REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Tor Służewiec)

  W najbliższą niedzielę 5 maja o 14.00 zainaugurowane zostaną oficjalne obchody 80-lecia Toru Służewiec. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął premier Mateusz Morawiecki.

  Wydarzeniem dnia będzie gonitwa Strzegomia o Puchar Prezesa Rady Ministrów (godz. 16:30), w której zobaczymy pojedynek 3-letnich koni pełnej krwi angielskiej przygotowujących się do startu w najważniejszym biegu dla trzylatków w sezonie – Derby. Równie ciekawie zapowiada się gonitwa z udziałem zagranicznych jeźdźców o Puchar jubileuszu 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej (godz. 15:10).

  Miłośników kłusaków zainteresuje natomiast zapewne pierwszy wyścig dnia - Europejski Czempionat Powożących (godz. 14:00). W pozostałych 5 gonitwach także nie zabraknie emocji. 

  5 maja odbędzie się również uroczysta prezentacja znaczka pocztowego „80 lat Toru Służewiec”, który w tym dniu Poczta Polska wprowadza do obiegu. Autorką okolicznościowej emisji filatelistycznej, wydanej w nakładzie 180 tys. sztuk, jest Agnieszka Sancewicz. Znaczek utrzymany w kolorystyce czarno-białej przedstawia fotografię z wyścigów konnych.

  W przerwach pomiędzy gonitwami odbywać się będę natomiast pokazy jeździeckie, w tym kawalerii, Natomiast Polski Związek Hodowców Koni poprowadzi „Festiwal małych koni”, w ramach którego m.in. będą przejażdżki na kucach.

  Z myślą o najmłodszych tradycyjnie przygotowany zostanie duży plac zabaw, na którym dzieci będą miały możliwość skorzystania m.in. z przejażdżki kolejką elektryczną, mobilnego parku linowego oraz będą mogły spróbować swoich sił na dmuchańcu typu „góra wspinaczkowa” i poskakać na mini-bungee. Dodatkową atrakcją będzie fotobudka.

  Warto wybrać się na niedzielną wycieczkę na Służewiec i poczuć jedyne w swoim rodzaju emocje sportowe związane z rywalizacją pięknych koni i dzielnych jeźdźców. Odkryć warszawską legendę, dać się porwać zabawie i miło spędzić czas w tym imponującym miejscu.

  Jak najlepiej dostać się w niedzielę na Tor?

  Najprościej komunikacją miejską, m.in. jeżdżącym co kwadrans z pętli przy stacji Metro Wilanowska bezpośrednio na tor "wyścigowym" autobusem linii 300 lub jadącymi w kierunku Piaseczna autobusami linii 709, 715, 727, 739 (przystanek na żądanie „Wyścigi”) oraz tramwajami: 4, 10 i 35 na pętlę Wyścigi, skąd trzeba przejść kładką do Alei Wyścigowej. Na Służewiec można również dojechać samochodem – wjazd od ulicy Puławskiej 266.

  Bilety wstępu od 9 zł. Bilety do nabycia również na www.ebilet.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3553 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020