REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-12----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 lipca 2019, 14:30 komentarzy 1
  Pałac Krasińskich

  Pałac Krasińskich (SK)

  Nie nudź się podczas wakacji i zwiedzaj z całą rodziną Ursynów! Pałac Krasińskich, Fort Służew i inne ciekawe miejsca w dzielnicy będzie można odwiedzić z przewodnikiem i przy okazji nauczyć się fotografować. Wystarczy zabrać ze sobą coś do robienia zdjęć. 

  To mogą być wakacje z dreszczykiem. Zabytkowe budynki, ciekawe opowieści i mroczne tajemnice odkryje przed chętnymi Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii, czyli... DUCH. Każdy, kto skończył 7 lat może zwiedzać Warszawę za darmo i przy okazji uczyć się robienia ładnych zdjęć.

  W niedzielę zajęcia odbędą się na Ursynowie. Dzieci wspólnie z rodzicami będą miały okazję przespacerować się po dzielnicy i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o miejscach, które na co dzień mijają, np. w drodze do szkoły. 

  - Zbieramy się przed kościołem, a potem wyruszamy na wędrówkę po Ursynowie z przewodnikiem, który jest również fotografem i będzie udzielał wskazówek, jak robić dobre zdjęcia np. elementów architektonicznych. Można się zapisać na naszej stronie internetowej, ale nie jest to konieczne. Wystarczy przyjść na miejsce zbiórki, z własnym aparatem fotograficznym lub telefonem, który robi zdjęcia - mówi Paweł Sądej z DUCH-a.

  Celem wycieczki po Ursynowie, podobnie jak po innych dzielnicach, będzie zwrócenie dzieciom szczególnej uwagi na architekturę, zarówno na budowle jak i zieleń.

  Wędrówka po dzielnicy zaczyna się w niedzielę 28 lipca, o godz. 11:00 przy ul. Fosa 17, gdzie przewodnik opowie o najstarszym w Warszawie kościele pw. św. Katarzyny. Następnie na pobliskim cmentarzu przy ul. Anyżkowej historia pochowanej tam Krystyny Krahelskiej - sanitariuszki z Powstania Warszawskiego, która była pierwowzorem postaci warszawskiej Syrenki.

  Kolejny przystanek to Pałac Krasińskich na terenie kampusu SGGW. To jeden z najcenniejszych zabytków na Ursynowie, niegdyś siedziba Juliana Ursyna Niemcewicza - patrona naszej dzielnicy. 

  Na trasie znajdzie się też Fort Służew. Zbudowany w XIX wieku przez Rosjan miał bronić dostępu do Warszawy. Jakie były jego dzieje? O tym opowie przewodnik, który zdradzi podczas wyprawy co wspólnego ma Ursynów z... Ursusem. 

  Podczas każdego przystanku będzie można nauczyć się jak mądrze komponować kadry, by wychodziły ładne fotografie.

  Zajęcia są bezpłatne, finansowane przez miasto. Na wycieczkę po Ursynowie można wcześniej zapisać się na stronie www.wakacje.duch.edu.pl, lub przyjść o godz. 11:00 przed kościół św. Katarzyny, przy ul. Fosa 17.

  Organizatorzy proszą o zabranie własnego sprzętu fotograficznego, mogą to być telefony komórkowe. Zdjęcia uczestników powstałe w czasie warsztatu wezmą udział w konkursie na "Zdjęcie tygodnia" i na "Zdjęcie wakacji".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zoja 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   Proponuję zwiedzić teatr p.t. Jezioro Zgorzała gdzie główną aktorką jest zanikająca woda w okolicach szuwarów rosnących dzięki wilgotności gleby. Tak że tego. Darmowe bilety - nawet nikt ich nie sprawdza. POLECAM

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2826 sekundy
  REKLAMAA2-DZIELNICA-MIKOŁAJKI-02-12---08-12-2019