REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Stare, zniszczone, wybrakowane - i takie ścieżki rowerowe można znaleźć na Ursynowie. W tym roku drogowcy oraz dzielnica planują lub już prowadzą kilkanaście rowerowych inwestycji. Gdzie i co się zmieni?

  Tegoroczne remonty i budowy dróg rowerowych na Ursynowie nie tylko są planowane. Część z nich już trwa. Na przykład budowa ścieżki wzdłuż ulicy Płaskowickiej. Odcinek od ul. Pileckiego do al. KEN wraz z przyszłym odcinkiem od al. KEN do ul. Cynamonowej będzie uzupełnieniem trasy rowerowej wzdłuż POW. Roboty ruszyły na początku maja i według Zarządu Dróg Miejskich miały potrwać trzy tygodnie. Nadal jednak trwają, ale jest już bliżej niż dalej do ich zakończenia.

  Rowerzystów z Ursynowa mogą także zainteresować plany drogowców dotyczące skrzyżowania Doliny Służewieckiej i al. Sikorskiego z ul. Wilanowską. ZDM wyznaczy tam przejazdy rowerowe. 

  Natomiast już stricte na Ursynowie niedługo powinna ruszyć przebudowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Rosoła. Odcinek od bloku przy ul. Mandarynki 6 do ul. Belgradzkiej ma być gotowy do 6 lipca. Stara nawierzchnia zostanie zastąpiona nową. Drogowcy wyremontują ścieżkę w ramach projektu z budżetu obywatelskiego o nazwie "Rowerowa Od-Nowa: modernizacja dróg dla rowerów na Ursynowie".

  Ten sam projekt zakłada także przebudowę dalszego odcinka - od ul. Belgradzkiej do ul. Przy Bażantarni. Tutaj jednak drogowców czeka więcej pracy. Nie tylko wymienią nawierzchnię, ale zmienią także geometrię drogi. ZDM zakładał start prac na trzeci kwartał tego roku. 

  Dzielnica też remontuje

  W ramach “Rowerowej Od-nowy” planowany jest remont jeszcze jednej drogi. Chodzi o ścieżkę wzdłuż ul. Przy Bażantarni od ul. Stryjeńskich do ul. Telekiego. Tym jednak zajmie się już ursynowski ratusz. Chodzi o parędziesiąt metrów, o których kilka lat temu ratusz zapomniał przy okazji remontu ścieżki w Alei Kasztanowej. Wykonawca będzie miał za zadanie wymienić kostkę na asfalt oraz poszerzyć ciąg, by pasował do wcześniej wyremontowanych odcinków.

  Dzielnica będzie realizować jeszcze jeden rowerowy projekt z budżetu obywatelskiego. “Łączymy rowerowe szlaki - uzupełnienie sieci dróg rowerowych na Ursynowie o brakujące odcinki” zakłada wykonanie przejazdu przez wygrodzony chodnik między budynkami numer 8B i 10 przy ul. Dembego. Dzięki temu połączone zostaną ulice Dembego i Relaksowa. 

  Ratusz jeszcze przygotowuje się do obu inwestycji - trwają prace nad projektami. Następnie ogłosi przetarg na wykonawcę. Podobnie jest w przypadku ostatniego niewyremontowanego odcinka ścieżki w parku im. Romana Kozłowskiego.

  Co ciekawe, projekt “Łączymy rowerowe szlaki” zakłada również budowę łącznika ulic Puławskiej i Janowskiego oraz ciągu wzdłuż Doliny Służewieckiej z ul. Fosa i wyznaczenie jednokierunkowych pasów rowerowych wzdłuż tej drugiej. Kiedy powstaną? Nie wiadomo.

  Nowe ścieżki na Ursynowie

  Ursynowski urząd szykuje jednak więcej udogodnień dla rowerzystów. Dzielnica zleciła przygotowanie koncepcji i kosztorysu budowy ścieżek rowerowych wzdłuż pięciu ulic. Cykliści dostaną swoją drogę na ulicy Nugat - od ul. Rosoła do ul. Kiedacza oraz ul. Kiedacza - od ul. Nugat do ul. Kopcińskiego. 

  Dalej ścieżki planowane są na ul. Romera - od świateł niedaleko ronda Geografów do ronda Webera - i ul. Herbsta - od ronda Webera do al. KEN. Na Kabatach natomiast planowana jest droga wzdłuż ul. Wilczy Dół - od ul. Mielczarskiego do ul. Rybałtów.

  Chociaż na pewno znalazłoby się więcej ścieżek wymagających remontu lub budowy, to rowerowych inwestycji w tym roku na Ursynowie - jak widać - nie brakuje.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 73

  • 40
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  30Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ats 30 miesiąc temuocena: 67% 

   A zwieńczeniem tych inwestycji z nowymi DDRami, POWINIEN BYĆ ZAKAZ JAZDY ROWEREM NA PRZYLEGŁYCH ULICACH, a nie że dalej jakiś spandeksiarz będzie popylał między autami, bo mu ścieżki ze złota nie wylali...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Graf ramolo 29 miesiąc temuocena: 33% 

   I pięknie, mogli by jeszcze sypnąć hajsem na kazurke i zrobić tam solidny bike park.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anzej 28 miesiąc temuocena: 78% 

   na remont czeka jeszcze odcinek wzdłuż Wąwozowej od Stryjeńskich do KEN

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Max 27 miesiąc temuocena: 87% 

   Wszystko fajnie tylko wciąż nie rozumiem jednego. Czemu nie zostanie w końcu zrobione dociągnięcie ścieżek rowerowych po KEN do dolinki służewieckiej. Przy Rosoła jest, przy Kopie jest. A tutaj zero. Ktoś wie czemu tak się dzieje. To brak wyobraźni czy jakieś powody dotyczące odpowiedzialności za grunty itd?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nvm 26 miesiąc temuocena: 100% 

   Dobrze, że powstają ścieżki, tylko są robione chaotycznie. Przeplatanki z chodnikiem na pewno nie sprzyjają bezpieczeństwu. Np. przy skrzyżowaniu Płaskowickiej z KEN albo Belgradzkiej ze Stryjeńskich, czy wzdłuż KEN między Belgradzką a Przy bażantarni. Już nie mówiąc o wspomnianym tu wcześniej braku chodnika wzdłuż Płaskowickiej. Za chwilę będzie na tej ścieżce zarówno ruch pieszy jak i rowerowy, bo komuś zabrakło wyobraźni na zrobienie chodnika.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~love tesco kabaty 25 miesiąc temuocena: 89% 

   Ależ jest na to bardzo proste rozwiązanie. Wystarczy nie grzać rowerem jakby to był wyścig o życie, tylko zwolnić i respektować pierwszeństwo pieszych na chodniku. Krzaki, ograniczenia widoczności? Nie widzisz, nie jedź na złamanie karku.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 24 miesiąc temuocena: 33% 

   ~love tesco kabaty - to jeszcze dla wspólnej korzyści i dla dobra wspólnego warto, żeby piesi respektowali wynikające jednoznacznie z przepisów rangi ustawowej pierwszeństwo rowerzystów na ddr. No tak właśnie jest, że na ddr rowerzysta ma pierwszeństwo, żebyśmy nie wiem jak próbowali zaklinać rzeczywistość. I będzie cudownie, jak każdy będzie korzystał z drogi publicznej ZGODNIE Z PRZEPISAMI. A teraz czekam na minusy, bo przypominanie o przestrzeganiu prawa jakże jest niepopularne.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianka 23 miesiąc temuocena: 82% 

   ~malgosia1973 to samo można pisać o rowerzystach jeżdżących po chodnikach i jeszcze dzwoniących na pieszych, bo nie chce im się pojechać droga rowerową po drugiej stronie ulicy. Tu "No tak właśnie jest, że na ddr rowerzysta ma pierwszeństwo" nie ma Pani racji. Proszę przeczytać Kodeks drogowy, gdzie wyraźnie jest napisane o pierwszeństwie pieszych na WSZYSTKICH pasach również na ddr.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 22 miesiąc temuocena: 67% 

   art.11 ust.4. ustawy Prawo o ruchu drogowym: Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego. Bardzo proszę o wskazanie przepisu, w którym "wyraźnie jest napisane o pierwszeństwie pieszych na WSZYSTKICH pasach również na ddr".

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 21 miesiąc temuocena: 85% 

   Zgodnie z nowymi przepisami, pieszy wchodzący na przejście dla pieszych będzie miał pierwszeństwo przed pojazdem, za wyjątkiem tramwaju. A rower to pojazd. I dlatego w Warszawie likwiduje się przejścia dla pieszych przez ddr i nie buduje się nowych, bo w stolicy w urzędzie rządzą rowerzyści - anarchiści.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AaB 20 miesiąc temuocena: 14% 

   To dobrze, ze tylko przed przejściem. A czy tak trudno pieszemu się rozejrzeć i przepuścić rowerzystę jadącego ddr?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 19 miesiąc temuocena: 33% 

   Do Ursynowianki i Boom: Ale tu rozmowa nie toczy się o przechodzeniu przez tzw. zebrę i o tym kto ma komu w tym szczególnym miejscu ustąpić i na co uważać, tylko o tym, kto ma pierwszeństwo na chodniku, a kto na ddr.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 18 miesiąc temuocena: 100% 

   AaB, niech też przy okazji poprzepuszcza wszystkich innych uczestników ruchu, co? Nie, nie ma wyjątków, rowerzyści muszą się dostosować do obowiązujących przepisów.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dominik 17 miesiąc temuocena: 82% 

   Ścieżka wzdłóż ul. Płaskowickiej (odcinek pomiędzy ul. Stryjeńskich a al. KEN), to proszenie się o wypadki z udziałem samochodów i rowerzystów. Konieczne jest zainstalowanie słupków oraz sygnalizacji świetlnej w miejscu, gdzie ścieżka przecina ul. Braci Wagów, bo połączenie pochyłości terenu od strony ul. Stryjeńskich wraz z dobrej jakości nawierzchnią będzie sprawiać, iż rowerzyści będą rozwijać na tym odcinku naprawdę duże prędkości.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ uwielbiam_gumowe_gacie 16 miesiąc temuocena: 45% 

   Budowa infrastruktury dla obsługi miłośników dziecięcej zabawki - to musi mieć absolutny priorytet! Oby zdążyli przed zimą.....

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bruuum 15 miesiąc temuocena: 39% 

   Też uważam że taniej byłoby kupić jakiś dzielnicowy komputer i need for speeda zamiast finansować ciągle infrastrukturę dla tych którzy chcą mieć możliwość zabawy autkiem w mieście. Zaczęliby wreszcie używać transportu zbiorowego albo chodzić czy jeździć rowerem zanim wymuszać uczciwym ludziom te swoje spalinowe zabawki.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 14 miesiąc temuocena: 79% 

   To jest akurat bardzo proste do wytłumaczenia: liczą się tylko statystyki by pokazać, że Warszawa to takie "nowoczesne" miasto. I dlatego obsadza się stanowiska rowerowymi fanatykami, buduje ścieżki bez chodników, wymienia się nawierzchnię ddr, a ignoruje się chodniki w kiepskim stanie, do tego likwiduje się przejścia dla pieszych, a nie buduje się nowych. A gdy pada pomysł by w niebezpiecznych miejscach dla pieszych zrobić spowalniacze, to dostajemy odpowiedź, że to się nie podoba rowerzystom. Ale gdy spowalniacze mają się pojawić na jezdni to nikt nie pyta się kierowców o zdanie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Graf ramolo 13 miesiąc temuocena: 100% 

   Lol, co nie tak jest wg Ciebie z rowerem?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiem 12 miesiąc temuocena: 100% 

   Widać po komentarzach, że te Twoje gumowe gacie, już dawno odcięły Tobie dopływ krwi do mózgu.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 11 miesiąc temuocena: 91% 

   Szkoda, że kosztem pieszych, bo nie robi się dla nich przejść.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Graf ramolo 10 miesiąc temuocena: 40% 

   Masa przejść jest dla pieszych. Nigdy nie mam najmniejszego problemu by przejść przez jaka kolwiek ulice na Ursynowie rzekł bym że wręcz ich za dużo

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 9 miesiąc temuocena: 67% 

   Artykuł dotyczy ścieżek rowerowych, a nie ulic. Nie wyznacza się już nowych przejść przez ddr.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czas najwyższy 8 miesiąc temuocena: 71% 

   Romera: najwyższy czas, by zastąpić ten niedokończony ersatz prawdziwą ścieżką. Stragany i ich klienci, przechodnie, a jeździ tamtędy sporo rowerów, po części z konieczności, po części z nieświadomości - bo formalnie to nie jest ścieżka (a i tak urywa się nagle). Pewnie to miała być ścieżka, jedna z pierwszych na U. ...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tk 7 miesiąc temuocena: 80% 

   To nie jest ścieżka, ani nigdy nie była, a jak jadę rowerem ulicą, kierowcy mi wygrażają z samochodów, że co się pcham na jezdnię, jak mam ścieżkę. Tak wygląda wesołe życie rowerzysty na Ursynowie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fdvb 6 miesiąc temuocena: 100% 

   Szkoda , że żaden "mądry" nie pokusił się sprawdzenie ścieżek rowerowych pod kątem bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. W wielu miejscach krzaki zasłaniają widok i wyjeżdża sie na przejście czy ulicę "z nienacka" (np. na KEN przy Kasztanowej, w okolicach placu zabaw przy Bażantarni). Poza tym super nowa ścieżka wzdłuż Płaskowickiej, ale nowego chodnika to już nie łaska było zrobić? Mimo iż jestem rowerzystą to uważam , że niektóre pomysły związane ze ścieżkami rowerowymi są do bani ...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cec 5 miesiąc temuocena: 83% 

   Dokladnie tak. Zastanawiam sie czemu ma sluzyc takie działanie, bo tylko antagonizuje ludzi przeciwko sobie. Niestety zdm juz dawno powinien zmienic nazwe na zarzad rowerów miejskich, bo są zaślepieni tylko w tym kierunku. Pieszymi jestesmy wszyscy, tymczasem brak chodnika i w zamian tylko ddr. Piesi chodzą caly rok, rowerzysci tylko czesc roku. Cos tu ktos ma nieteges z klepkami w zdm. A ludzie zaczną chodzic po ddr i bedą mieli rację.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tymczasowy 4 miesiąc temuocena: 76% 

   Dlaczego wywala się kasę na ścieżki rowerowe bez sensu i pomysłu? Znów kilku nawiedzonych patoaktywistów zmarnuje pieniądze z budżetu wspólnego. Ścieżka wzdłuż Rosoła od Mandarynki do Belgradzkiej jest świeża - po co to już ruszać? :/

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bear 3 miesiąc temuocena: 100% 

   Przydałaby się grafika z planem ścieżek omawianych w artykule. I np. kolor zielony to nowe ścieżki, a niebieski to ścieżki remontowane.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bigds 2 miesiąc temuocena: 92% 

   Tylko ile lat to wszystko zajmie? ;) Krótki odcinek trasy rowerowej wzdłuż Płaskowickiej robią prawie drugi miesiąc i jeszcze nie skończony ://

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rgb 1 miesiąc temuocena: 88% 

   To wo ogóle pomyłka jest - to już powinno być uwzględnione na etapie projektu POW, ale wiadomo jak u nas jest z myśleniem ...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3093 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022