REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Liceum im. A. Kamińskiego

  Liceum im. A. Kamińskiego (SK)

  Ósmoklasiści szukają swoich nowych szkół. Już w maju muszą zdecydować, gdzie dalej będą się uczyć. W najbliższy piątek i sobotę odbędą się wirtualne targi edukacyjne, w których wezmą również udział trzy publiczne ursynowskie licea. Co mają do zaoferowania?

  “Kossuth”, “Kamyk” i “Czartoryska” - te trzy ursynowskie publiczne licea już zabiegają o nowych uczniów. Szukają ich nie tylko w naszej dzielnicy, w czym pomóc mają organizowane przez miasto wirtualne targi edukacyjne. To nie tylko sposób na zareklamowanie się, ale przede wszystkim szansa dla uczniów, którzy jeszcze nie wiedzą, którą szkołę  ponadpodstawową wybrać.

  Pełny spis szkół znajduje się w informatorze wydanym przez miejskie biuro edukacji „Wybierz szkołę dla siebie”. Jest to przewodnik zawierający opisy zawodów, interaktywne mapy, karty szkół z linkami i adresami. Placówki podzielono na technika i branżowe szkoły oraz licea ogólnokształcące. 

  Są to jednak bardzo podstawowe informacje, dlatego - aby pomóc w trudnym wyborze dalszej ścieżki kształcenia - miasto organizuje targi edukacyjne „Wybierz szkołę dla siebie”. Podczas dwudniowych spotkań online będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat danej szkoły i być może rozwiać swoje wątpliwości. Na pytania uczniów i rodziców odpowiedzą nauczyciele i obecni uczniowie. 

  Co wyróżnia ursynowskie licea?

  W piątek i sobotę, 26 i 27 marca wirtualnie zaprezentują się również wszystkie publiczne ursynowskie licea. 
  Popularny “Kamyk” przy ul. Dembowskiego, od lat najlepsze liceum samorządowe w naszej dzielnicy, ma zamiar przekonać kandydatów przede wszystkim swoimi wynikami.

  - Od samego początku nasi uczniowie zdają maturę w stu procentach i to jest najlepsza rekomendacja. Bardzo ważne jest również wysokie bezpieczeństwo, które zapewniamy. Szkoła jest też doskonale położona z dobrym dojazdem, blisko metra - dyrektor Andrzej Woźniak wylicza atuty zarządzanego przez siebie LXX LO im. Aleksandra Kamińskiego.

  Z kolei LXIII Liceum im. Lajosa Kossutha chwali się swoją różnorodnością. Szkoła jest Ambasadorem Parlamentu Europejskiego, otrzymała też akredytację programu Erasmus+ na lata 2021-2027. Uczniowie mogą więc liczyć na wymiany młodzieżowe. Licealiści z Hirszfelda mają też na swoim koncie wiele sukcesów naukowych, m.in. wymyślili urządzenie badające poziom dwutlenku w klasach.

  - Stawiamy przede wszystkim na indywidualny rozwój uczniów, ich mocne strony, inicjatywę. To oni sami powołali np. koło filmowe oraz koło miłośników książki. Stawiamy na świadomość prospołeczną oraz integrację europejską. Każdy może przyjść z pomysłem, a ja jestem od tego, aby pomóc w jego realizacji - mówi dyrektor LXIII LO Anna Jurek.

  W programie Erasmus+ uczestniczy również CLVIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej. Placówka przy ul. Szolca-Rogozińskiego to jedyna na Ursynowie szkoła publiczna, gdzie w językach obcych prowadzi się znaczną część zajęć. 

  - Mamy bogatą ofertę. Nowych uczniów zapraszamy do klas dwujęzycznych - z angielskim oraz hiszpańskim. Mamy też oddział dedykowany osobom uprawiającym profesjonalnie sport, gdzie doskonale można pogodzić treningi z nauką. A do tego wszystkiego, warto dodać, że panuje u nas wspaniała atmosfera - mówi Monika Sierpniak, wicedyrektor “Czartoryskiej”.

  Program targów

  Wirtualne Targi Edukacyjne zostaną zorganizowane na platformie Fundacji “Perspektywy”, przygotowującej coroczne rankingi szkół. W części “Expo” swoje stoiska będą miały wszystkie stołeczne szkoły ponadpodstawowe, tam też można będzie porozmawiać na czacie i pobrać materiały informacyjne.

  Natomiast na “Scenie” zaplanowano spotkania i prezentacje, m.in. z ekspertami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, którzy doradzą, jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty. Wszystko o jego „odchudzonej” z powodu pandemii formule powie dr Marcin Smolik, dyrektor CKE. Będzie również blok poświęcony doradztwu zawodowemu. Podczas targów podane zostaną wszystkie informacje na temat rekrutacji - zasady, terminy, wymagane dokumenty.

  Prezentacje „Wybierz szkołę dla siebie” będą się odbywać w piątek, 26 marca w godzinach 9-18 oraz w sobotę, 27 marca w godz. 9-15. Na platformę Perspektyw można w tych dniach wchodzić wielokrotnie z komputera, tabletu czy smartfonu. Wszystkie aktywności są bezpłatne.

  Ważne terminy

  Miasto szacuje, że o miejsca w stołecznych szkołach ponadpodstawowych ubiegać się będzie około 21 tysięcy uczniów. W ursynowskich liceach czeka na nich 450 miejsc.

  Wnioski o przyjęcie do klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami można składać od 17 maja do 21 czerwca, a w przypadku oddziałów dwujęzycznych, międzynarodowych, sportowych, mistrzostwa sportowego, przygotowania sportowego oraz oddziałów, do których obowiązuje sprawdzian uzdolnień kierunkowych - od 17 maja do 31 maja.

  Od 1 do 14 czerwca w szkołach przeprowadzane będą sprawdziany uzdolnień kierunkowych, kompetencji językowych, predyspozycji językowych i próby sprawności fizycznej. Wyniki zostaną ogłoszone do 17 czerwca.
  Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty będzie można dołączyć do wniosku od 25 czerwca do 14 lipca.

  Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną ogłoszone 22 lipca, a listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych 2 sierpnia. Natomiast 3 sierpnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3763 sekundy
  REKLAMAA2 - SBM Ursynów 14.05.2021 - 20.05.2021