REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Tegorocznym hasłem Nocy Bibliotek jest "Czytanie Wzmacnia". Wzmocnienie można odebrać psychicznie, emocjonalnie, ale i fizycznie. Warsztaty, zabawy sportowe i emitowane filmy pozwolą zrozumieć najmłodszym mieszkańcom Ursynowa sens czytania książek i rozwinąć swoje możliwości duchowe oraz kreatywność. To wszystko już w sobotę.

  Siódma edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się już w tę sobotę, 9 października. Czytelnie chcą w ten sposób zachęcić do korzystania ze swoich zbiorów i zwiększyć popularność czytelnictwa. Do akcji przyłączyły się również ursynowskie filie, które w tym roku stawiają na psychologiczne podejście do czytelnictwa.

  Do akcji włączyły się dwie biblioteki: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 11 na ul. Fanfarowej oraz Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 37 „Spokoteka” na ul. Kłobuckiej. Wydarzenia w obu placówkach rozpoczynają się równocześnie o godz. 15.

  Biblioteka na ul. Fanfarowej

  Pierwszy warsztat "Sport i książka? Samo zdrowie" w bibliotece na Fanfarowej skierowany jest do dzieci powyżej 5. roku życia. Za pomocą książek o tematyce sportowej dzieci poznają zasady fair play oraz przygotują się merytorycznie do różnych aktywności fizycznych. Poza tym uczestnicy będą mogli rozwijać swoje plastyczne umiejętności i kreatywność.

  Drugi warsztat pt. "Gwieździsta noc i jej przyjaciele" to pewnego rodzaju niespodzianka! On z kolei dotyczy części duchowej - tajemnic nocy i książek. Będzie odnosił się do ducha i artystycznych możliwości - tego, co możemy odkryć w sobie.

  Ostatni warsztat na Fanfarowej to familijny quiz - zgadywanka. Zostaną wylosowane pytania, które będą dotyczyły m. in. bibliotek, czytania i rekordów książkowych. Dla uczestników przewidziane są niespodzianki!

  Biblioteka "Spokoteka"

  Pierwsze wydarzenie w "Spokotece" na Kłobuckiej włącza dzieci w hasło tegorocznej Nocy Bibliotek. Warsztat "Czytanie wzmacnia" to zapoznanie z tytułami książek, które pomagają układać przyjaźnie, emocje i wspólnotę z innymi ludźmi. Z wykorzystaniem tych lektur dzieci będą wykonywały prace plastyczne.

  Drugi warsztat to prawdziwa podróż po nowinkach technologicznych! Długopisy 3D: za ich pomocą dzieci będą mogły stworzyć własne figurki, wzory - w zasadzie wszystko czego tylko dusza zapragnie. Działają podobnie jak drukarka 3d, jednak z tą różnicą, że projekt powstaje tu i teraz. Ozoboty: to małe robociki, które możemy zaprogramować tak, aby ruszały się według naszych poleceń. Rozszerzona rzeczywistość: łączy świat rzeczywisty z tym wygenerowanym komputerowo. Dzięki niej możemy na środku pomieszczenia, w którym się znajdujemy umieścić np. jakiś przedmiot lub wirtualne zwierzę. 

  Na koniec organizatorzy przewidzieli film "Operacja Człowiek w czerni". To historia dwóch młodych detektywów - Tiril i Oliviera. Wraz z psim przyjacielem, Ocho, rozwiązują zagadkę tajemniczej dziury w ziemi. Coś, co wydaje się zagrożeniem dla dzieci, w rzeczywistości jest początkiem bardziej skomplikowanej sprawy. Okazuje się, że po ziemi grasuje tajemniczy Człowiek w Czerni, który poszukuje skarbu. Zadaniem całej trójki jest rozwikłanie tego śledztwa.

  Przez cały wieczór będzie można także "Wzmacniać siebie!". To aktywność, w której można polecić komuś swoją ulubioną książkę. Jeżeli ktoś ma jakiś problem - to może się nim podzielić z bibliotekarzem lub innymi czytelnikami, a oni polecą książkę, która pomoże go rozwiązać. 

  Do "Spokoteki" można wpaść bez rejestracji. Jednak na Kłobuckiej ilość miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy - bezpośrednio w bibliotece, telefonicznie: 22 644 74 30 lub mailowo: fanfarowa@ursynoteka.pl. Na Nocy Bibliotek obowiązują maseczki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4917 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021