REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  W niedzielę po raz kolejny na Ursynowie będzie można oddać krew. Tradycyjną akcję zbiórki tego bezcennego leku - po przerwie spowodowanej pandemią - organizują w niedzielę parafianie z kościoła św. Tomasza Apostoła przy ul. Dereniowej.

  Krew będzie można oddawać w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa podstawionym przed wejściem do kościoła. Krwiobus czekać będzie na wszystkich chętnych od godz. 10 do 15.

  - Nie trzeba nikogo przekonywać, jak bezcennym darem jest ludzka krew. Honorowe krwiodawstwo jest wybitnie szlachetnym i bezinteresownym darem na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Krew jest najbardziej poszukiwanym przez szpitale środkiem medycznym. Zawsze jest jej za mało. Może okazać się potrzebną także dawcy i jego bliskim - mówi ks. Henryk Małecki, proboszcz parafii pw. św. Tomasza Apostoła.

  Osoby chcące oddać krew muszą okazać się dowodem osobistym, muszą być w wieku od 18 do 60 lat. Nie powinny zgłaszać się osoby przeziębione i po spożyciu alkoholu, a osoby palące powinny ograniczyć tego dnia palenie. Obsługa ambulansu będzie pytać o terminy ostatnich badań i o choroby przewlekłe.

  Akcja jest organizowana już od wielu lat - w październiku oraz przed świętami wielkanocnymi. W każdej z nich udaje się zebrać średnio ok. 16 litrów krwi.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 22
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5066 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022