REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  W Lasku Brzozowym budowane są parkowe alejki z prawdziwego zdarzenia. Zastąpią one popularne przedepty. Kilkaset metrów ścieżek o ekologicznej nawierzchni zostało sfinansowanych z Budżetu Obywatelskiego. 

  Na życzenie ponad tysiąca mieszkańców Ursynowa w natolińskim Lasku Brzozowym od kilku dni... trudno o ciszę. Słychać warkot pił, które przycinają drewno. - Bardzo mnie zaniepokoiło jak to usłyszałam, już miałam w głowie najgorsze, że wycinają nam lasek i najszybciej jak mogłam przyszłam sprawdzić co się dzieje. Na szczęście to, co zobaczyłam mnie uspokoiło - mówi pani Monika. 

  W Lasku Brzozowym trwa budowa około 600 metrów nowej nawierzchni na starych przedeptach, czyli w tych miejscach, które mieszkańcy sami wybrali jako ulubione trasy spacerów. Między drzewami kilku robotników przycina drewniane belki i układa z nich krawężniki nowych alejek

  - Między nimi będą usypane dwie wastwy tłucznia. Na samym wierzchu najdrobniejszy, żeby było równo i by wygodnie się po nim chodziło. Roboty zajmą nam jeszcze około dwóch tygodni - mówi jeden z pracowników budujących ścieżki.

  Nowe ścieżki mają nie zaburzać parkowo-leśnego charakteru tego miejsca, dlatego powstają z ekologicznych i wodoprzepuszczalnych materiałów. Po utwardzeniu będą przyjazne nie tylko dla środowiska, ale też dla wszystkich spacerowiczów.

  - Najbardziej się cieszę, że nawet jak będzie padało, to mój pies nie będzie wracał ubłocony. A ja bardzo lubię chodzić po takiej żwirowej nawierzchni, jak mi pod butami chrzęści - cieszy się pani Honorata. 

  Zmian w tym miejscu chciało prawie 1,3 tys. mieszkańców Ursynowa, którzy poparli projekt do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Zakładał on, że budowa ścieżek nie tylko poprawi estetykę Lasku Brzozowego, ale też uławi zimą odśnieżanie, znikną również kłopotliwe kałuże. Koszt to ok. 150 tys. złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~U 8 9 miesięcy temuocena: 100% 

   A zule ktorzy tam przesiaduja stana sie tez ekologiczni. Tam potrzeba patroli strazy miejskiej bo zaraz wybrukuja sciezki kapslami i zakretkami. Chociaz pewnie teraz bedzie trudniej im tam pic.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~devid 7 9 miesięcy temuocena: 33% 

   Niechaj sczezną w piekielnych czeluściach ci którzy na matkę naturę będącą uosobieniem Boskiej Mądrości rękę podnoszą! Niechaj po wsze czasy gniją w czyśćcu mordercy!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Franciszek Maślanka 6 9 miesięcy temuocena: 33% 

   A przy okazji wycieto ok 100 drzew i krzewów. Kempa tak kocha przyrodę jak Czaskosky. Idą na dno ale powoli. Zbyt powoli. Zaprawdę powiadam wam nim wiosna nadejdzie nie będzie już jego partii.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~FakeNews 5 9 miesięcy temuocena: 80% 

   Nie wycięto lecz posadzono. Który fake news wygra?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbulserowany 4 9 miesięcy temuocena: 21% 

   Kogoś znów paliły publiczne pieniążki... koniecznie trzeba wydać, jak są, bo przecież się zmarnują! ;D Nie rozumiem tego strachu przed stąpaniem po ziemi. Ekologiczne alejki? ciekawe, jakaż to ekologia w budowaniu alejek, choćby najbardziej "oddychających" i w przycinaniu drzew. Zostawcie resztki przyrody w spokoju, chciwe matołki!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jacekpierdacz 3 9 miesięcy temuocena: 22% 

   a kiedy bedzie zlikwodowane lotnisko okecie ? Bo juz samoloty zaczynaja halasowac od 5 rano ! to sie robi nie do wytzrymania na Ursynowie !

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BabaJaga 2 9 miesięcy temuocena: 79% 

   to sie wyprowadź ... przecież lotnisko było przed ursynowem a jak sie wprowadzałeś bałwanie to było dużo głośniej wiec zamiast sie cieszyć ze technika idzie do przodu to lepiej wszystko niszczyc :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Do Józefosławia się przeprowadź ;)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3244 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020