REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Nieprawidłowy zgryz to przyczyna wielu przykrości i problemów – zaczynając od zaburzonej estetyki i proporcji twarzy, kończąc na kłopotach natury zdrowotnej. Wady w budowie szczęki mogą utrudniać prawidłowe przeżuwanie, oddychanie czy zaburzać wymowę i powodować seplenienie. Z tego względu konieczne jest ich leczenie – najczęściej poprzez współpracę specjalistów z dziedziny protetyki oraz ortodoncji.

  Czym jest wada zgryzu? Rodzaje

  O wadzie zgryzu możemy mówić w sytuacji, gdy szczęka i żuchwa nie są ustawione względem siebie w prawidłowy sposób. Najczęściej spotykane wady zgryzu to:

  • zgryz krzyżowy – zęby dolne zachodzą na zęby górne w wybranych odcinkach lub w całym łuku;
  • tyłozgryz – górny łuk zębowy jest znacznie wysunięty do przodu;
  • przodozgryz – dolne zęby wysunięte są przed górny łuk;
  • zgryz otwarty – łuki zębowe nie stykają się ze sobą podczas zwierania, powstaje między nimi przerwa;
  • zgryz głęboki – zęby górne zakrywają zbyt dużą część zębów dolnych podczas zwarcia;
  • stłoczenie zębów – wyrastanie zębów w nieprawidłowych miejscach, pod niewłaściwym kątem, nachodzenie na siebie zębów spowodowane niewystarczającą ilością miejsca w łuku zębowym.

  Leczenie i korygowanie wad zgryzu – jaki specjalista?

  Narzędzia i techniki, jakimi dysponuje współczesna stomatologia, pozwalają na wyleczenie zdecydowanej większości wad zgryzu. Niewielki odsetek najcięższych wad, które nie mogą zostać całkowicie wyleczone, można w znacznym stopniu skorygować.

  Pacjenci, którzy zgłaszają się do protetyka lub ortodonty z powodu wady zgryzu, korzystają z wielu różnych metod leczenia, które dopasować można nie tylko do oczekiwanych rezultatów, ale także do stylu życia pacjenta czy istotnych dla niego kwestii estetycznych. W większości przypadków leczenie nie ogranicza się jednak do jednej dziedziny stomatologii, ale realizowane jest kompleksowo, poprzez współpracę specjalistów ortodoncji, protetyki czy stomatologii zachowawczej.

  Leczenie ortodontyczno-protetyczne wad zgryzu

  Pacjent, który zgłasza się do gabinetu stomatologicznego z (uświadomioną lub nie) wadą w budowie szczęki, zazwyczaj obejmowany jest opieką ortodonty oraz protetyka.

  Pierwszym etapem leczenia zawsze jest opracowanie ubytków, pozbycie się próchnicy i jakichkolwiek zmian zapalnych z jamy ustnej pacjenta – oczywiście o ile jest to konieczne. Dopiero w drugim etapie do działania włącza się ortodonta, który przywraca zębom prawidłowe ustawienie przy pomocy aparatu ortodontycznego.

  Część pacjentów, po zakończeniu leczenia ortodontycznego, decyduje się na jeszcze jeden krok – licówki ,  które pozwalają na osiągnięcie doskonałego efektu estetycznego.

  Oczywiście idealnie, jeżeli wszyscy specjaliści, którzy dbają o uśmiech pacjenta, ściśle ze sobą współpracują. Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja wada zgryzu zostanie wyleczona kompleksowo, skorzystaj z oferty Wójcik Dental Clinic – nowoczesnej kliniki, w której czeka na Ciebie sztab najlepszych specjalistów.

  Wada zgryzu bez aparatu ortodontycznego? To możliwe!

  Pomimo tego, że wady zgryzu kojarzą się głównie z leczeniem u ortodonty, część z nich można skorygować wyłącznie dzięki zabiegom protetycznym. Takie rozwiązanie wybiera się, kiedy pacjent nie chce nosić aparatu ortodontycznego i oczekuje szybkich rezultatów. Warto wspomnieć jednak, że sięga się po nie jedynie przy niewielkich wadach.

  Licówki czy korony mogą zamaskować nieprawidłowo ustawione zęby i sprawić, że zgryz będzie wyglądał naturalnie (pomimo tego, że jego ustawienie nie zostanie zmienione). Ich niewątpliwą zaletą jest niemalże natychmiastowy efekt – pacjent zyskuje nowy uśmiech w ciągu zaledwie kilku wizyt u specjalisty.

  Jak widać, wady zgryzu mogą być leczone różnymi metodami – w niektórych wypadkach zadowalające efekty uzyskać można nawet bez aparatu ortodontycznego. Aby znaleźć najlepszą dla siebie formę leczenia, przedyskutuj swoją sytuację z zaufanym stomatologiem, który przedstawi Ci możliwe rozwiązania, wraz ze wszystkimi ich wadami oraz zaletami.

  Więcej informacji na temat stomatologii estetycznej oraz możliwości jakie stwarza nowoczesna stomatologia znajdziecie na stronie kliniki dentystycznej Wójcik Dental Clinik 

  Artykuł załadowany: 0.2788 sekundy
  REKLAMAA2 Dzieci Puszczy 01.04.2021 - 30.04.2021