REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Szkoła Podstawowa nr 323 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie

  Szkoła Podstawowa nr 323 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie (SK)

  W Szkole Podstawowej nr 323 przy Hirszfelda likwidowane są dwie klasy sportowe. Od przyszłego roku szkolnego uczniowie zostaną przeniesieni do klas ogólnych, z możliwością udziału w dodatkowych zajęciach sportowych. Rodzice są oburzeni, a dyrekcja i dzielnica tłumaczą, że będzie to... z korzyścią dla dzieci. 

  Podstawówka przy ulicy Hirszfelda nosi imię Polskich Olimpijczyków. I jak na takich patronów przystało, przez wiele lat w specjalnych klasach, szkoła kształciła młodych sportowców. Obecnie są trzy takie klasy, ale już po wakacjach zostanie tylko jedna.

  - Likwidowana jest klasa piąta, czwarta i chyba druga. Bez rozmów z rodzicami! Kiedyś wszyscy stawiali na sport, a teraz nagle wszyscy się z tego wycofują, niedługo tylko będzie można prywatnie korzystać z ćwiczeń z dziećmi w Arenie Ursynów - martwi się pani Iwona, mama ucznia podstawówki nr 323.

  Rodzice podkreślają, że rozwiązywanie klas sportowych w szkole, która nosi imię Polskich Olimpijczyków brzmi jak kiepski żart. - Uważam, że ten kto podjął taką decyzję powinien się jej najzwyczajniej wstydzić. Likwidacja tych klas nie ma żadnej podstawy prawnej, jest najprostszym szukaniem oszczędności - oburza się pani Karolina. 

  Władze widzą... same pozytywy

  W statucie Szkoły Podstawowej nr 323 jest zapis mówiący, że szkoła może organizować oddziały sportowe dla co najmniej 20 uczniów. I to ten punkt stał się podstawą decyzji dyrekcji o likwidacji klas.

  - Z różnych przyczyn po wakacjach obecne klasy sportowe będą miały najwyżej po 15 uczniów. To zdecydowanie za mało. Uczniowie zostaną przeniesieni do klas ogólnych, ale tygodniowo będą mieli sześć godzin zajęć pozalekcyjnych z akrobatyki. Decyzja, choć bardzo trudna dla mnie, była konieczna i konsultowana z rodzicami na spotkaniu online za pomocą platformy Teams - przekonuje Wioletta Krzyżanowska, dyrektor szkoły przy Hirszfelda. 

  Po wakacjach, gdy oprócz dwóch klas sportowych, zostanie również rozwiązana jedna z ogólnych klas drugich, w szkole ma zmniejszyć się tłok. Potrzeba będzie też mniej nauczycieli, a szkoła narzeka na ich brak.

  Dyrekcja wymienia jeszcze jeden pozytywny, jej zdaniem, aspekt likwidacji trzech klas. Ich uczniowie zasilą te już istniejące, co przy więcej niż 24 osobach, umożliwi podział klasy na grupy. Zdaniem burmistrza to dobra decyzja. 

  - Rozumiejąc emocje rodziców uważam, że to rozwiązanie będzie służyło uczniom. Może pozwolić na organizację zajęć językowych i informatyki w małych grupach. Jednocześnie zapewnia dzieciom tygodniowo sześć godzin dodatkowych zajęć sportowych - mówi Robert Kempa. 

  W podstawówce przy Hirszfelda po wakacjach zostanie już tylko jedna czwarta klasa sportowa, czyli taka, w której będzie w pełni zachowane kształcenie sportowe w ramach planu lekcji.

  Rodzice nie mogą się pogodzić z decyzją dyrekcji szkoły oraz dzielnicy. - Mówiono o rozwijaniu sportu, a klasy sportowe to było oczko w głowie pani dyrektor. Były plany otwierania nowych klas z innymi dyscyplinami niż tylko akrobatyka, były przymiarki do judo i temat ucichł - mówi nam jedna z mam. 

  Rodzice zamierzają walczyć o utrzymanie klas. Dziś, w środę, wezmą udział w posiedzeniu komisji edukacji sportu, którą zdalnie organizują ursynowscy radni. Do tematu powrócimy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 88

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 14
   WKURZONY
  • 34
   BRAK SŁÓW

  20Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ola1345 20 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Popieram Anna 1111. Zmiana patrona obowiązkowa, bo wstyd.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anna 1111 19 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Akrobatyki nie będzie , lekcje wfu to jakaś porażka nauczyciele nie prowadzą żadnych lekcji wfu a jedynie dać dzieciom piłkę i się bawcie a potem się dziwią że w konkursach sportowych szkoła wypada źle . Gdy są zawody nie ma nawet porządnego przygotowania do nich . Proponuje zmianę nazwy szkoły bo to naprawdę wstyd.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 18 4 miesiące temuocena: 100% 

   Było dobrze, jak była Pani Judyta. Wtedy akrobatyka była na poziomie. Później to szkoda gadać..

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ghjjjb 17 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Podział, wf jest od 27 uczniów, więc nie lepiej, zajęcia z akrobatyki płatne, więc nie lepiej, fakt że wf w tej szkole od jakiegoś czasu to żart.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mijanie sie z prawdą. 16 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Jestem zbulwersowany! Rodzice zażądali spotkania z dyrkcją po tym jak dowiedzili sie z wiadomości elektronicznej ze klasa ma byc rozwiazana w zamian dostali spotkanie z pedagaog i psycholog. Rozumiem ze mozemy to nazwac nie konsultacjami a pomocą psychologiczną. Ręce opadaja takie jest podescie pedagaogiczne prezntowane przez dyrektor.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mama z likwidowanej klasy sportowej 15 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Panie burmistrzu - naprawdę trudno tu dostrzeć jak to rozwiązanie będzie służyło uczniom. Argumentuje to pan tym, że liczna klasa po połączeniu będzie podzielona na dwie grupy na angielskim i informatyce. No tak, ale na polskim, matematyce, historii, biologii, geografii i pozostałych przedmiotach będą już nie w grupach tylko w całości...licznej całości. Poza tym to są klasy bardzo dobrze funkcjonujące, dzieci w nich mają bardzo dobre relacje ze sobą, mają wysokie wyniki w nauce - oni chcą być dalej klasami sportowymi, taką drogę wybrali.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~haloursynow się skończyło 14 5 miesięcy temuocena: 29% 

   Jestem zawiedziona autorką artykułu i haloursynow. Artykuł zawiera błędy merytoryczne. Statut szkoły mówi o 10 uczniach nie 20. Brak odwołania do trwającej epidemii i klasach które będą 28 osobowe. Od pewnego czasu widzę tu promocję dyrektor. Nie było żadnych konsultacji zostaliśmy na Temas poinformowani, że konsultacji nie będzie!!!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MatkaUcznia11 13 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Promocja dyrektorki? Matko, to się zdecydujcie ludzie. Napisze ktoś źle - to nagonka od razu, napisze ktoś normalnie - od razu że promocja.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~matka111 12 5 miesięcy temuocena: 90% 

   W statucie są 2 zapisy - o 20 i niżej o 10. Ten drugi ma być omyłkowy rzekomo…

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wstyd! 11 5 miesięcy temu

   Czujny nosie to ty ze sztuczną szczęką? Może to ty wielką d...?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mama ucznia z klasy sportowej 10 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Statut szkoły mówi o minimalnej liczbie 10 osób w klasie sportowej, nie 20 (to wymagana liczba dzieci w pierwszym roku nauki dzieci). Brak tu jakiejkolwiek podstawy prawnej do likwidacji klasy. Kłamstwem jest by Pani dyrektor Krzyżanowska cokolwiek konsultowała z rodzicami. Dostaliśmy po prostu decyzję w formie wiadomosci na Librusie od pani wicedyrektor. Cała sytuacja jest niezwykle bulwersujaca w wielu aspektach.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Agnieszka Kowalska 9 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Proszę nie mówić, że były konsultacje z rodzicami. Decyzja nam była przekazana za pomoca Librusa. Na teamsach spotkała się z nami wicedyrektor dopiero po naszych prośbach i to nie były żadne konsultacje. A wmawianie nam na tym spotkaniu, że zapis w statucie szkoły, że w klasach sportowych może być minimum 10 dzieci (taki zapis był od 2017 roku co najmniej) jest "omyłką pisarską" pozostawię bez komentarza... Rozumiem, że uczniowie także mogą niektóre zapisy w statucie szkoły uznawać za omyłki?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nieprawda 8 5 miesięcy temuocena: 92% 

   Przecież to nieprawda. Nie było żadnych konsultacji. Rodzice zostali poinformowani wiadomością na Librus. Podczas łączenia na Teams rodzice zostali poinformowani, że nie będzie żadnych konsultacji bo rodzice nie mają żadnych praw i szkoła nie musi z nimi niczego konsultować. W czasie epidemii w klasie będzie 28 uczniów.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mama z klasy likwidowanej 7 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Statut Szkoły jednoznacznie mówi, ze minimalna liczba osób w klasie sportowej to 10. Trzeba było Statut pisać uważnie. Polecam też uważne czytanie, bo tam jest napisane, że oddział sportowy powstaje dla minimum 20 uczniów ale w pierwszym roku nauczania.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rodzic z klasy sportowej 6 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Statut szkoły Paragraf § 19 ust. 4: „Minimalna liczba uczniów w oddziale sportowym wynosi 10” Nie było żadnych konsultacji z rodzicami tylko informacja: „stosując się do wytycznych organu prowadzącego w zakresie konieczności łączenia mało licznych klas podjęliśmy trudną decyzję o rozwiązaniu w szkole trzech klas z początkiem roku szkolnego 2020/2021” Rodzice zostali również poinformowani do której klasy i z kim zostało przypisane ich dziecko Gdzie te konsultacje?. Rodzice zażądali spotkania z panią dyrektor. Odbyło się spotkanie z panią wicedyrektor, która poinformowała, że chodzi o arkusz organizacyjny szkoły i nie ma możliwości zmiany decyzji. Gdzie te konsultacje?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 5 5 miesięcy temuocena: 92% 

   moja córka chodzi do tej szkoły do zwykłej klasy; poziom wfu tragiczny, w większości przypadków na zasadzie rzucenia piłką przez pana od wf i hasła "grajcie"; już dawno się śmiałem (przez łzy zatroskanego ojca), że nazwa szkoły baaardzo adekwatna do poziomu sportowego; informacja o klasach sportowych to przykre dopełnienie smutnej rzeczywistości tej szkoły

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jaki 4 5 miesięcy temuocena: 33% 

   Jakie uzasadnienie ma klasa sportowa? Przecież lepiej nie iść do takiej szkoły niż ją skończyć! W nowej normalności sport to będą mecze szachowe on-line i mistrzostwa w FIFE 2020. Likwiadacja klas sportowych jest zasadna i mądra. To pierwsze symptomy przyszłości. Niebawem będą likwidację tysięcy kierunków na studiach wyższych - z tego samego powodu. Znajomy w ministerstwie mówi, że do 2030 będziemy podróżować tylko po krajach Grupy Wyszehradzkiej. Bezrobocie w czerwcu sięgnie 30/40%. Młodzież nienauczona ani pracy ani myślenia, ani dyscypliny będzie musiała się szybko ogarnąć i nauczyć pracy na roli bo rolnictwo będzie jedynym sektorem w którym będą potrzebni pracownicy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Absolwent 3 5 miesięcy temuocena: 92% 

   Likwidacje tysięcy kierunków studiów? Wow! To ile tych kierunków studiów jest, że aż tysiące będą likwidowane?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaślewcmenpświewak 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Przydaloby sie troche tych kierunkow dla pseudostudentow polikwidowac. Wyłazi potem taki magister kulturoznawstwa czy socjologii na rynek pracy a tu kicha, nikt go nie chce. Zapuszcza wiec brode, zakłada jakies menelskie ciuchy i zaczyna zgrywać sie na aktywiste mjn, ekperta brd, czy urban city, czasem zalapie sie na etacik w samorzadzie, urządza życie innym i domaga sie darmowego mieszkania komunalnego oraz wysokiego opodatkowania tych ktorzy nie przebimbali życia jak on, tylko ciężko pracują.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wstyd! 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Dziękuję za słuszne spostrzeżenia, wszyscy powinni to przeczytać .

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3242 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020