REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 października 2021, 17:37 komentarzy 9

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (UM Warszawa)

  W piątek, w samo południe zawyją miejskie syreny alarmowe w Warszawie. Tym razem będą to nie tylko ćwiczenia, ale też "Alarm dla klimatu".

  Akcję „Alarm dla klimatu” zainaugurował wspólny apel dr hab. Zbigniewa Karaczuna, współzałożyciela Koalicji Klimatycznej oraz Patryka Strzałkowskiego, redaktora naczelnego serwisu Zielona.Gazeta.pl. W opublikowanym 23 września dokumencie autorzy wyjaśnili konieczność podjęcia natychmiastowego działania.

  - Szczyt w Glasgow nie bez powodu nazywany jest „spotkaniem ostatniej szansy”, jeśli bowiem decydenci nie przedłożą na nim nowych krajowych planów redukcji emisji CO2 do roku 2030, które pozwolą zmniejszyć światowe emisje o 45%; cele Porozumienia Paryskiego będą już nieosiągalne, a katastrofa – nie do uniknięcia - tłumaczyli inicjatorzy "Alarmu".

  "Czas na działanie"

  W akcję „Alarm dla klimatu” zaangażowały się trzy polskie miasta: Gdańsk, Łódź i Warszawa, w których w najbliższy piątek, 29 października o godz. 12 zostaną uruchomione miejskie systemy alarmowe. Pomysłodawcy inicjatywy chcą w ten symboliczny sposób wezwać decydentów do podjęcia działań adekwatnych do skali problemu, jakim jest kryzys klimatyczny.

  - Czas na działanie. Warszawa dołącza do akcji społecznej „Alarm dla Klimatu”. Niech syreny, które zawyją w polskich miastach w przeddzień rozpoczęcia Szczytu Klimatycznego COP 26 w Glasgow uświadomią wszystkim wagę oraz pilność problemu, przed którym stoimy - mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

  Warszawa zobowiązała się do redukcji gazów cieplarnianych o 40% do 2030 r. i do osiągnięcia neutralności klimatycznej najpóźniej w 2050 roku. 

  Jak informuje stołeczny ratusz, miasto już teraz realizuje liczne inicjatywy, które mają pomóc w osiągnięciu tego celu, a docelowo – zwalczać negatywne skutki i ułatwić adaptację do współczesnych zmian klimatu. To m.in. takie działania, jak tworzenie Zielonej Wizji Warszawy; organizacja Warszawskiego Panelu Klimatycznego z udziałem mieszkańców stolicy i wdrażanie jego rekomendacji czy też sukcesywne zwiększanie powierzchni zielonych w mieście. Miasto ułatwia również warszawiakom realizację inwestycji, które mają wpływ na zmiany klimatyczne – stolica udziela mieszkańcom dotacji na instalację zbiorników i urządzeń retencyjnych, a także na instalację odnawialnych źródeł energii i likwidację „kopciuchów”.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 44

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~tubylec 9 23 dni temu

   A zgody na zabudowę przez developerów klinów napowietrzających Warszawę to kto niby wydaje? Może od tego zacząć zamiast uruchamiania alarmów?

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 8 28 dni temu

   To teraz obok "GRAŻYNA STÓJ NA BACZNOŚĆ MINUTA CISZY BO: -rocznica -święto -powstanie" trzeba dopisać "alarm dla klimatu"?

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 7 29 dni temuocena: 100% 

   potem jak naprawdę bedize cos sie dzialo, kazdy zignoruje jako kolejne jakies tam cwiczenia....

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~meme 6 29 dni temuocena: 100% 

   warszawa19115.pl/-/miejski-system-alarmowania-i-ostrzegania-o-zagrozeniach Nie widzę tam żadnych propagandowych akcji klimatycznych jako podstawy do uruchomienia systemu ostrzegania.

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 5 29 dni temuocena: 50% 

   a nie można tradycyjnie dać na mszę w intencji?

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fred 4 29 dni temuocena: 100% 

   to się robi słabe, rozumiem szczytny cel, ale systemy alarmowania ludności powinny być wykorzystywane w poważnych zagrożeniach. Jak rozumiem miasta w tym kraju nie są przygotowane na poważne zagrożenia i ludzie nie mają się jak i gdzie ewakuować, więc system jest wykorzystywany do różnych akcji....

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dick 3 29 dni temuocena: 75% 

   Ale kto ma działać? Psiarze, co nie sprzątają kup? Korpodzidy, co wylewają stare mleko z lodówki i otwierają nowe? Dzieci ładujące smartfony pięć razy dziennie ładowarkami wiszącymi na stałe w kontaktach? Załatwiacze spraw bezsensownych atakujący miasta samochodami? Wyrzucacze śmieci niesegregowanych? Czy może wielkie korporacje, do których należy świat - Vaguard Rottschieldów i BlackRock Rockefellerów?

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 2 28 dni temu

   Klimat płacze bo pewno nie myjesz wieczek po serkach i wrzucasz karton po mleku bez doktoryzowania się że to nie "karton" tylko "paliwo jądrowe wysokoaktywne"...

   Edytowany: 28 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fafałek 1 miesiąc temuocena: 75% 

   Dziki sie ze strachu nie obfajdają? Pieski na serce nie padną? Ptaszki nie pospadają? Jeżom kolce nie powypadają? Rafałek zza szyby służbowego auta, klepiąc te swoje bzdety w sluzbowego laptopa, bedzie sie miastu przyglądał w samo południe? Ktoś jeszcze tego typa traktuje poważnie??!!

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3639 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022