REKLAMAA1 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Agnieszka Pająk-Czech

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Góra śmieci w jednym z bloków

  Góra śmieci w jednym z bloków (SK)

  Opakowania po prezentach, odpadki kuchenne w dużej ilości i wiele innych śmieci wyląduje podczas świąt w przydomowych kontenerach. Wszystko wskazuje na to, że nasze śmietniki będą wyglądały jak wielkie wysypisko, bo firma SITA aż przez cztery dni nie będzie odbierała odpadów!

  Większe osiedla mieszkaniowe na terenie Ursynowa będą cuchnąć. SITA planuje odbiór odpadów zmieszanych 24 grudnia – czyli w Wigilię, a następny odbiór nastąpi dopiero... 29 grudnia, w poniedziałek. Podczas świąt kontenery zapełnią się błyskawicznie, a kuchenne odpady zaczną zwyczajnie gnić. Mieszkańcy nie są tym faktem zachwyceni.

  - To będzie masakra. Nasze śmietniki będą przepełnione. Rzeczą oczywistą jest, że w piątek nikt nie zabierze śmieci bo dzień świąteczny, ale firma powinna przyjechać w sobotę, a nie dopiero w poniedziałek – mówi pani Barbara, mieszkanka Natolina.

  Podobnego zdania są pozostali mieszkańcy...

  - Jestem członkiem zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej i wiem, że tak długi okres spowoduje, że śmieci nie zmieszczą się w pojemnikach i cała altanka zostanie zarzucona workami ze śmieciami. To jest niedopuszczalne. Mieszkamy w Warszawie, nie w Kalkucie i nie chcemy brodzić w śmieciach - pisze jeden z mieszkańców Ursynowa na forum internetowym.

  Zwykle odbiór odpadów zmieszanych odbywa się co drugi dzień. Święta burzą cały harmonogram.

  Za nadzór nad odbiorem odpadów odpowiada miejskie Biuro Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Próbowaliśmy dowiedzieć się czy firma obsługująca osiedla na Ursynowie może odebrać śmieci w poświąteczną sobotę. Niestety odpowiedzi wciąż nie otrzymaliśmy… A sama SITA musi trzymać się harmonogramu.

  - W harmonogramie nie przewidujemy żadnych zmian. Z doświadczenia z poprzednich lat wiemy, że cztery dni bez wywozu odpadów to nie tragedia. Mieszkańcy nigdy się nie skarżyli na przepełnione śmietniki - uspokaja Anna Rozwadowska z firmy SITA.

  Trudno jednak uznać te słowa za uspokajające. Nawet w dni nie świąteczne są na Ursynowie miejsca, gdzie całymi dniami leżą góry śmieci. Zdjęcie tytułowe zrobiliśmy w jednym z bloków na Imielinie - w niedzielę, zaledwie 2 dni po opróżnieniu pojemników. Czy w święta - po czterech dniach - będzie lepiej? Z pewnością nie!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~575287 7 ponad rok temu

   Ursynów tradycyjnie po świętach zasypany śmieciami. Jest to jedyna dzielnica w Warszawie w której nie odebrano odpadów w sobotę wedle wygody firmy SITA. Na Natolinie śmieci piętrzą się w pojemnikach lub z nich wysypują. I niech przedstawiciel firmy SITA nie mówi że jest wszystko w normie bo nie jest. A na przyszłość dobrze by było , aby firma SITA układała bardziej logiczne i realistyczne harmonogramy odbioru odpadów a Biuro Gospodarki Odpadami Komunalnymi je weryfikowało i korygowało w miarę potrzeb.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~P. ELA (SPOD JEDYNKI) 6 ponad rok temuocena: 100% 

   Kurcze, za starych czasów, kiedy bajadery obsługiwało jeszcze MPO, to nie było z tym problemu. A wywalałam spore ilości zgnilizny … Trochę tylko czasem śmiardnęło, lecz bez większego znaczenia.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jk85049 5 ponad rok temu

   Jeszcze przed wejściem w życie nowego systemu odbioru odpadów firma SITA obsługiwała moje osiedle /ul. Lasek Brzozowy/ i corocznie fundowała mieszkańcom na święta przepełnione altany śmietnikowe do granic możliwości /nieraz do tego stopnia że nie było widać pojemników/. Spowodowane to jest układaniem harmonogramu odbiorów dostosowanym do wygody i potrzeb firmy Sita a nie potrzeb mieszkańców .Harmonogram odbioru ustala firma Sita a Biuro Gospodarki Odpadami Komunalnymi tylko go przekazuje do wiadomości zainteresowanych . Ponieważ w tygodniu świątecznym będą zrealizowane tylko dwa odbiory odpadów zmieszanych a norma tygodniowa wynosi trzy odbiory odbiór odpadów w sobotę 27 grudnia powinien być zrealizowany i należy wymusić w Biurze Gospodarki Odpadami Komunalnymi interwencję w firmie Sita w sprawie korekty harmonogamu odbioru odpadów zmieszanych uwzględniającą odbiór odpadów zmieszanych w dniu 27 grudnia /przynajmniej częściowy/.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 4 ponad rok temuocena: 100% 

   Chcieliśta Bufetową? No to ją macie. Skumbrie w tomacie, pstrąg.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ibu 3 ponad rok temuocena: 50% 

   a co mają powiedzieć właściciele domków jednorodzinnych gdzie odpady zmieszane odbierane są co 2 tygodnie????

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gagarin 2 ponad rok temuocena: 80% 

   Mgą powiedzieć "Łap torbę" do sąsiada :D

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koci Bengal 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Protestuję ! Bród w Kalkucie to pomówienie. Nie ma mowy o żadnym brodzeniu w śmieciach, gdyż cały fajans zrzucamy od razu do Gangesu. Od 5 lat żyję i pracuję w naszym mieście (Kierowca taksówki i Instruktor ZHI), więc wiem o czym mówię. Może chodziło o Bombaj ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4228 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022