REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02-03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Wajda na Ursynowie

  Wajda na Ursynowie (Urząd Dzielnicy)

  REKLAMA

  W ramach projektu ,,Zwycięstwo demokracji – 1989 rokiem wielkich przemian w Polsce” IX edycji Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 93 im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej w dniach 9-10 kwietnia mieli zaszczyt spotkać się z wybitnymi osobowościami: Andrzejem Wajdą oraz Adamem Michnikiem.

  Jednym z działań podejmowanych w projekcie są spotkania z ludźmi, którzy swoją pracą i działalnością przyczynili się do zmian systemowych w Polsce. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w kinie Atlantic w ramach projektu ,,Wajda totalnie. 25 lat wolności”. Uczniowie obejrzeli jeden z trzech filmów mistrza: "Człowiek z marmuru", "Człowiek z żelaza" i "Bez znieczulenia", a następnie uczestniczyli w spotkaniu z wielkim polskim reżyserem, któremu towarzyszyli: Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Krystyna Zachwatowicz, Marian Opania, Jerzy Radziwiłowicz i Tomasz Jastrun.

  10 kwietnia gimnazjaliści zwiedzali redakcję Gazety Wyborczej, poznali jej historię oraz tajniki pracy redakcyjnej i dziennikarskiej. Punktem kulminacyjnym wizyty było spotkanie z Adamem Michnikiem – redaktorem naczelnym Gazety Wyborczej, który opowiedział o początkach działalności pisma oraz podzielił się refleksjami na temat wydarzeń z 1989 r. Na koniec red. Michnik wpisał się do kroniki szkolnej i zrobił z uczniami wspólne pamiątkowe zdjęcie.

  informacja prasowa Urzędu Dzielnicy Ursynów

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2441 sekundy
  REKLAMA