REKLAMAA1-FortSluzew-21-01----31-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Urząd Dzielnicy Ursynów)

  REKLAMA

  Zwiedzanie najstarszej parafii w Warszawie, oglądanie metra od zaplecza, odkrywanie tajemnic pałacu w Natolinie. To tylko niektóre atrakcje czekające w najbliższą sobotę, 19 maja, na mieszkańców Ursynowa, którzy postanowią spędzić Noc Muzeów na „swoim podwórku”.

  Aby wziąć udział, w 6. edycji ogólnopolskiej akcji, wcale nie trzeba ruszać do centrum miasta. Tuż za rogiem, na mieszkańców Ursynowa czekają ciekawe miejsca i wydarzenia. Będzie się działo w ratuszu i w 12 innych punktach dzielnicy. Ponadto na trasie atrakcji znów będzie kursował bezpłatny autobus z przewodnikiem na pokładzie.

  Choć trzeba przyznać, że tegoroczny program Nocy Muzeów na Ursynowie nie zaskakuje, będą też nowości. Do grona zapewniających atrakcje dołączył m.in. DOK Ursynów, który w ten wyjątkowy wieczór postawił na komiks - będzie można podziwiać wystawę i wziać udział w warsztatach.

  Wieczór w ratuszu

  Noc Muzeów rozpocznie się w ursynowskim ratuszu o godz. 19:00 i potrwa do północy. W tym czasie na terenie urzędu dzielnicy będzie można m.in.:

  • zagrać w planszówki
  • obejrzeć pokazy tańców narodowych (ok. godz. 19:10 oraz o godz. 20:10), bicia okolicznościowej monety oraz wystawy rysunku i malarstwa
  • spotkać się z miłośnikiem historii, który pokaże swoje prywatne zbiory
  • zrobić zdjęcie w fotelu burmistrza
  • posłuchać gry na pile.

  Ratusz zaprasza także na dwie godzinne wycieczki autokarowe z burmistrzem Ursynowa - Robertem Kempą w roli przewodnika (obowiązują wcześniejsze zapisy).

  W tę wyjątkową noc...

  W sobotę kilkanaście ursynowskich instytucji przygotowało dla mieszkańców różne atrakcje, od wystaw, przez warsztaty po projekcje filmowe.

  • Centrum Europejskie Natolin tradycyjnie zaprasza na nocne zwiedzanie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Natolinie z przewodnikiem. Wejście ostatniej grupy o godz. 0:30 (ul. Nowoursynowska 84, w godz. 20:00-1:00).
  • Klub Osiedlowy Kabaty przedstawi w swojej dziedzinie trzy wystawy – prace plastyczne dzieci młodszych, nieco starszych a także seniorów. Ponadto grupa młodzieży zaprezentuje swoje nowe osiągniecia m,in. prace nagrodzone w Warszawskiej Fieście Modelarskiej (ul. Bronikowskiego 2a, godz. 18:00-22:00).
  • Metro Warszawskie, jak zawsze w ten wieczór proponuje zwiedzanie Stacji Techniczno-Postojowej na Kabatach. Wjazd i zwiedzenie będą możliwe tylko autobusami linii specjalnej, które ruszają sprzed ratusza (w godz. 19:00-23:00).
  • Natoliński Ośrodek Kultury zaprasza osoby 60+ do podzielania się wspominkami, anegdotami i opowieściami, których tematem przewodnim będzie życie na Ursynowie. Wspomnienia zostaną nagrane i rozpoczną proces tworzenia Archiwum Ursynowskiego. Organizatorzy proponują 30 min. dla jednej osoby lub osób, które chcę wspominać wspólnie. Na nagranie wspomnień obowiązują wcześniejsze zapisy, e-mail: program@nok.art.pl lub tel. 22 648-65-81/22 409-29-31  (ul. Na Uboczu 3, godz. 17:00-23:00).
  • Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji udostępni dla wszystkich chętnych halę „Hawajska” oraz Centrum Tenisa Stołowego (ul. Dereniowa 48 w godz. 19:00-24:00).
  • Parafia św. Katarzyny zaprasza do odwiedzenia najstarszej parafii na terenie Warszawy, której historia liczy przeszło 780 lat. Przewodnik oprowadzi zwiedzających po budynki kościoła, tzw. kościele dolnym oraz po terenie parafii (ul. Fosa 17, w godz. 21:00-1:00).
  • Biblioteka Publiczna im. J.U. Niemcewicza zaprasza w trzy miejsca:
   Ursynoteka-Muzeum spotkanie z dokumentem „Nasz siąsiad Jóxef Gębski” (ul. Barwna 8, godz. 20:00)
   Mediateka „Wieczór z wampirem” – pokaz filmu dla dzieci „Między nami wampirami” (ul. Cybisa 8, godz. 19:00)
   Wypożyczalnia nr 34 spotkanie z Sylwią Majcher i prezentacja książki „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia ZERO WASTE po polsku” (ul. 6-go Sierpnia 23, godz. 18:00)
  • Księgarnia Mała Buka zaprasza na Kino Nocne dla dzieci. Najpierw podczas warsztatów dzieci poznają dzikie zwierzęta, a później obejrzą film „Kacper i Emma na safari”, zajęcia dla dzieci od 4 lat, zapisy mailowe: ksiegarnia@malaBuka.pl (al. KEN 83 lok. U15, w godz. 19:00-21:00)
  • Salezjański Ośrodek Misyjny zaprasza na spotkanie z misjonarzem, projekcje filmów z krajów misyjnych, zwiedzanie wystawy i egzotyczną przekąskę (ul. Korowodu 20, godz. 21:00-1:00)
  • Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów proponuje wernisaż wystawy malarstwa Marty Gronkiewicz – rodzimej artystki z Zielonego Ursynowa, oficjalne otwarcie galerii „Środek komiksu” oraz warsztaty komiksu „Lokalny superbohater” (ul. Kajakowa 12b, godz. 18:00-23:00).

  Wszystkie atrakcje (oprócz UCSiR – bilet wstępu 1 zł) oraz autobus są bezpłatne.

  Do wszystkich miejsc będą dojeżdżać autobusy bezpłatnej linii specjalnej, które ruszać będą spod Ratusza (al. KEN 61 – Metro Imielin 04) od godz. 19:00; ostatni ruszy o godz. 24:00. W każdym z nich będzie miejski przewodnik, który opowiadać będzie ciekawostki o Ursynowie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 81

  • 43
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 20
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1955 sekundy
  REKLAMA