REKLAMAA1-BRICOMAN-od-01-02-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Ludwinowska

  Ludwinowska (Google Maps)

  REKLAMA

  Ludwinowska to jedna z najbardziej niebezpiecznych osiedlowych ulic na Ursynowie. Mieszkańcy od lat walczą o wybudowanie brakującego chodnika. - Pojawi się w tym roku - zapewnia burmistrz. - Poczekamy, zobaczymy - odpowiadają sąsiedzi.

  Do końca roku na odcinku od Transportowców do rowu melioracyjnego na Ludwinowskiej ma się pojawić upragniony i długo wyczekiwany przez mieszkańców chodnik. Dzielnica zaplanowała tę inwestycję na wiosnę, w marcu ma się odbyć przetarg. Budowa chodnika nastąpi po odwodnieniu kolejnego odcinka ulicy. W tej chwili trwają prace nad budową odwodnienia na odcinku od Farbiarskiej do Transportowców. Niestety - jak twierdzą mieszkańcy - roboty bardzo się ślimaczą, powinny zakończyć się w grudniu.

  - Najpierw była informacja o połowie grudnia, później o styczniu a teraz o marcu - mówi Małgorzata Łagowska, mieszkanka Ludwinowskiej.

  O chodnik na ruchliwej uliczce mieszkańcy walczą od lat. - Boję się z dziećmi iść do przedszkola, które mam 4 domy dalej. Przejście przez skrzyżowanie z ul. Kujawiaka graniczy z cudem - przekonuje mieszkanka. Od czasu, gdy Ludwinowska i Kujawiaka stały się wygodnym skrótem do Poleczki, piesi chodzą tu "z duszą na ramieniu". 

  W ostatnich latach na wąskiej ulicy doszło aż do trzech potrąceń, w których ucierpiało dwoje dzieci. Codziennie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. - Gdy byłam w ciąży o mało nie wjechała we mnie kobieta, rozmawiająca w trakcie jazdy przez telefon. By uchronić się przed wypadkiem musimy zeskakiwać w błoto - mówi pani Małgorzata.

  O budowę chodnika mieszkańcy walczą od 2011 roku. Ursynowianie zbierali podpisy, przygotowali projekt do budżetu partycypacyjnego, a radni słali interpelacje – bez skutku. W 2011 roku powstał projekt chodnika. Nie było jednak pieniędzy na jego wybudowanie. W ubiegłym roku powstało zaledwie 80 metrów.

  powyżej: 80 metrów chodnika wybudowanego w 2015 roku

  Władze dzielnicy twierdzą, że były też problemy z udostępnieniem terenów pod tę inwestycję przez mieszkańców.

  - Nie udało nam się przekonać właścicieli do użyczenia działek. Jeden kawałek już kupiliśmy, drugi - u zbiegu Kujawiaka i Ludwinowskiej musimy wykupić - mówi burmistrz Robert Kempa i zapowiada, że obietnice sprzed lat na pewno zostaną spełnione. 

  - Nie wierzymy. Od dawna słyszymy, że chodnik będzie a wciąż go nie ma - odpowiadają mieszkańcy. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~arek 2 ponad rok temuocena: 54% 

   Nic dziwnego, że mieszkańcy nie wierzą, skoro przez tyle lat prosili i pan Guział, który ewidentnie nie lubił Zielonego Ursynowa miał ich w nosie. Pan burmistrz Kempa pierwszymi pozytywnymi działaniami jeszcze nie zmazał braku zaufania do władzy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marzena 1 ponad rok temuocena: 25% 

   2 sprostowania: Zielonego to Hania nie lubiła, a Kempie nie wierzą, bo to partyjny polityk, który "elastycznie gospodaruje prawdą" i symbolizuje brak zaufania do władzy, więc jak niby ma go zmazać?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.0709 sekundy
  REKLAMA