REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2016, 14:08 komentarzy 3

  (SK)

  REKLAMA

  Już w niedzielę ponad dwustu uczestników zmierzy się z ursynowskim dyktandem! Jedenasty w historii imprezy tekst przygotuje prof. Jerzy Bralczyk. Zapytaliśmy znanego językoznawcę czy będzie bardzo trudny...

  Już od 11 lat, tradycyjnie w listopadzie, prawie ćwierć tysiąca mieszkańców naszej dzielnicy i nie tylko, staje do rywalizacji o tytuł ursynowskiego Mistrza Języka Polskiego. Tekst dyktanda, zawsze trudny, zabawny, odnoszący się do aktualnych wydarzeń, przygotowują znani językoznawcy prof. Jerzy Bralczyk oraz doc. dr Grażyna Majkowska z Instytutu Dziennikarstwa UW. 

  - Nie uchylę rąbka tajemnicy, bo jeszcze nie ma tajemnicy - śmieje się prof. Bralczyk. - To może trochę dziwne, ale... tekst jeszcze nie powstał! Mam już niektóre słowa w głowie, ale dyktando powstanie w ostatniej chwili - zapowiada językoznawca.

  Podpowiedzią dla piszących może być fakt, że prof. Bralczyk lubi używać w swoich dyktandach słów, których sam nie napisałby poprawnie. A ponieważ jest ich niewiele, to tekst prawdopodobnie będzie trudny.

  Wśród ponad 200 osób biorących udział w językowej zabawie tym razem zabraknie burmistrza Roberta Kempy. Czyżby wystraszył się nieistniejącego tekstu profesora Bralczyka?

  - Ależ skąd! W ubiegłym roku zwyciężyłem w kategorii VIP-ów, więc w tym roku daję szansę wykazać się innym - mówi szef zarządu dzielnicy. Występ w tej kategorii zapowiedzieli już m.in. burmistrz Włoch Michał Wąsowicz oraz ursynowska radna Katarzyna Polak, która pisze dyktando co roku.

  Ursynowskie Dyktando startuje już w tę niedzielę o godz. 10:00 w hali UCSiR przy Dereniowej 48 (dawniej Hawajska 7). W przerwie przeznaczonej na sprawdzenie prac, prowadzący dyktando wygłoszą wykład na temat manipulacji językowej. Dyktando będzie transmitowane w internecie na stronie urzędu dzielnicy.

  Od 2012 r. impreza nosi imię Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego – dziennikarza, językoznawcy, publicysty, krytyka muzycznego, popularyzatora poprawnej polszczyzny. Jego postać na trwałe wpisała się w historię Ursynowa: był twórcą pierwszego w Polsce tygodnika lokalnego „Pasmo”, był zaangażowany w utworzenie pierwszej w Polsce eksperymentalnej telewizji kablowej „Ursynat”, współtworzył Ursynowsko-Natolińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.

  ZOBACZ RELACJĘ Z X DYKTANDA

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ursynowianin 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Nie wiecie, czy będzie możliwe zmierzyć się w Internecie ? Chodzi o nagrany tekst.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~REDAKCJA 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Będzie transmisja online na stronie urzędu dzielnicy - ursynow.pl

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maggie 1 ponad rok temuocena: 0% 

   Wszystko w naszym kraju powstaje ostatnio "w ostatniej chwili"

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1146 sekundy
  REKLAMA