REKLAMAA1 TEFAL 18.06.2021 - 17.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 czerwca 2021, 09:12 komentarzy 1

  (nadesłane)

  Przez całą pandemię pomagała tym, którzy ledwo wiązali koniec z końcem. Uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 340 została jednym laureatem konkursu "Ośmiu Wspaniałych". Dziewczynkę nagrodzili stołeczni samorządowcy i fundacja "Świat na tak".

  12-letnia Gabrysia Kijek od blisko 4 lat wraz ze swoim młodszym bratem czynnie udziela się w szkolnym kole wolontariatu. Podczas pandemii rozwoziła i przygotowywała posiłki dla seniorów oraz osób w kryzysie bezdomności. Na święta zbiera ciasta dla potrzebujących, a latem wspiera bezpańskie zwierzęta. Jej drobne gesty zostały docenione w Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

  Narodę wręczył dziewczynce wiceburmistrz Ursynowa Piotr Zalewski. Na galę przybyli również: wiceprezydent Renata Kaznowska, burmistrzowie innych warszawskich dzielnic, prezydent Legionowa, przedstawiciele samorządów z Polski oraz sponsorzy i partnerzy gali.

  - Gabi od zawsze chciała pomagać innym. Zaczęło się w przedszkolu, kiedy chciała pomagać kotkom, pieskom i broniła słabszych. Od początku pandemii, regularnie co sobotę chciała jechać i pomagać innym - mówi pani Marzena, mama dziewczynki.

  Jej misją jest pomaganie innym

  Uczennica SP 340 z Lokajskiego została wolontariuszką Fundacji "Senior w koronie", gdy do Polski trafiła trzecia fala pandemii. Wraz z mamą rozwoziła ciepłe posiłki, warzywa, owoce i inne niezbędne rzeczy dla osób starszych. Dodatkowo od trzech lat angażuje się wraz z rodzicami w pomoc bezdomnym, podopiecznym mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża. Piecze dla nich ciastka, przygotowuje posiłki i przywozi ubrania.

  - W czasie pandemii szkolny wolontariat przestał działać. Mimo to ona chciała pomagać osobom starszym - dodaje matka dziewczynki.

  W swojej szkole Gabrysia przeprowadziła "Wielką Zbiórkę Książek" dla pacjentów szpitali. Rozwieszała na korytarzach plakaty oraz przygotowywała informacje, które ukazały się później w mediach społecznościowych. Później segregowała te książki i dostarczyła je do Fundacji "Zaczytani".

  Chęć do pomagania innym Gabrysia odziedziczyła po rodzicach. - Myślę, że wzorce idą od rodziców. Jednak, jak dziecko nie chce, to się go nawet siłą nie zaciągnie. W życiu młody człowiek nie poświęci kilku godzin w sobotę, jeżeli będzie wolał grać na komputerze czy konsoli - stwierdza pani Marzena.

  Gabrysia poza wolontariatem bardzo lubi rysować - szczególnie japońskie mangi. Uwielbia papugi i sowy. Swoją postawą i zaangażowaniem motywuje innych do poświęcania swojego wolnego czasu na rzecz pomocy innym.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 50

  • 38
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Swój 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Szacun dla dziewczyny!!! i dla jej rodziców za wychowanie oczywiście. Mi osobiście wstyd się zrobiło. A swoją drogą religia naucza, rządzący pouczają, a dwunastolatka robi swoje... Głęboki ukłon nie dla Gabrysi, tylko dla PANI... Gabrieli!!!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3765 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021