REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  3-letnia Kaja walczy o życie

  3-letnia Kaja walczy o życie (Fundacja ETO)

  Wielkimi krokami zbliża się kolejny Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Fundacja Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe ponownie obiera szlachetny cel i niesie pomoc najbardziej potrzebującym. W tym roku zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie 3-letniej Kai Czerwińskiej, która walczy z nowotworem układu nerwowego.

  Fundacja ETO, zrzeszająca dzieci, rodziców i pracowników Niepublicznego Przedszkola "Szkrabki" oraz Szkoły Podstawowej im. Samuela Bogumiła Lindego, jednoczy siły, by działać w jednym celu: nieść pomoc. Już 3 grudnia odbędzie się czwarty Charytatywny Kiermasz Świąteczny, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie 3-letniej Kai Czerwińskiej.

  Dziewczynka cierpi na neuroblastomę IV stopnia, czyli nowotwór złośliwy układu nerwowego. Do zdiagnozowania choroby doszło ponad 2 lata temu, od tamtej pory Kaja wymaga stałej opieki, ale i funduszy na leczenie. W tej chwili dziecko jest świeżo po radioterapii w Gliwicach i autoprzeszczepie szpiku we Wrocławiu, jednak już wiadomo, że kolejnym etapem będzie immunoterapia przeciwciałami anty-GD2. To metoda bardzo kosztowna, potrzeba ok. 800 tys. zł, niezbędny jest również wyjazd do Niemiec, na szczęście Kaja ma tam zarezerwowane miejsce.

  - Kiermasz to inicjatywa całkowicie spontaniczna, wynikająca ze szczerej chęci niesienia pomocy. Wszyscy, którzy włączyli się w jego organizację, wnieśli coś z potrzeby serca – ktoś zagra na instrumencie, inni pożyczą namioty pod stoiska. Szykujemy też niespodzianki. Nadrzędnym celem jest to, żeby pomóc, ilość pieniędzy jest drugorzędna - mówi Agnieszka Schaitter, organizatorka kiermaszu.

  W zeszłym roku na kiermaszu udało się uzbierać 16 tysięcy złotych. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 16:00. Stanowiska zostaną rozstawione w namiotach plenerowych na terenie placówek Fundacji ETO przy ul. Rosoła 10. Kiermasz swoim patronatem objął burmistrz Ursynowa a patronatem medialnym - portal Haloursynow.pl

  Organizatorzy zaplanowali sprzedaż pierników, ciast oraz przedmiotów, wykonanych przez dzieci. Będzie loteria fantowa, aukcja wartościowych przedmiotów i występy klas szkolnych. Miłośnicy muzyki na żywo będą mogli wysłuchać koncertu profesjonalnych trębaczy, którzy zadbają o świąteczny nastrój.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3562 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020