REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 października 2022, 15:20 komentarzy 1

  (UM)

  Oddział Neonatologii w szpitalu na Ursynowie nosi od dziś imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja przekazała szpitalowi sprzęt do leczenia i ratowania życia noworodków o wartości blisko 6 mln złotych.

  Oddział ginekologiczno-położniczy i oddział neonatologiczny przeniesiono do Szpitala Południowego pod koniec czerwca ze szpitala na Solcu. Sprzęt medyczny z Fundacji WOŚP trafił na oddział neonatologii, blok porodowy i oddział położniczy Szpitala Południowego i posłuży do leczenia i ratowania życia noworodków urodzonych po 32. tygodniu ciąży.

  - Decyzja o zakupie sprzętu na oddział była natychmiastowa. Znamy się na tym, robimy to bardzo dobrze i cieszymy się, że na bazie wieloletnich doświadczeń możemy wyznaczać standard, jak tutaj w Szpitalu Południowym - powiedział Jurek Owsiak, dyrygent WOŚP.  

  Sprzęt ma wartość dokładnie 5 958 508,08 zł, co podkreślał Jurek Owsiak. 

  - To 8 groszy na końcu jest wynikiem naszych negocjacji - konkursu ofert, czyli zakupów prawdziwych urządzeń, które działają, które są dotykalne i które już pomagają przy porodach. Ponad 200 dzieci już się urodziło - to jest po prostu fantastyczna wiadomość! Jesteśmy gotowi, żeby nadal wspomagać ten szpital i wszystkie inne szpitale. To 12. oddział w Polsce, który nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i 53. miejsce imienia WOŚP - mówił założyciel Orkiestry.

  Co dostał Szpital Południowy na Ursynowie?

  Sprzęt przekazany przez WOŚP to 10 stanowisk opieki intensywnej, każde wyposażone w nowoczesny, hybrydowy inkubator. W nowym oddziale będą do dyspozycji również 4 stanowiska intensywnej terapii wyposażone w 4 respiratory z logo WOŚP.  Fundacja przekazała również aparat do wentylacji nieinwazyjnej z najnowocześniejszą funkcją synchronizacji oddechu.

  Nowe aparaty USG i RTG z WOŚP poszerzyły możliwości diagnostyki przyłóżkowej.

  - Zdjęcie pacjenta jest widoczne zaraz po wykonaniu na monitorze urządzenia. Szpital otrzymał również aparat do badania EKG oraz aparat NIRS, który określa stopień niedotlenienia mózgu po np. trudnym porodzie, oraz nowoczesne pompy infuzyjne i lampy do fototerapii. W gabinecie zabiegowym i neonatologicznej izbie przyjęć stanęły nowe otwarte inkubatory, a na sali cięć cesarskich znajduje się wykonane na zamówienie stanowisko resuscytacyjne dla bliźniąt - mówi dr n. med. Justyna Tołłoczko, ordynator neonatologii w Szpitalu Południowym.

  Inkubator transportowy z respiratorem umożliwi bezpieczne przewożenie pacjentów z sali porodowej i sali cięć cesarskich na oddział. 

  - Dla rodziców, których dzieci wymagają pobytu na oddziale patologii noworodka, czekają wygodne fotele, w których mogą je „kangurować”. Wszyscy pracownicy zwracają  szczególną uwagę na kontakt rodziców z dziećmi nie tylko zdrowymi – np. „kangurowanie”  przez ojców noworodków urodzonych cięciem cesarskim), także z dziećmi z problemami  oddechowymi – mówi dr Tołłoczko.

  Oddział został również wyposażony w  stanowiska do pielęgnacji noworodka. W Szpitalu Południowym przy ul. Pileckiego od chwili jego uruchomienia przyszło na świat już ponad 200 dzieci.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 57

  • 41
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 13
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ats 1 2 miesiące temuocena: 50% 

   Kozacko że jest nowy sprzęt. Teraz tylko znaleźć "frajerów", którzy będą przy nim robić za "polskie" wypłaty i służba zdrowia uzdrowiona :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.457 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023