REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Lasy Miejskie)

  Spacery z leśnikiem, wspinaczka po drzewach i warsztaty stolarskie to kilka atrakcji pikniku "Zadbaj o las". To rodzinne wydarzenie odbędzie się w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Lesie Kabackim już w najbliższą sobotę. Nie zabraknie ciekawostek o dzikich zwierzętach, gier i zabaw.

  Co robi leśnik w lesie? Czym jest przebudowa lasu oraz dlaczego zakładane są rezerwaty przyrody? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poznają uczestnicy pikniku "Zadbaj o las". Już od godziny 11:00 w sobotę, 7 września specjaliści od warszawskich terenów zieleni będą opowiadać, w jaki sposób można pomóc lasom oraz jak zachować w nich naturalny rytm przyrody.

  Śmiałkowie mają okazję wspiąć się na drzewo w asyście arborystów i zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy zielonej korony. Z kolei na majsterkowiczów czekać będzie stoisko stolarskie do własnoręcznego wykonywania drewnianych projektów. Podczas zabaw i gier najmłodsi dowiedzą się, dlaczego dzikie zwierzęta czasem potrzebują pomocy ludzi i kiedy drzewa tworzą już las. Eksperci wytłumaczą też, dlaczego niektóre gatunki inwazyjne, takie jak korniki, są zagrożeniem dla eko-systemu. Zapowiada się pięć godzin zabawy z ciekawostkami o zwierzętach i roślinach!

  Wstęp na piknik jest wolny. Na spacery z leśnikiem obowiązują zapisy - na stronie internetowej Lasów Miejskich bądź bezpośrednio na miejscu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.3786 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021