REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 marca 2020, 14:08 komentarzy 3

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (FB/Klaudiusz Ostrowski)

  Przez koronawirusa do stołecznych urzędów wracają szklane okienka, które odgradzają urzędnika od interesanta. Ursynowski urząd właśnie zamontował pięć takich szyb, a wkrótce pojawią się one na wszystkich 30 stanowiskach obsługi.

  Pandemia spowodowała, że większą uwagę przykładamy do bezpieczeństwa i zachowania odpowiedniej odległości od innych. Słowem - oddalamy się od siebie, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

  Ursynowski urząd dzielnicy właśnie przechodzi do kolejnego etapu zabezpieczeń. Dwa tygodnie temu zwiększono dystans między interesantem a urzędnikiem, dostawiając dodatkowe biurka, a dziś w sali obsługi na parterze, na 5 stanowiskach pojawiły się przegrody z hartowanego szkła z otworem na podanie dokumentów.

  Okienka łudząco przypominają te w starych aptekach, które jeszcze kilkanaście lat temu były powszechnie spotykane. Epidemia dała im drugie życie. Okienka ze szkła bądź plexi montują dziś urzędy, sklepy i zakłady usługowe, które chcą zadbać o bezpieczeństwo pracowników i klientów. Te zamontowane na Ursynowie mają wysokość 60 cm i szerokość 1,70 metra. Jak zapewnia ratusz nie będą stanowiły przeszkody w dogadaniu się z pracownikiem urzędu.

  - Robiliśmy pierwsze testy i nawet przy większej odległości nie ma żadnych problemów z porozumieniem się - mówi wiceburmistrz Klaudiusz Ostrowski i dodaje, że szklane okienka w ratuszu zostaną już na stałe.

  Ratusz wydał na ich montaż 33,2 tys. złotych brutto, czyli 1,1 tys. za sztukę. Zamówienie dostał lokalny szklarz, którzy zaoferował cenę trzykrotnie niższą niż inne firmy. Na razie szklane okienka pojawiły się na pięciu stanowiskach, które działają w czasie ograniczonego funkcjonowania urzędu. Sukcesywnie montowane będą kolejne.

  FOTO: Tak wyglądają szklane okienka w urzędzie, fot. FB/Klaudiusz Ostrowski

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Szklany 3 3 miesiące temuocena: 100% 

   "Ratusz wydał na ich montaż 33,2 tys. złotych brutto, czyli 1,1 tys. za sztukę. Zamówienie dostał lokalny szklarz, którzy zaoferował cenę trzykrotnie niższą niż inne firmy". Łobuzy chciały po 3 000 zł za metr kwadratowy szyby. Trudno się nie cieszyć, że przetarg wygrał ktoś z mniej odjechaną ceną. Żeby tylko za wyłamanie się ze zmowy przetargowej ktoś mu teraz nie połamał nóg.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 2 3 miesiące temuocena: 73% 

   Czy burmistrz i zastępcy siedzą w urzędzie czy może"pracują zdalnie" ? A najbardziej jestem ciekaw co robo pan Dominiak :)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 1 3 miesiące temuocena: 75% 

   Czeka na lepsze światło żeby móc se selfie robić na dworze. Bo bynajmniej nie interesuje.sie zielenią. Ciekawe też gdzie jest tak szumnie zapowiadany Dzielnicowy ogrodnik...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3182 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020