REKLAMAA1 BYŚ 01.09.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  W ubiegłym roku w 12. Onkobiegu udział wzięło ponad 2 tys. uczestników

  W ubiegłym roku w 12. Onkobiegu udział wzięło ponad 2 tys. uczestników (onkobieg.pl)

  Idea ta sama, ale formuła zupełnie inna. W niedzielę wystartuje 13. Onkobieg. Tym razem ochotnicy, którzy chcą pokonać jak najdłuższy dystans, by zebrać jak najwięcej pieniądzy dla chorych na raka, mogą zrobić to gdziekolwiek - w swoim domu, ogródku, parku, na ulicy czy na... plaży. Bo zasięg akcji jest ogólnoświatowy!

  Onkobieg to znana na Ursyniowie impreza charytatywna, która co roku we wrześniu odbywała się na terenie Onkologii. Organizuje go prężnie działające Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma.

  W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa organizatorzy nie mogą zaprosić nas na wspólne bieganie wokół budynków Narodowego Instytutu Onkologii przy Roentgena. Ale zapraszają do pokonywania zadeklarowanego podczas rejestracji dystansu (zgłoszenia przyjmowane były do 31 lipca), gdziekolwiek jesteśmy.

  1,5 tys. uczestników w wirtualnym Onkobiegu

  Rywalizacja rusza w najbliższą niedzielę, 13 września o godz. 7:00. Na bieganie lub chodzenie jest czas do godz. 13:00. Zgodnie z zasadami tegorocznej edycji, zgłoszony dystans musimy pokonać w ciągu max. 60 minut. Tylko wówczas kilometry, które pokonamy zaliczone zostaną do sumy dystansu pokonanego przez wszystkich 1,5 tysiąca uczestników Onkobiegu, a następnie przeliczone na złotówki od sponsorów.

  - Darowizny od biegaczy i pieniądze od partnerów wydarzenia przeznaczone zostaną na rehabilitację, leki, protezy, dojazdy do referencyjnych klinik, a także działania edukacyjne prowadzone przez Stowarzyszenie Sarcoma - zapowiadają organizatorzy.

  A w ciągu ostatnich dwóch lat Onkobieg - "Razem po zdrowie" przyniósł ponad 200 tysięcy złotych dla najbardziej potrzebujących. Podczas trzynastu edycji imprezy wzięło w niej udział 14 tys. uczestników, którzy pokonali ponad 147 tys. kilometrów dla własnego i czyjegoś zdrowia. Pomoc dzięki temu wspólnemu wysiłkowi otrzymało aż 240 pacjentów.

  Pokaż się z hashtagiem #Onkobieg

  Biegacze wrzucać będą zdjęcia z trasy z hashtagiem #Onkobieg na Facebook i/lub Instagram. Organizatorzy zapowiadają transmisję on-line ze studia w Warszawie, gdzie będą dopingować wszystkich biegaczy i relacjonować całe wydarzenie. Zapowiedziana jest także wizyta ekspertów, którzy opowiedzą o profilaktyce nowotworowej. Relacja z wydarzenia będzie dostępna na Facebooku Onkobiegu, kanale Youtube Stowarzyszenia Sarcoma, a także stronie www.onkobieg.pl.

  Stowarzyszenie Sarcoma prosi o niegromadzenie się na terenie Instytutu Onkologii, skąd prowadzone będzie studio wydarzenie. Na miejscu nie będzie biegu. Kto wie, może wrócić na swoje tradycyjne miejsce już za rok. Patronem medialnym imprezy jest portal Haloursynow.pl.

  ZOBACZ: Onkobieg w ubiegłym roku na terenie NIO przy Roentgena

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4001 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021