REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  - Niepokoi nas tempo hospitalizacji i wzrostu zachorowań w czwartej fali koronawirusa - mówi ordynator oddziału zakaźnego w Szpitalu Południowym na Ursynowie, jedynego - jak na razie - szpitala w stolicy, gdzie leczeni są pacjenci z Covid-19. Większość z tych osób to niezaszczepieni.

  W tymczasowym szpitalu covidowym przy ul. Pileckiego leży kilkadziesiąt osób. Najmłodsza z nich ma 19 lat, najstarsza - 102.

  - Ale większość to są pacjenci 30-40 lat, głównie są to pacjenci niezaszczepieni - powiedziała dr Agata Kusz-Rynkun, ordynator oddziału zakaźnego Szpitala Południowego, w telewizji Polsat News.

  Wśród chorych zdarzają się również pojedyncze osoby, które zostały zaszczepione, ale są to osoby z obniżoną odpornością. - W związku z tym zachorowanie mogło im się przydarzyć. Generalnie są to pacjenci, którzy nie byli szczepieni - poinformowała dr Kusz-Rynkun.

  Lekarzy niepokoi tempo wzrostu zakażeń w czwartej fali koronawirusa oraz tempo hospitalizacji. 

  - Szczęśliwie ta fala nie wzbiera dramatycznie szybko. Mam nadzieję, że będziemy w stanie zaopatrzyć pacjentów i obejdzie się bez przekształcania innych szpitali na szpitale covidowe, bo to jest ogromny problem dla innych pacjentów - mówiła ordynatorka.

  Lekarka dodała, że powinniśmy wrócić do przestrzegania zasady: maseczka, dystans i dezynfekcja rąk, bo okres wakacyjny i to, że "trzecia fala stosunkowo szybko wygasła, dała nam trochę wakacyjnego, letniego, oddechu, spowodowała, że coraz więcej widzimy, osób, które kompletnie lekceważą te obostrzenia".

  - Szczepienia to oczywiście, co do tego nie ma nikt wątpliwości, ale gdybyśmy mogli wrócić do przestrzegania trzech podstawowych zasad, to myślę, że poważniejsze i ogólnospołeczne obostrzenia nie byłyby konieczne - stwierdziła.

  W ursynowskim Szpitalu Południowym, który jest jedynym jak na razie szpitalem covidowym w Warszawie leżą wyłącznie pacjenci z koronawirusem. Wg szefowej oddziału zakaźnego widać już skutki tzw. czwartej fali.

  - Trzeci tydzień pracujemy bardzo intensywnie. Codziennie przyjmujemy bardzo dużą liczbę pacjentów. My już tak naprawdę czwartą falę w szpitalu widzimy - powiedziała.

  Dr Kusz-Rynkun odniosła się również do pytania o szczepienia na grypę. Jej zdaniem powinniśmy się zaszczepić przeciwko tej chorobie, do której jako społeczeństwo już się przyzwyczailiśmy i ją lekceważymy. Powikłania grypy są bardzo groźne. Szczepionkę przeciwko grypie można przyjąć w odstępie około miesiąca od ostatniej dawki szczepionki na Covid-19.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 55

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.3701 sekundy
  REKLAMAA2 KuchniaAzjatycka 07.05.2022 - 06.06.2022