REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Przejazd przez uliczkę osiedlową przy Jastrzębowskiego 24 to prawdziwe utrapienie dla mieszkańców. Wszystko przez kierowców, którzy blokują jeden pas tamtejszej drogi, łamiąc przy tym przepisy. W tym przypadku mieszkańcy muszą zawalczyć o swoje sami.

  Parkowanie w strefie zamieszkania może odbywać się tylko na wyznaczonych miejscach. Wielu kierowców jednak o tym zapomina. Chociażby ci, którzy zostawiają swoje pojazdy na środku drogi osiedlowej przy Jastrzębowskiego 24. Tym samym utrudniają ruch na i tak dosyć wąskim przejeździe.

  - Zostawiają samochody i zadowoleni idą na zakupy do pobliskiego sklepu – mówi pani Danuta, która korzysta z tej drogi prawie codziennie.

  Wypadek to kwestia czasu

  Zastawianie w ten sposób uliczki to problem dla samochodów osobowych, a co dopiero dla karetek czy wozów straży pożarnej. Pozostawione tam auta stwarzają również inne zagrożenie – parkują na podjeździe, gdzie widoczność jest ograniczona. Aby ominąć je, trzeba jechać pod prąd.

  - Jadąc pod górę, nie widzę, czy ktoś nie jedzie z naprzeciwka. Ponadto zaraz za podjazdem jest zakręt, a samochody jeżdżą tam dosyć szybko. Więc o wypadek nietrudno – przekonuje mieszkanka zmęczona już stale zablokowaną drogą.

  Taka sytuacja trwa już od kilku lat, praktycznie od początku istnienia budynku przy Jastrzębowskiego 24. Ostatnio jednak kierowcy wpadają na coraz "ciekawsze" pomysły na zaparkowanie swojego samochodu.

  - Całkowitym nieporozumieniem jest, kiedy zostawiają samochody na dole, przed podjazdem, na wysokości znaku "strefa zamieszkania". Wtedy, jeśli ktoś jedzie z naprzeciwka, to w ogóle nie da się tam wjechać – dodaje pani Danuta.

  O swoje trzeba zadbać samemu

  Zarządcą drogi jest Spółdzielnia Inwestycji Mieszkaniowych „Ursynów”. Spółdzielnia wielokrotnie interweniowała.

  - Kierowaliśmy do straży miejskiej pisma z prośbami o przeprowadzanie stałych kontroli. Najbardziej uciążliwe przypadki niedozwolonego parkowania są zgłaszane na ogólnodostępny numer alarmowy straży miejskiej 986 – przekazuje Ryszard Owczarczyk z SIM „Ursynów”.

  Za parkowanie w strefie zamieszkania poza wyznaczonymi do tego miejscami grozi 100 zł mandatu. Owczarczyk zachęca również, by każdy przypadek złego parkowania czy łamania przepisów w ogóle mieszkańcy sami zgłaszali na straż miejską. To prawdopodobnie jedyny sposób, by kierowcy nauczyli się, że w tym miejscu parkować nie wolno.

  - Według nas to najlepszy sposób na kierowców łamiących przepisy i efektywniejszy niż okresowe patrole – przekonuje przedstawiciel SIM „Ursynów”.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 40

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~TOMASZ 9 ponad rok temuocena: 0% 

   STRAŻ MIEJSKA MA PRAWO CHRONIĆ MIESZKANCÓW MIAST POLSKI TA DZIE FORMACJA ZOSTAŁA POWOŁANA W MIEŚCIE ZOSTAŁA POWOŁANA STRAŻ MIEJSKA MOCY USTAWY O POLICJI Z ROKU 1990 ROKU POŻNIEJ ZOSTAŁA POWOŁNA STRAŻ MIEJSKA FUKCJONARUSZE STRAŻ MIEJSKIEJ MAJĄ OBOWIĄZEK CHRONIĆ MIESZKANCÓW MIASTA PRZYKŁAD WARSZAWY

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby
  • ~TOMASZ 8 ponad rok temuocena: 0% 

   straż miejska może zatrzymać kierowcę jadącego pod pływem alkohol ma obowizek strażnicy miejscy zatrzymać kierowce pod byływem alkoholu maja obowiązek fukcjonarusze straż miejskiej i policji nie tylko policji moga zatrzymać kierowce jadącego po drodze w mieście nie tylko policja może zatrzymac kierowce .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby
  • ~koles 7 ponad rok temuocena: 100% 

   Przy Służby Polsce codziennie parkuje około 50 samochodów na zakazie i SM jeszcze nigdy, nawet po zgłoszeniach, nic nie zrobiła. Zawsze tłumaczą się brakiem samochodu albo ludzi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby
  • ~Julian Ursyn 6 ponad rok temuocena: 80% 

   Podaje hasło: DOK Ursynów

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby
  • ~aster 5 ponad rok temuocena: 43% 

   Aplikacja 19112 - dwie foty i zgłoszenie od razu leci do SM.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 12 wpisy tej osoby
  • ~hbk 4 ponad rok temuocena: 33% 

   Chyba 19115.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby
  • ~Barbara 3 ponad rok temuocena: 39% 

   Pan Ryszard często też parkuje na zakazie, więc od dzis robimy sami foto i na straz miejską wysyłamy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 14 wpisy tej osoby
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 2 ponad rok temuocena: 88% 

   W okolicach tego pier...ka co nam go zapewnił burmiszczunio na Polaka też łamane są przepisy i też sporadycznie widać SM... I takie atrakcje jeszcze przez 2 lata załatwił nam "gospodarz" dzielnicy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby
  • ~Alfred 1 ponad rok temuocena: 37% 

   PiS niszczy samorządy! Krecia robota PiSowskich sabotażystów że okolicznej spółdzielni!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 12 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4902 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022