REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 marca 2021, 13:15 komentarzy 3

  (AŁ)

  Ursynowski urząd dzielnicy rozluźnia epidemiczne obostrzenia. Od 1 marca, aby dostać się do budynku ratusza, nie trzeba się wcześniej umawiać. Przez dwa tygodnie będzie testowany taki sposób załatwiania prawie wszystkich spraw i jeśli próba się powiedzie, wróci on na stałe.

  Przez ostatni rok ursynowski urząd dzielnicy działał w ograniczonym trybie. 16 marca 2020 roku z powodu pandemii kontakt urzędników z mieszkańcami został ograniczony do minimum. Prawie wszystkie stanowiska obsługi zostały zamknięte, a do ratusza wchodziło się jedynie od al. KEN, by załatwić tylko najpilniejsze sprawy: akty urodzeń i zgonów, rejestrację nowych pojazdów, śluby czy odbiór dowodów.

  Od 18 maja rozpoczęło się luzowanie obostrzeń, dzięki czemu w urzędzie dzielnicy można było załatwić już wszystkie sprawy, którymi normalnie zajmuje się administracja samorządowa. Pod jednym warunkiem: swoją wizytę należało umówić telefonicznie.

  Po wielu miesiącach takiego funkcjonowania ratusz postanowił przetestować powrót do zasad sprzed pandemii Covid-19. Od 1 marca przez dwa tygodnie wraca do obsługi mieszkańców bez umawiania wizyt. 

  - Chcemy przetestować funkcjonowanie urzędu i na razie widzimy, że skala zainteresowania nie przekracza naszych możliwości zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa. Jeśli tak będzie do końca próby, to obecny sposób pracy wprowadzimy na stałe. Oczywiście jeśli rząd w międzyczasie nie wprowadzi nowych restrykcji uniemożliwiających kontynuowanie pilotażu - mówi wiceburmistrz Jakub Berent. 

  Bez wcześniejszej rezerwacji można załatwić wszystkie sprawy załatwiane przez Wydział Obsługi Mieszkańców i ursynowską delegaturę Biura Administracji i Spraw Obywatelskich czyli np. zarejestrować samochód, wyrobić dowód osobisty czy zameldować się. 

  - Nareszcie! Wolę załatwiać sprawy “z marszu”, a nie umawiać się wcześniej. Trudno się dodzwonić, ale przede wszystkim nie lubię sztywnych terminów. Człowiek umawia się, a potem nie może przyjść, bo coś w pracy lub w domu w ostatniej chwili wypadnie, i wizyta przelatuje koło nosa. A tak przychodzę, kiedy mi pasuje. Dzisiaj załatwiałem sprawy meldunkowe i poszło szybko - cieszy się pan Tomasz, mieszkaniec obsłużony w urzędzie.

  Nadal trzeba umawiać się w sprawach paszportowych oraz prowadzonych przez Urząd Stanu Cywilnego, który wydaje akty zgonu, urodzenia i małżeństwa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Obs 3 7 dni temu

   Jakoś tak dziwnie się okazało że odkąd nie ma zapisów jest mniejszy tłok.

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emini 2 miesiąc temuocena: 40% 

   Umawianie sie bardzo podnosi bezpieczeństwo zarówno urzędników jak i mieszkańców. Po roku ludzie sie juz przyzwyczaili, lepiej zostawić oswojony system, zwłaszcza teraz, gdy mamy wybuch nowych zarażeń.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~love tesco kabaty 1 miesiąc temuocena: 54% 

   Przyzwyczaili? Do stania na mrozie i deszczu pod urzędami i sklepami, bo ktoś sobie wymyślił limit osób na metr kwadratowy? Żeby nie było jestem urzędnikiem i mam już po dziurki w nosie tych debilnych wymysłów moich przełożonych (praca na dwie zmiany, zakaz dzielenia pokoju ze współpracownikami, noszenie idiotycznych szmat na twarzy). Chcę normalnie pracować i tak samo nie wystawać jak żebrak pod drzwiami czekając aż łaskawcy mnie wpuszczą do środka.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.433 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021