REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 lutego 2021, 10:11 komentarzy 3

  (T. Mazur, Krewki Ursynów)

  W ostatnią sobotę miesiąca na ratuszowym parkingu stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Tym razem nie będzie to jednak zwykła zbiórka. Ursynowski klub krwiodawców będzie świętować czwarte urodziny i zapowiada niespodzianki dla dawców.

  W lutym 2017 roku trzech mieszkańców Ursynowa: Jacek Okraszewski, Tomasz Mazur i Maciej Mackiewicz powołało Klub Honorowych Dawców Krwi. Wkrótce, z pięciu propozycji, wybrano nazwę, która dziś w dzielnicy kojarzy się z ratowaniem życia - "Krewki Ursynów".

  W ciągu czterech lat klub dorobił się około 70 członków, którzy pomagają organizować zbiórki i sami oddają krew. Rocznicę powołania najlepiej uczcić, dzieląc się z innymi bezcennym lekiem ratującym życie - i taki też jest plan na najbliższą sobotę.

  - Ponieważ zbiórka będzie odbywać się w przeddzień naszych czwartych urodzin, dla każdego dawcy przygotowaliśmy małą niespodziankę. Mamy nadzieję, że mieszkańcy licznie przybędą, ale też dopisze pogoda, by milej w słońcu czekać w kolejce na pobór - mówi Maciej Mackiewicz.

  Zbiórka, jak zwykle od czasu wybuchu pandemii, prowadzona będzie przy zachowaniu srodków ostrożności. Personel ambulansu korzysta wyłącznie z jednorazowego sprzętu. Organizatorzy apelują o odpowiedzialność i obecność tylko tych dawców, którzy są przekonani, iż są zdrowi oraz o nieprzychodzenie z osobami towarzyszącymi. Każdy, kto zechce oddać krew, najpierw zostanie przebadany.

  Zbiórka odbędzie się w sobotę, 27 lutego, w godz. 9-14. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zaparkuje na ratuszowym parkingu przy al. KEN 61.

  Kolejne akcje "Krewkiego Ursynowa" przy urzędzie dzielnicy odbędą się: 27 marca, 24 kwietnia, 29 maja, 26 czerwca, 31 lipca, 28 sierpnia, 25 września, 23 października oraz 27 listopada.

  Patronem medialnym ursynowskich zbiórek jest portal Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~talencio 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

   A ja proponuję, aby zaparkować autobus przed Centrum Onkologii lub Szpitalu Południowym. Może w końcu dotrze do decydentów, że w takim miejscu przydałby się stały punkt krwiodawstwa. Krwiodawcy mieszkający w tej dzielnicy, która liczy blisko 200 tysięcy mieszkańców muszą jeździć na Saską, bo najbliższe centrum krwiodawsta przy Wołoskiej wciąż nieczynne z powodu pandemii. Czy to jest normalne?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Masny_Janusz 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Masno ni

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zdzisław Motór 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Zgadzam się, bardzo dobrze, że są takie akcje organizowane, gdyby nie PiS byłoby ich jeszcze więcej!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3754 sekundy
  REKLAMAA2 GIGANT500 spoxschool 06.09.2021 - 29.09.2021