REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Lucjan Prządo

  Lucjan Prządo (SK)

  REKLAMA

  Grand Prix Ursynowa. Ponad dwustu pięćdziesięciu pasjonatów pływania, a wśród nich... niesamowity Lucjan Prządo - 87-letni pływak nieustannie bijący rekordy. Pan Lucjan jest przesiąknięty wodą do szpiku kości,  pływa ponad 60 lat i nie planuje rezygnować, bo dzięki temu wciąż czuje się młodo!

  Lucjan Prządo - multimedalista mistrzostw świata i Europy w pływaniu-  karierę pływacką rozpoczął w latach pięćdziesiątych XX wieku. Był mistrzem Polski w pływaniu i piłce wodnej. Dzięki ciężkiej pracy dostał się do kadry olimpijskiej, przygotowującej się do startu w Helsinkach, niestety nie pojechał, a przyczyn tej decyzji nie poznał do dziś.

  W wieku 25 lat pływak przerwał karierę, ale pociąg do wody pozostał. Powrócił w świetnej formie. Dziś trenuje w grupie „masters”, gdzie zdobywa wiele tytułów i nieustannie bije rekordy w swojej grupie wiekowej. Rezultaty, które osiągnął w ciągu dziesięciu lat zmieniły się zaledwie o sekundę. Jak mówi, ma jeszcze sporo do wygrania, dlatego cały czas pracuje nad kondycją.

  - Chciałbym nadal bić rekordy w swojej grupie wiekowej, a jeżeli dożyję dziewięćdziesiątki to są takie szanse! To może się udać.

  Podczas Grand Prix Ursynowa w pływaniu pan Lucjan pokonuje zawodników o trzynaście lat młodszych. Udział w konkurencji traktuje jako dobra zabawę. Radość z pływania, satysfakcja z wygranych, zdrowie to wszystko sprawia, że zawodnik nie wyobraża sobie życia bez wody.

  - Woda to zdrowie! Od kiedy zacząłem pływać w mastersach czuję się znakomicie. Pływanie mnie odmłodziło. Moim zdaniem należy zmotywować młodzież, żeby nie bała się wody i pokochała pływanie, jak ja - mówi pan Lucjan. Absolutnie nie wyobrażam sobie życia bez pływania. Czuję pociąg do wody. Kiedy pływam, czuję się jakbym miał dwadzieścia lat – dodaje.  

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1208 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018