REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 czerwca 2022, 11:40 komentarzy 18

  (GDDKiA)

  Do końca sierpnia ma być przejezdny pierwszy odcinek trasy ekspresowej S7 na wylocie z Warszawy. Chodzi o kawałek od Okęcia do Lesznowoli, w tym węzeł Zamienie, z którego będzie zjazd na Ursynów. Znacznie gorzej jest z kolejnym odcinkiem budowanej trasy. Drogowcy wciąż zapowiadają jego przejezdność na październik, ale roboty są w lesie.

  Pogoda sprzyja drogowcom z firmy Polaqua, którzy budują odcinek trasy ekspresowej S7, od Okęcia do Lesznowoli, zwany często Puławską-bis. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaawansowanie prac na tym kawałku inwestycji przekroczyło 95 procent. A to oznacza, że do końca sierpnia droga będzie mogła zostać udostępniona kierowcom. GDDKiA zapowiada, że otworzy ten fragment trasy.

  - Na wykonanie wszystkich prac wykonawca ma czas do października - poinformowała GDDKiA. - Prace są już na finiszu i koncentrują się głównie wokół głównej trasy. Prowadzone są prace wykończeniowe, między innymi trwa układanie bruku na wiaduktach, realizowane są prace przy terenach zielonych, trwa wykonywanie oznakowania. Wzdłuż dróg serwisowych służących do obsługi dróg ekspresowych trwają prace przy ścieżkach rowerowych - dodają drogowcy.

  Nieco ponad sześciokilometrowy odcinek ma duże znaczenie dla ruchu lokalnego. Chodzi o rozbudowujące się osiedla po zachodniej stronie ul. Puławskiej takie jak Dawidy, Zamienie, Zgorzała czy Nowa Wola. W sierpniu włączony zostanie do ruchu węzeł Zamienie, a więc auta będą mogły ominąć zakorkowaną część Puławskiej i zjechać np. ul. Karczunkowską. Uwolnienie od części ruchu ma z kolei umożliwić powrót do planów miasta, by wytyczyć na Puławskiej buspasy, a nawet zmodernizować tę starą wylotówkę.

  Nierealny październik?

  Dużo gorzej sytuacja wygląda na kolejnym budowanym odcinku trasy ekspresowej S7 pod Warszawą - od Lesznowoli do Tarczyna. Umowa z nowym wykonawcą podpisana została zaledwie rok temu i ma on bardzo ambitne zadanie - zapewnić przejezdność tym odcinkiem do października tego roku.

  Tymczasem jak podała GDDKiA roboty zaawansowane są zaledwie na poziomie 24 proc. Pogoda sprzyja, ale terminy są zagrożone. Drogowcy na większej części odcinka dopiero budują nasypy pod przyszłe jedznie, trwa budowa mostów, wiaduktów i dróg dojazdowych. Tylko gdzieniegdzie widać już wykonaną podbudowę trasy głównej, na której będą układane kolejne warstwy nawierzchni.

  GDDKiA podtrzymuje jednak termin październikowy, jako ten, w którym kierowcy będą mogli pojechać do węzła Tarczyn. Z punktu widzenia drogowców to odcinek kluczowy, bo pozostałe dwa odcinki podwarszawskie są już na ukończeniu.

  ZOBACZ: Tak wygląda obecny stan budowy trasy S7

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 247

  • 84
   BARDZO PRZYDATNY
  • 13
   ZASKOCZONY
  • 57
   PRZYDATNY
  • 16
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 30
   WKURZONY
  • 44
   BRAK SŁÓW

  18Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~CzaskWon 18 miesiąc temuocena: 64% 

   "planów miasta, by wytyczyć na Puławskiej buspasy" --- to zbrodnia na jadących samochodami, jeszcze wspomnicie moje słowa stojąc w korku po horyzont w czasie gdy na buspasie przejedzie jeden autobus na kwadrans.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misiek 17 miesiąc temuocena: 27% 

   Tak - bo z Piaseczna jest 1 autobus na kwadrans... Buspas to świetny pomysł - komunikacja publiczna powinna być uprzywilejowana.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick 16 miesiąc temuocena: 100% 

   Zjazd na Ursynów, dodajmy "zielony".

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~albert 15 miesiąc temuocena: 100% 

   Zjazd na URSYNÓW jest oznakowany jako MOKOTÓW. Dodatkowo - to rondo jest poza granicami Warszawy więc powinien byc dopisek WARSZAWA - URSYNÓW

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zygfyd 14 miesiąc temuocena: 100% 

   Karczunkowska i połączenie z tak zwaną Puławską bis. Ręce i nogi się załamują. Wiadukt nad torami (pkp Jeziorki) oficjalnie nie odebrany. Od strony kolejnej super inwestycji - czyli parkingu, delikatnie nazywając - jakoś nie budzi nadmiernego optymizmu w wykończeniu tej konstrukcji. Pozatykane dreny i odwodnienie - które działały od lat. Ulica dziurawa do granic możliwości. Brak chodników, samochody jadą nie koniecznie z prędkością 50km/h. ABSURD! Tiry, ciężarówki, autobusy i masa innego sprzętu - tak - i mieszkańcy też jadą - tylko że chyba 2% ogólnej przepustowości.KOSZMAR. Przy bierdonce / zjazd z wiaduktu, wyjazd z osiedla graniczy z cudem. Pozdrowienia dla wszelkich kierowców ciężarówek / wywrotek co tak zapie.......na karczukowskiej.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sonsiad 13 miesiąc temuocena: 100% 

   Ma Pan rację... Jeżeli chodzi o ruch ciężarówek, to głównie chodzi o firmę FALBRUK na Karczunkowskiej, której kierowcy mają straszne ciśnienie, żeby odcinek na ul. Karczunkowskiej pokonać z możliwie dużą prędkością.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 12 miesiąc temuocena: 97% 

   (...)więc auta będą mogły ominąć zakorkowaną część Puławskiej i zjechać np. ul. Karczunkowską. - GRATULACJE dla osób myślących tak strategicznie. Karczunkowska to już jest ruina nie ulica i zwiększenie natężenia ruchu doprowadzi do kompletnej destrukcji "flagowej" obwodnicy.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dick 11 miesiąc temuocena: 100% 

   Dużo osób z Iwicznych, Lesznowól i innych takich plus zielonego Ursynowa jeździ Puławską, a teraz będzie miało "swoją" drogę. Tytuł artykułu jest mylący, Ursynów mieszkaniowy nie będzie miał nic z tego węzła.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ochódzki Rysiek 10 miesiąc temuocena: 62% 

   - Wczoraj jechałem tędy, tych domów jeszcze nie było. - Tak mówicie? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka! - Jak ja mogę przejechać matkę na szosie, jak moja matka siedzi z tyłu? - Halo, tu ''Brzoza'', tu ''Brzoza''! Źle cię słyszę! Powtarzam, powiedział, że matka siedzi z tyłu... ''Matka siedzi z tyłu!'' Tak powiedział!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~brawobiurwy 9 miesiąc temuocena: 85% 

   "by wytyczy buspasy na Puławskiej" czyli powtórka z Doliny Służewieckiej

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 8 miesiąc temuocena: 75% 

   A burmistrz znowu będzie udawał zaskoczonego sytuacją.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 7 miesiąc temuocena: 100% 

   dałem plusa, ponieważ podobają mi się takie powtórki :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anżej 6 miesiąc temuocena: 100% 

   " .. i zjechać np. ul. Karczunkowską" - to tak jak przenieść się od razu do III Świata i to tego na końcu petonu

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zamieniok 5 miesiąc temu

   Oj tam Kinetyczna jest gorsza, a masa kierowców nią jeździ i marzy o otwarciu S7 ;)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sante 4 miesiąc temuocena: 89% 

   Jeszcze potrzebne dokonczenie trasy NS. Dobrze, ze miasto w koncu bierze sie za ten projekt. Tylko szkoda, ze kosztem obwodnicy sródmieścia. Juz dawno powinna byc zbudowana, teraz byłaby jak znalazł. Ale w tym kraju jak zwykle zero koordynacji:(

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gobio 3 miesiąc temuocena: 56% 

   Gotowe w październiku, yhm. Którego roku? A tak na marginesie. Zamienie - zjazd na Ursynów... Oczywiście wiem, że to w 100% poprawne, ale chyba nigdy się nie przyzwyczaję, by te tereny Ursynowem nazywać. Mogliby wydzielić wszystko lub prawie wszystko, co znajduje się na Zachód od Puławskiej w jakiś osobny twór, miałoby to więcej sensu.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mileną 2 miesiąc temuocena: 100% 

   A mapka?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Widać 1 miesiąc temuocena: 0% 

   Przeca jest

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4797 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022