REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 kwietnia 2022, 17:55 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (K.Nalewajko/GDDKiA)

  Policja przeprowadzi kolejne ćwiczenia w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. Dzisiejszej nocy - z piątku na sobotę będą utrudnienia dla kierowców.

  Tunel POW został otwarty 20 grudnia ubiegłego roku i cieszy się coraz większą popularnością wśród kierowców. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała ostatnio, że od momentu otwarcia przeprawy pod Ursynowem skorzystało z niej 5,3 mln aut.

  2,3 kilometrowa konstrukcja to jak na razie najdłuższy tunel drogowcy w Polsce. Uczą się go zarówno kierowcy, jak i drogowcy czy służby. Przed uruchomieniem tunelu służby mundurowe przeprowadziły kontrole i ćwiczenia ratownicze. 15 grudnia ćwiczono scenariusz wypadku z udziałem autobusu pełnego ludzi, który zaczyna płonąć. A akcji brało udział 8 zastępów straży pożarnej, karetki pogotowia, policja, pracownicy GDDKiA, Centrum Zarządzania Tunelem oraz Biura Bezpieczeństwa m.st. Warszawy i wojewody.

  Dziś w nocy policyjne testy

  Dzisiejszej nocy z piątku na sobotę 8-9 kwietnia w tunelu POW przeprowadzone zostaną kolejne ćwiczenia. Tym razem nie będą aż tak bardzo widowiskowe i nie będą wiązały się z wyłączeniem tunelu z użytkowania. Kierowcy będą jednak musieli zachować szczególną ostrożność, wjeżdżając do tunelu od zachodu, czyli jadąc w kierunku na wschód.

  - W nawie w stronę Terespola wyłączony z ruchu zostanie prawy pas - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

  Co się będzie działo? Komenda Stołeczna Policji przeprowadzi testy systemu radiokomunikacji w tunelu. - To rutynowa kontrola, która odbywać się będzie kilka razy w roku - dodaje GDDKiA.

  W tunelu znajdują się działające non stop systemy, które zapewniają bezpieczeństwo kierowcom. Są to m.in. 134 kamery monitoringu, które wykrywają zatrzymanie auta, pieszego czy tablice rejestracyjne. Działa też odcinkowy pomiar prędkości, który sprawdza, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonych 80 km na godzinę. Ruch w tunelu nadzorowany jest całodobowo przez Centrum Zarządzania Tunelem, które znajduje się na powierzchni, przy zachodnim wlocie, niedaleko węzła Ursynów - Zachód.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ats 1 4 miesiące temuocena: 33% 

   Najczęściej testowany tunel w kraju... Może w ogóle go wyłączyć, zatkać z obu stron szklanymi ściankami i zrobić z niego muzeum wałologii?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4797 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022