REKLAMAA1 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (UM)

  W długi weekend majowy ul. Krakowskie Przedmieście znów zmieni się w deptak. Od soboty do poniedziałku (1-3 maja) ten fragment Traktu Królewskiego będzie przeznaczony dla pieszych i rowerzystów.

  Krakowskie Przedmieście będzie zamknięta dla samochodów na odcinku od ul. Senatorskiej do ul. Świętokrzyskiej od nocy z piątku na sobotę, z 30 kwietnia na 1 maja. 

  - Oczywiście ulica otwarta będzie dla rowerzystów - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

  Wiosenna pogoda sprawia, że warszawskie ulice zapełniają się coraz większą liczbą osób. Deptak na Krakowskim Przedmieściu ma więc swoje uzasadnienie, jednak nie można zapominać o wciąż panującej pandemii koronawirusa.

  - Piesi powinni pamiętać o zachowaniu między sobą odpowiedniego dystansu - zaznaczają drogowcy.

  Zamknięty odcinek zostanie oznakowany jako strefa zamieszkania i dopuszczony na nim będzie wyłącznie dojazd mieszkańców z identyfikatorami TK, do posesji, Pałacu Prezydenckiego, do Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego Caritas, zaopatrzenia Centralnej Biblioteki Rolniczej i do ul. Koziej. Przejazd będzie zapewniony także nowożeńcom, służbom ratunkowym i oczyszczania miasta. Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona w nocy z poniedziałku na wtorek, czyli z 3 na 4 maja.

  Jak pojadą autobusy?

  W dniach 1-3 maja (3 maja trasy dodatkowo zmienią się w czasie uroczystości na pl. Piłsudskiego w godzinach 12-13) autobusy linii 102 będą kursowały ul. Świętokrzyską.

  Autobusy obsługujące linie: 116, 178, 180, 222, 503 i 518, jadące w kierunku północnym, będą kierowane na objazd ulicami Świętokrzyską – Mazowiecką – Królewską na pl. Piłsudskiego i dalej ulicami Focha – Moliera i Senatorską. W przeciwnym kierunku pojadą ulicami Senatorską – Wierzbową – pl. Piłsudskiego – Królewską – Kredytową – Jasną i Świętokrzyską.

  Podobny objazd będzie obowiązywał dla linii N44, jednak nocne autobusy dojadą Królewską do Marszałkowskiej. Świętokrzyską i Mazowiecką, a w przeciwnym kierunku Kredytową, Jasną i Świętokrzyską będą jeździły również autobusy obsługujące linie 106 i 111.

  Autobusy 128 i 175 od ronda Dmowskiego będą kierowane na objazd ulicami Marszałkowską i Królewską do pl. Piłsudskiego, a w przeciwnym kierunku – ulicami Senatorską, Wierzbową, przez pl. Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską.

  W poniedziałek, 3 maja, odbędą się obchody Narodowego Święta 3 Maja w Warszawie. W związku z ich organizacją w godz. 8-17 zamknięte dla ruchu samochodowego będą ulice: Podwale (od ul. Senatorskiej do ul. Kapitulnej), Senatorska (od ul. Miodowej do ul. Podwale), Świętojańska, Jezuicka, Kanonia i Dziekania oraz dziedziniec „trójkątny” w rejonie ul. Kanonia i pl. Zamkowego. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4467 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021