść posiłek. 

  - Jesteśmy wręcz zaskoczeni jak dobrze to działa. Jest cicho, nie ma pogłosu, ani uciążliwego gwaru. A do tego panele wyciszające są estetyczne. Nie dziwię się, że inne szkoły też zabiegały o wyciszenie. My również chcielibyśmy jeszcze wytłumić korytarze i będziemy się o to starać - zapewnia dyrektorka SP 336 Elżbieta Rutkowska. 

  Radości z inwestycji nie ukrywa również dyrektorka SP 323. Tam zakres prac objął cały budynek, w którym uczy się około 900 uczniów. - Mogę powiedzieć, że wszyscy odczuwamy zmianę na wyciszonych korytarzach. Podobnie jest w czterech dużych salach. Do końca września będziemy mogli również cieszyć się wygłuszoną salą gimnastyczną - mówi Wioletta Krzyżanowska.

  Brak chętnych

  Takie zmiany stały się możliwe dzięki pozytywnym efektom jaki przyniósł prekursorski program wyciszania pomieszczeń zainicjowany przez naszą dzielnicę. Jako pierwsza akustycznie zmodernizowana została szkoła nr 340.

  Dwa lata temu tę największą na Ursynowie placówkę, w której uczy się aż 1600 dzieci, wyłożono specjalnymi płytami, żeby po pomieszczeniach nie niosło się echo. W efekcie w klasach skończyły się kłopoty komunikacyjne, nauczyciele nie musieli podnosić głosu, wyraźnie wzrosła też koncentracja uczniów.

  Po tym udanym teście miasto postanowiło znaleźć w budżecie 5 milionów złotych na wyciszenie w latach 2019/2020 następnych dziewięciu warszawskich szkół, w tym dwóch ursynowskich - przy Małcużyńskiego i Hirszfelda. O pieniądze z Biura Edukacji w ich imieniu występowała dzielnica.

  - To było około 1,5 miliona złotych, czyli co trzecia złotówka przeznaczona przez miasto na ten cel trafiła na Ursynów. Obecnie żadna z placówek nie zgłosiła się do dzielnicy z wnioskiem o pieniądze na wyciszenie. Nie ma też pewności, czy w tej sytuacji budżetowej Warszawy program będzie kontynuowany - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nick 2 7 dni temu

   Wyciszenie bardzo by się przydało w Szkole nr 96.

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 1 2 dni temu

   Chyba jednak nie, bo wg słów Burmistrza szkoła nie zgłosiła wniosku o przyznanie środków na wyciszenie. Burmistrz jasno mówi, że "Obecnie żadna z placówek nie zgłosiła się do dzielnicy z wnioskiem o pieniądze na wyciszenie." Samo się nie zrobi. W artykule dyrektorka SP 336 zapewnia że "My również chcielibyśmy jeszcze wytłumić korytarze i będziemy się o to starać." No to się starajcie. Jak na razie żadnego wniosku Burmistrz nie otrzymał. Żenująco czcze deklaracje.

   Edytowany: 2 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4281 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020